Лікування алкоголізму в Україні

Лікування алкоголізму в Україні

Алкоголізм – серйозна проблема сьогодення. Гарна новина в тому, що за умови грамотного та своєчасного лікування людина може повернутись до нормального життя. Стаціонарна терапія гарантує уникнення зайвих контактів, дотримання плану дій. Саме цьому перші місяці залежному бажано знаходитись у клініці. Так він буде під наглядом фахівців, своєчасно отримає необхідну допомогу.

«Міжнародна Антинаркотична Асоціація» пропонує повний перелік послуг щодо лікування залежностей. Ведеться прийом пацієнтів з алкоголізмом, наркоманією, ігроманією. Кожен залежний може розраховувати на уважне ставлення, індивідуальний підхід. Програма розробляється таким чином, аби можна було отримати гарантовані результати, швидко покращити самопочуття, мінімізувати ризики рецидивів.

Як проводиться лікування алкогольної залежності

Реабілітація алкозалежних складається з кількох етапів:

  • детоксикація організму;
  • усунення абстинентного синдрому;
  • медикаментозна терапія.

Спочатку лікарі мають покращити стан залежного, зняти абстинентну ломку. На це йде кілька діб. Потім проводиться діагностика організму, виявляються хронічні хвороби, слабкі місця, починається робота над загальним відновленням здоров’я. Медикаментозна терапія потрібна і для зниження потягу до вживання алкоголю. Весь цей час бажано знаходитись у клініці – так лікування алкоголізму у Чернівцях й інших містах проходить максимально успішно. Пацієнт не зможе знайти алкоголь та зірватись, зустрітись зі старими друзями, тощо.

Обов’язково відвідувати психотерапевта та групи підтримки «12 кроків». Саме комплексний підхід дозволяє одужувати, формує мотивацію до здорового життя, мінімізує ймовірність рецидивів. Робота з психологом дозволить виявити першопричини залежності та вирішити їх. Зазвичай це травми, отримані у дитинстві та дорослому житті, нереалізованість, неможливість жити своїм життям, погане дитинство, негативна спадковість.

Тривалість курсу реабілітації

Лікування алкоголізму у Луцьку потребує різного часу. В стаціонарі за можливістю пацієнти знаходяться перші 2-3 місяці, після можуть виписуватись. Загальний курс реабілітації займає близько року-двох. Протягом цього часу залежному потрібно буде відвідувати психотерапевта, групи взаємопідтримки, працювати над покращенням власного життя. Непростим етапом є соціальна адаптація. Реабілітаційний центр для наркозалежних допомагає пройти цей шлях до кінця, бо проблеми завжди є – адекватне коло знайомств втрачено, від друзів-пияк, навпаки, потрібно позбавитись. Окрема увага приділяється професійній реалізації.

Аби пройти тривалий шлях одужання до кінця, потрібна відповідна мотивація. Над її формуванням працюють психотерапевти та інші лікарі закладу. Зміни відбуваються поступово, тож варто проявити терплячість та не здаватись на початку шляху.

Залишити відповідь