ДМИТРО КАЛИНЧУК «ДІВЧА В ПРИЦІЛІ». ПРО МОЮ КНИЖКУ

ДМИТРО КАЛИНЧУК «ДІВЧА В ПРИЦІЛІ». ПРО МОЮ КНИЖКУ

Цей допис буде висіти тут закріплений, аби слугувати таким собі «відповідником» на запитання, які мені ставлять про мою книжку.

Що це за твір? Це художній роман. Історія юної дівчини-лікарки у жахливих умовах війни проти УПА.

Про що він?

У рік, коли була роздушена Празька весна, на радянське свято зібралася компанія товаришів – без жодної політики, просто посидіти, випити, закусити. Але випадково до компанії потрапила «ідейна особа», що почала просторікувати про труднощі встановлення радянської влади і наводити свій власний досвід – зустрічі з повстанцями-бандерівцями.

Тема розмови вразила господиню квартири. Вона відчула повернення давно забутого відчуття – ніби у тебе ціляться. Починає згадувати свою юність. Часи після Другої Світової війни.

І згадує як заздрили їй тоді, коли її, молоду лікарку, за розподіленням відправили до Західної України, бо там не було голоду (по всій іншій Україні лютував Голодомор 1946-1947 рр.)
Згадує, що у ті часи роботу самостійно отримувати і міняти було неможливо – тільки розподілення і перевід за рішенням керівництва. За спробу самочинної зміни роботи – садили.
Згадує свою роботу лікарем у глухому, віддаленому від райцентру селі.
Згадує, як дізналася вона, що лікарів які працювали в тому селі до неї, убили повстанці УПА.
Згадує, як у її кабінет вломилася спецгрупа МГБ і півдоби тримала під прицілом усе село – з нею самою, зрештою.
Згадує, як її ледь не убили бандерівці. Як їхній ватажок не вірив їй, і казав що вона приїхала, аби доносити про УПА, про селян, про все що бачить і чує – інакше її саму відправлять за колючий дріт.
Згадує, як практично все те саме їй повторив офіцер МГБ у кабінеті під час допиту – в сталінському СРСР було дві статті за недоносительство, плюс – стаття під яку підходила будь-яка, навіть найменша допомога ворогам більшовизму.
Згадує, як, вже завербовану МГБ, її знову відправили до села – доносити. Фактично – на смерть.
Згадує, що врятуватися від смерті їй допомогли місцеві мешканці, селяни – які усім чим могли допомагали УПА. Бо – встигли її роздивитися, зрозуміти… І полюбити

Чи існують прототипи у головних героїв? Герої збірні, але події, які з ними відбулися, взяті мною з мемуарів різних учасників тої війни, а отже все описане – було.

Чому я взявся за цю тему? Бо ще в дитинстві, у Запоріжжі, я наївся розповідями на тему «як бандерівці різали цивільних фахівців з Наддніпрянщини». Трохи розібравшись з питанням, я вирішив показати всю складність тих подій і всю нелюдську жорстокість тої війни.

Чи продається моя книжка в книгарнях? НІ. На жаль, книгарні не люблять мати справи з фізособами.

Як можна купити мою книжку? У мене. Прямо у автора. З автографом.

Ціна – 150 грн. Вартість книжки або книжок, надішліть на картку 5168 7554 1784 7239, і в коментарі до платежу напишіть «Дівча в прицілі».

В приватне повідомлення тут, на Фейсбук, або на адресу [email protected] повідомте про платіж і надайте інформацію: ПІБ, номер телефону та відділення «Нової пошти», куди Вам надіслати книжку.

Ще варіант – отримати книжку особисто від автора в Києві за особистої зустрічі. Про зустріч – пишіть в приват.

Про пропозиції презентацій – також.

Залишити відповідь