СЕРЕД РОСІЙСЬКИХ ОЛІГАРХІВ ПАНІКА: втрачено мільярди доларів на рахунках швейцарських банків

СЕРЕД РОСІЙСЬКИХ ОЛІГАРХІВ ПАНІКА: втрачено мільярди доларів на рахунках швейцарських банків

Все, що нажите непосильним трудом… Жарти закінчилися і в Москві уже давно не одягають футболок з “Іскандерами”. Щойно пройшло повідомлення про те, що уряд США заморозив росіських активів на кілька сотень мільйонів, тепер сумні для росіського істеблішмента новини із Швейцарії…

Швейцарський Credit Suisse заморозив близько 5 млрд на рахунках російських клієнтів , щоб уникнути дії антиросійських санкції США. Про це повідомляє Reuters.

У банку не розкрили інформацію, кому належать рахунки, але зазначили, що Credit Suisse працює «відповідно до міжнародних правил у всіх країнах, в яких займається бізнесом, і дотримується санкцій, в тому числі і стосовно РФ».

Такі дії швейцарського банку, який донедавна мав справи із російськими мільярдерами Олегом Дерипаскою та Віктором Вексельбергом, підкреслюють його страх перед репресіями Вашингтону, якщо Credit Suisse продовжить роботу з російськими фізичним особами та організаціями.

Видання повідомляє, що для російської еліти такі кроки можуть закрити важливий шлях для отримування фінансування та зберігання свої мільярдів. Протягом тривалого часу швейцарські банки були одним з найбільш популярних напрямків серед російських багатіїв, куди вони виводили кошти.

За даними російських центральних банків, в 2017 році в Швейцарію було виведено близько $6,2 млрд, або 14% від загального обсяги російських транскордонних відтоків.

Reuters повідомляє, що Credit Suisse діє обережно, оскільки раніше банк був оштрафований на $500 млн за порушення санкцій щодо Ірану.

Два інших швейцарських банки, UBS та Julius Baer, заявили, що виконують вимоги санкцій, однак не уточнили, чи заморожували вони чиїсь рахунки.

Нагадаємо: 22 серпня набрали чинності останні санкції США проти Росії, впроваджені за отруєння колишнього офіцера російського ГРУ Сергія Скрипаля в англійському Солсбері.

Джерело: https://mind.ua/news/20187962-shvejcarskij-credit-suisse-zamoroziv-pov-yazani-z-rosieyu-aktivi-na-5-mlrd

До слова: залишається лише здогадуватися про суми, які заморожено згадуваними вище банками UBS та Julius Baer. Якщо банк Credit Suisse є другим за величиною у Швейцарії, то UBS безумовний лідер. До найбільших банків цієї країни належить і акціонерно-публічний банк Julius Baer.

Відомо, що у червні низка швейцарських банків заморозила рахунки Вексельбарга на зальну суму 1 мільярд франків

Залишити відповідь