Гарячекатана сталь. Особливості та переваги

Гарячекатана сталь. Особливості та переваги

Сталь доступна в багатьох марках, специфікаціях, формах і обробках — Всесвітня асоціація сталі налічує понад 3500 різних марок сталі, кожна з яких має унікальні властивості. Різноманітні типи означають, що сталь може широко використовуватися в інфраструктурі, приладах, транспортних засобах, вітрових турбінах та багатьох інших сферах застосування.

Однак оптимізація властивостей сталі для кожного застосування виходить за рамки зміни хімічного складу. Виробнича обробка сталі також може мати значний вплив на сталеву продукцію, навіть якщо сорти та характеристики однакові. Однією з ключових відмінностей між готовими сталевими виробами є різниця між гарячекатаною та холоднокатаною сталлю.

Яка різниця між гарячекатаною та холоднокатаною сталлю?

Важливо відзначити, що основною відмінністю між гарячекатаною та холоднокатаною сталлю є процес. «Гаряча прокатка» відноситься до обробки, що виконується за допомогою тепла. «Холодна прокатка» відноситься до процесів, що виконуються при кімнатній температурі або близько до неї. Хоча ці методи впливають на загальну продуктивність і застосування, їх не слід плутати з офіційними специфікаціями та марками сталі, які стосуються металургійний склад і показники продуктивності Сталі різних марок і специфікацій можуть бути як гарячекатаними, так і холоднокатаними, включаючи як основні вуглецеві сталі, так і інші леговані сталі.

Це може здатися очевидним, але деякі види сталі краще підходять для певних застосувань. Знання того, який використовувати, допоможе уникнути надмірних витрат на сировину. Це також може заощадити час і гроші на додаткову обробку. Розуміння відмінностей між гарячою та холодною зброєю є невід’ємною частиною вибору однієї над іншою.

Сталь гарячекатана

Гарячекатана сталь ідеально підходить для виробів, де не потрібні жорсткі допуски.

Гарячекатана сталь — це сталь, яка була піддана вальцьовому пресуванню при дуже високих температурах.

Гарячекатана сталь — це сталь, яка була піддана вальцьовому пресуванню при дуже високих температурах — понад 1000˚C, що вище температури рекристалізації для більшості сталей. Завдяки цьому сталь легше формувати, а в результаті отримувати продукти, з якими легше працювати, наприклад такі як круг гарячекатаний сталевий https://ambar.org.ua/garyachekatanyjkr.

Щоб обробити гарячекатану сталь, виробники спочатку починають із великого прямокутного відрізка металу, який називається заготовкою. Заготовка нагрівається, а потім відправляється на попередню обробку, де розплющується у великий рулон. Звідти він зберігається при високій температурі та проходить через низку роликів, щоб досягти кінцевих розмірів. Розпечені до білого нитки сталі проштовхуються через ролики на високих швидкостях. Для листового металу катану сталь скручують у рулони та залишають охолоджуватися. Для інших форм, таких як бруски або пластини, матеріали розділяються та упаковуються.

Під час охолодження сталь трохи стискається. Оскільки гарячекатана сталь охолоджується після обробки, контроль над її кінцевою формою менший, що робить її менш придатною для точних застосувань. Гарячекатана сталь часто використовується там, де конкретні розміри не є вирішальними. Залізничні колії та будівельні проекти часто використовують гарячекатану сталь.

Гарячекатану сталь часто можна визначити за такими ознаками:

  • Поверхня з лускою — залишок охолодження від екстремальних температур
  • Злегка закруглені краї та кути для пруткових і плитних виробів (через усадку та менш точну обробку)
  • Невеликі спотворення, де охолодження може призвести до злегка трапецієподібних форм, на відміну від ідеально квадратних кутів

Які переваги гарячекатаної сталі?

Гарячекатана сталь зазвичай потребує набагато менше обробки, ніж холоднокатана сталь, що робить її набагато дешевшою. Оскільки гарячекатана сталь може охолонути при кімнатній температурі, вона, по суті, нормалізується, тобто вона вільна від внутрішніх напруг, які можуть виникнути в процесі загартування або зміцнення.

Гарячекатана сталь ідеально підходить там, де допуски на розміри не так важливі, як загальна міцність матеріалу, і де обробка поверхні не є ключовою проблемою. Якщо обробка поверхні викликає занепокоєння, накип можна видалити шляхом шліфування, піскоструминної обробки або травлення в кислотній ванні. Після видалення накипу також можна наносити різні пензлі або дзеркала. Сталь, очищена від накипу, також забезпечує кращу поверхню для фарбування та інших поверхневих покриттів.

Залишити відповідь