КОЛИ БЕНЗИН ДЕШЕВШИЙ ЗА ВОДУ або звідки голод в країні, що плаває в нафті

КОЛИ БЕНЗИН ДЕШЕВШИЙ ЗА ВОДУ або звідки голод в країні, що плаває в нафті

Собівартість видобутку нафти у Венесуелі три роки тому складала 23 долари за барель. А в Бразилії – 49 доларів. Венесуела посідає 1 місце у світі за запасами нафти. Чому ж економіка Бразилії зараз розвивається одними з найбільших у світі темпами, а в Венесуелі голод?

Справа в тому, що в Бразилії бензин продавали й продають за ринковими цінами. У Венесуелі ще 2 роки тому літр бензину продавався за 1 цент – найнижча у світі ціна.

Уго Чавес бив себе у груди: дивіться, у нас не те що в імперіалістів. І навіть не те що у бразильців, що стогнуть під п’ятою імперіалізму! У нас надра належать народу, а значить і все, що у надрах – теж народне. Тому бензин для народу – за символічну ціну! Адже наша країна плаває у нафті!

Чавес конфіскував (націоналізував) більшість нафтових компаній і наказав їм продавати нафту на нафтопереробні зводи (які також були націоналізовані) практично за безкоштовно: а як же ж – надра народні, нафтові компанії народні, нафтопереробні заводи народні – значить нема чого їм з народу гроші дерти як у сусідній Бразилії.

Який нафіг ринок?! От коли зарплати у народу будуть як в США, тоді й ціни можна підняти. А поки зарплата лише 300 доларів – хай за «народними» цінами бензин і газ народу продають.

Політику покійного Чавеса продовжив його друг, учень і послідовник Мадуро. Народу дуже подобалося таке життя – заплатив 40 центів – і повний бензобак. А газ коштував стільки, що навіть смішно у платіжки дивитися. Словом, хай живуть Чавес-Мадуро й хай нам заздрять бразильці, аргентинці й різни інші американці.

І раптом хоп! Лютий 2016 року. У Венесуелі вперше за 20 років підвищують ціну на бензин. Причому одразу в 60 разів. Був бензин 1 цент за літр – став 62. А в сусідній Бразилії ціни які були, такі й залишилися, коливаючись з вартістю нафти на світових ринках, але ж не на 6200%

У Венесуелі так нічого і не зрозуміли. Там продовжували пишатися тим, що не лише бензин коштує менше, ніж пляшка мінеральної води, але й цінам на більшість товарів наказано «стояти».

А де ж надприбуткі від продажу нафти за кордон? А на них купували їжу, штани, пиво, сантехніку, зошити, туалетний папір і багато всього. А на розвиток нафтової галузі нічого не залишалося. Ну і копійчані ціни на бензин всередині країни. Видобуток нафти постійно скорочувався. Відповідно, меншало грошей на штани, їжу і папір. Країна брала в борг. Щоб купити не бурові установки, а харчі…

Що відбувається у Венесуелі зараз? Там голод. Реальний, а не вигаданий «голодомор», про який українські «ватники» стогнуть за столом, що ломиться від наїдків на напоїв.

Типовий венесуельський супермаркет зараз. Полиці порожні не через те, що люди все розкупили, а через те, що в країні закінчилися харчі. Невигідно виробляти. 

Там реально люди мруть з голоду. Масово. Там уже 15% населення втекло до Колумбії та Бразилії. Не на заробітки – за мискою безкоштовного супу у таборах біженців. У Венесуєлі зараз інфляція 1000000%.

Венесуела. Черга за харчовими наборами, які уряд розоподіляє між найбіднішими верствами.

У Венесуєлі поліція розстрілює бунти голодних людей, які у відчаї кидаються грабувати магазини, щоб врядувати від смерті своїх дітей. Щоб ви розуміли: на чорному ринку там зараз кіло цукру коштує більш ніж 3 долари – приблизно 84 гривні. В країні, де 2/3 людей отримують зарплатню 20 доларів (560 гривень) на місяць. Де зарплатня у 50 доларів вважається розкішною.

Бензин там усе ще найдешевший у світі. Але чомусь це давно уже нікого не радує. Окрім бразильських туристів, за машинами яких місцеві діти ганяються натовпом, випрошуючи недоїдки.

Мораль цієї байки така: якщо вам хтось розповідає, що щось (нафта, газ, морква чи марихуана) мають коштувати нижче ринкових цін, бо, бачте, походять із землі, яка є «народною» – або женіть їх капцями, або готуйтеся до того, що відбувається у Венесуелі.

До слова: розповідаючи, що газ українського видобутку для населення має коштувати у 2-3 рази менше, ніж зараз, пані Тимошенко уподоблюється Чавесу і Мадуро. А ті, хто її підтримує – венесуєльських ідіотів, які зараз з голоду пухнуть.

До речі, вартість видобутку газу в Україні – близько 185 доларів/тис. кубів, а не 11-15, як розповідає капловухим слухачам Юля.

І найстрашніше не те, що вона обманює. Найстрашніше, якщо вона НЕ обманює і свято вірить в те, що говорить. Одна справа, якщо вона банально обманює електорат і діставшись до влади, не виконає своїх обіцянок-цяцянок.

Інша справа, якщо вона почне їх виконувати й діяти за рецептами Чавеса-Мадуро.
З усіма відповідними наслідками.

Зараз мінімальна зарплатня у Венесуелі – цілих 2 долари або близько 3 літрів бензину…

ПАВЛО  ПРАВИЙ

Залишити відповідь