РОСІЯ ПОЧНЕ ВЕЛИКУ ВІЙНУ З УКРАЇНОЮ: британські газети

РОСІЯ ПОЧНЕ ВЕЛИКУ ВІЙНУ З УКРАЇНОЮ: британські газети

Москва продовжує залякувати світ. Тепер з Кремля ідуть посили щодо розгортання широкомасштабної війни з Україною. Останніми днями в західній пресі, мов гриби після дощу, ростуть статті-жахливчики: з години на годину Путіна нападе.

Типова стаття з’явилася напередодні у впливовій британській Financial Times. Її в принципі набито банальщиною: розповідається про крах претензій Москви на статус Третього Риму після надання автокефалії українській Церкві; про те, що Путін використовує РПЦ, як інструмент зовнішньої і внутрішньої політики.
Але закінчується публікація так:

«У Києві та на Заході побоюються, що Кремль може застосувати військову силу, щоб взяти під свій захист церкви, що залишилися вірними московському патріархату, і перешкодити їх переходу під юрисдикцію патріархату київського. Потенційно такі дії можуть загрожувати новим кровопролиттям. Популярність Путіна різко зросла після анексії Криму, нагадує газета, і слабкість російської економіки може підштовхнути кремлівських стратегів до схожого маневру».

Хто у Києві та на Заході побоюється нападу Путіна, газета не уточнює. Побоюються – і все.
Але хтось чув, щоб Порошенко «побоювався»? А Турчинов? А Полторак? А Гройсман? А Муженко? Єдині «пооювання» тут лунають з вуст промосковських попів, які не припиняють спроби залякування українського суспільства та української влади.

Та давайте зауважимо одну річ. Петро Порошенко є геніальним політиком, що він давно уже довів. У Москві дуже б хотіли, аби у нас кинулися відбирати храми РПЦ. Щоб виступити на захист. Але зась. Не буде цього. І ніхто не заганятиме батюшок московських до Автокефальної церкви. Самі попросяться. Або згниють у порожніх церквах без прихожан.

Чи може Путін напасти? Financial Times не просто «жовтий» бульварний листок. Це газета, орієнтована на фінансові та ділові кола не лише Великої Британії. І тому дивно читати від такого поважного видання, що слабка економіка штовхає якусь країну до війни.

Слабка економіка, панове, навпаки – застерігає країну від війни. Якщо, звичайно, там при владі не сидять самогубці.

Широкомасштабна військова агресія РФ проти України (і будь-якої іншої країни) призведе до введення таких санкцій, включно з ембарго на експорт нафти і газу, що Російська Федерація сконає за два місяці. Аби воювати – треба мати багато-багато зелених папірців с портретом Джорджа Вашингтона. А їх у Путіна немає і не передбачається.

Для містера, який писав у Financial Times статтю треба відкрити таємницю: якби Путін мав сили й ресурси, він би ще восени 2014 або на початку 2015 року рушив би свої танкові колони на Харків, Дніпро, Херсон, Запоріжжя. Але не рушив. 

Знаєте, чому? Бо поклавши десятки тисяч солдатиків і навіть захопивши ці міста, Путін не отримає абсолютно ніяких дивідендів, окрім додаткових мільйонів людей, яких треба буде годувати за рахунок російського бюджету. Просто лінія фронту з-під Авдіївки та Маріуполя пересунеться західніше, але суттєво нічого не зміниться. Окрім…

Окрім страшного удару по Росії не просто новим пакетом санкцій, а повним ембарго за рішенням ООН, виключенням з усіх міжнародних інституцій і програм включно з ООН, повним перекриттям торгівлі.

З іншого боку боєздатність російської армії чудово продемонстрували ганебні поразки під Іловайськом і Лутугіним, Марїнкою і Авдіїївкою, Дебальцевим і Маріуполем. Те, що з цих провалів росіська пропаганда за допомоги українських продажних «журналістів» та «експертів» зробила «перемоги» суті справи не змінює.

Ганебний і швидкий розгром елітної приватної армії Путіна – ЧВК «Вагнер» під Дейр-ез-Зорав (Сирія); регулярне побиття беззахисних російських ЗРК ізраїльськими ВПС – усе це показує чого насправді варті путінські вояки.

Але акцентувати на цій слабкості увагу США та НАТО не вигідно – платники податків грошей на нові забавки у вигляді ракет-супутників-крейсерів не дадуть. Тому і лякають обивателя страшними прогнозами в газетах та на телебаченні. А наші «експерти» переписують ці апокаліптичні прогнози собі. Щоб значними видаватися.

Хтось рахував скільки разів великий експерт Іларіонов прогнозував широкомасштабну війну? Збулися його передбачення? А прогнози «сумного блогера» Касьянова згадаємо. Це все звичайна гра на нервах. Ваших нервах, громадяни. Частина інформаційної війни, що її веде Кремль.

Так що не буде Великої війни, не чекайте. А що буде? Не виключені відносно дрібні провокації. Нацькувати «истинно православных» у чорних футболках на “священную православную войну с хунтой” із Москви ще можуть. Після чого ці «православные» отримають від СБУ та бійців Нацгвардії по голеним потилицям і поїдуть за колючий дріт шити труси для українських солдат.

Ще можуть довго лякати світ – проте світ уже якось не дуже то й боїться.

Путін ще довго може надувати щоки й страшно пучити очі з телевізора, розповідаючи про небачені ракети, лазерну зброю та інші фантастичні штуки. А його імперія тим самим часом все більше тріскатиметься й розвалюватиметься. Вона давно уже пішла тріщінами й уже почала штукатурка сипатися…

Автор: ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: незважаючи на оптимістичні висновки, слід зауважити, що оскільки при владі в Росії перебувають відверто невеликого розуму люди, оточені в якості радників цілковитими ділетантами, передбачити їхні ходи неможливо. Утім, в іграх с шахістами-дилетантами завжди  перемагають гросмейстери.

Залишити відповідь