ДМИТРО КАЛИНЧУК «ДІВЧА В ПРИЦІЛІ». ПРО МОЮ КНИЖКУ

ДМИТРО КАЛИНЧУК «ДІВЧА В ПРИЦІЛІ». ПРО МОЮ КНИЖКУ

Hits: 38

Цей допис буде висіти тут закріплений, аби слугувати таким собі «відповідником» на запитання, які мені ставлять про мою книжку.

Що це за твір? Це художній роман. Історія юної дівчини-лікарки у жахливих умовах війни проти УПА.

Про що він?

У рік, коли була роздушена Празька весна, на радянське свято зібралася компанія товаришів – без жодної політики, просто посидіти, випити, закусити. Але випадково до компанії потрапила «ідейна особа», що почала просторікувати про труднощі встановлення радянської влади і наводити свій власний досвід – зустрічі з повстанцями-бандерівцями.

Тема розмови вразила господиню квартири. Вона відчула повернення давно забутого відчуття – ніби у тебе ціляться. Починає згадувати свою юність. Часи після Другої Світової війни.

І згадує як заздрили їй тоді, коли її, молоду лікарку, за розподіленням відправили до Західної України, бо там не було голоду (по всій іншій Україні лютував Голодомор 1946-1947 рр.)
Згадує, що у ті часи роботу самостійно отримувати і міняти було неможливо – тільки розподілення і перевід за рішенням керівництва. За спробу самочинної зміни роботи – садили.
Згадує свою роботу лікарем у глухому, віддаленому від райцентру селі.
Згадує, як дізналася вона, що лікарів які працювали в тому селі до неї, убили повстанці УПА.
Згадує, як у її кабінет вломилася спецгрупа МГБ і півдоби тримала під прицілом усе село – з нею самою, зрештою.
Згадує, як її ледь не убили бандерівці. Як їхній ватажок не вірив їй, і казав що вона приїхала, аби доносити про УПА, про селян, про все що бачить і чує – інакше її саму відправлять за колючий дріт.
Згадує, як практично все те саме їй повторив офіцер МГБ у кабінеті під час допиту – в сталінському СРСР було дві статті за недоносительство, плюс – стаття під яку підходила будь-яка, навіть найменша допомога ворогам більшовизму.
Згадує, як, вже завербовану МГБ, її знову відправили до села – доносити. Фактично – на смерть.
Згадує, що врятуватися від смерті їй допомогли місцеві мешканці, селяни – які усім чим могли допомагали УПА. Бо – встигли її роздивитися, зрозуміти… І полюбити

Чи існують прототипи у головних героїв? Герої збірні, але події, які з ними відбулися, взяті мною з мемуарів різних учасників тої війни, а отже все описане – було.

Чому я взявся за цю тему? Бо ще в дитинстві, у Запоріжжі, я наївся розповідями на тему «як бандерівці різали цивільних фахівців з Наддніпрянщини». Трохи розібравшись з питанням, я вирішив показати всю складність тих подій і всю нелюдську жорстокість тої війни.

Чи продається моя книжка в книгарнях? НІ. На жаль, книгарні не люблять мати справи з фізособами.

Як можна купити мою книжку? У мене. Прямо у автора. З автографом.

Ціна – 150 грн. Вартість книжки або книжок, надішліть на картку 5168 7554 1784 7239, і в коментарі до платежу напишіть «Дівча в прицілі».

В приватне повідомлення тут, на Фейсбук, або на адресу dmytro_kalynchuk@ukr.net повідомте про платіж і надайте інформацію: ПІБ, номер телефону та відділення «Нової пошти», куди Вам надіслати книжку.

Ще варіант – отримати книжку особисто від автора в Києві за особистої зустрічі. Про зустріч – пишіть в приват.

Про пропозиції презентацій – також.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *