11 МІФІВ ПРО РИНОК ЗЕМЛІ, якими лякають українців

11 МІФІВ ПРО РИНОК ЗЕМЛІ, якими лякають українців

Чи правда, що після скасування мораторію на продаж сільгоспземель в Україні настане катастрофа? 

Міф №1. Олігархи скуплять усі землі за безцінь після зняття мораторію.
Латифундистам, навпаки, вигідно, щоб мораторій тривав, оскільки вони і зараз беруть землю в довгострокову оренду майже безкоштовно. Якщо ринок землі запрацює, ціна на неї зросте.

Принципова позиція Уряду і Президента – купувати і продавати зможуть лише громадяни України, існуватиме й обмеження: одна людина зможе купити не більше 200 га землі. Це закладено в проект Закону про ринок землі.

Міф №2. У фермерів не буде грошей, щоб купити землю і на ній розбудувати господарство. У законопроекті передбачене відтермінування й надання безвідсоткового кредиту для малих та середніх фермерів.

Вони матимуть доступ до дешевих кредитів, оскільки зможуть використовувати землю як заставу.

Міф №3. Усе скуплять іноземці. В урядовій моделі передбачено, що землю зможуть купити лише громадяни України, лише фізичні особи.

Міф №4. Ринок землі не сприятиме вирішенню проблеми рейдерства. Навпаки, неповноцінність права власності на землю створює передумови для недружніх поглинань і робить селян беззахисними.

Відкриття ринку виведе земельні відносини на новий рівень відкритості та допоможе подолати рейдерство.

Міф №5. Українська земля належить державі Україна. За кожним гектаром землі стоїть власник, який може вільно розпоряджатися своєю землею.

Міф №6. Ми маємо продовжувати мораторій, доки ціни на землю не будуть європейськими. Ціни на землю зростуть лише після відкритя ринку.

Насправді саме мораторій на продаж землі щорічно «краде» у 6,9 млн власників паїв до 50% потенційного доходу.

Міф №7. Покупці виснажуватимуть українські землі, країну очікує екологічна катастрофа. Аби українські фермери мали стимул інвестувати в землю, а не тільки користуватися нею, ця земля має бути в їхній приватній власності.

Міф №8. Швидке скуповування призведе до знеземлення. Ніхто не може змусити людей проти їх волі продати землю. Тільки сам селянин визначить, коли й за яку ціну продати свій пай і чи робити це взагалі.

Міф №9. Мораторій на продаж землі – гарантія суверенітету й економічного розвитку держави. Через дію мораторію знищується важливий державний ресурс, економіка не отримує мільярдів, а громадяни залишаються безправними власниками земельних ділянок, які можна здавати тільки в оренду за копійки.

У жодній країні Європи немає мораторію на продаж землі.

Міф №10. Рівень безробіття у селі зросте, оскільки селян зженуть із землі. Проведенням земельної реформи Уряд прагне сприяти створенню невеликих фермерських господарств, що забезпечить появу нових робочих місць по селах.

Відкриття ринку землі зруйнує монополію агрохолдингів.

Міф №11. Відкриття ринку землі лобіюють олігархи та агрохолдинги. Власників великих агрохолдингів нинішній стан справ цілком влаштовує – вони орендують землю у власників паїв і сплачують їм за це копійки.

Після проведення земельної реформи, яку пропонує Уряд, орендна плата за землю зросте, а на аграрному ринку з’являться нові гравці, які конкуруватимуть із чинними агрокомпаніями.

P.S. Україна – одна з останніх шести країн планети, де заборонено продаж землі. Це Південна Корея, Куба, Венесуела, Таджикистан, Конго і Україна.

Джерело: http://klyuch.com.ua/articles/problem/chy-potriben-rynok-zemli-mify-i-pravda/

До слова: в українському агробізнесі зараз діють кілька потужних іноземних компаній, які орендують більш ніж мільйон гектарів землі. Так що іноземці уже тут і чудово почуваються без ринку землі, виснажуючи український чорнозем соняхом, рапсом, соєю тощо.

Чому ж тоді головна опозиціонерка Ю. В. Тимошенко категорично виступає проти скасування мораторію на продаж землі? Напевне, відповідь криється в тому, що сама вона у 2008 році, будучи прем`єр-мністром України подавала свій закорнопроект про ринок землі.

Так, всі уже забули, що 10 років тому Тимошенко була гарячою прихильницею скасування мораторію. Але… Але на її умовах. Серед тих умов, як підкрееслив Тарас Чорновіл, був пункт про… продаж землі іноземним громадянам та особам без громадянства, іноземні юридичні особи і навіть іншим державам!

Повний текст цього закону (зверніть увагу на п. 3) можна побачити тут: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=31852

 

 

 

Залишити відповідь