ВЕЛИКИЙ РОЗПРОДАЖ: індустріальні гіганти України йдуть “з молотка”

ВЕЛИКИЙ  РОЗПРОДАЖ: індустріальні гіганти України йдуть “з молотка”

Гіганти української індустрії підуть “з молотка” цього року. Серед них Одеський припортовий завод, “Турбоатом”, ЗАЛК, “Електроважмаш” та інші.

Фонд державного майна України підготував презентацію найбільших об’єктів, які планується приватизувати в країні в 2018 році, повідомив на своїй сторінці у Facebook виконуючий обов’язки голови ФДМУ Віталій Трубаров.

В презентації є опис кожного підприємства, а також інформація про фінансово-економічний стан за підсумками першого півріччя 2017 року. У списку, зокрема, ПАТ “Центренерго”, ПАТ “Одеський припортовий завод”, ПАТ “Турбоатом”, ПАТ “Сумихімпром”, ПАТ “Аграрний фонд”, ДП “Завод “Електроважмаш”, ПАТ “Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат”, ПАТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”, ДП “Дніпровський електровозобудівний завод”, ДП “Новопокровський комбінат хлібопродуктів”, ЗАТ “Президент-готель”.

Сфера енергетики представлена шістьма обленерго (“Хмельницькобленерго”, “Тернопільобленерго”, “Миколаївобленерго”, “Харківобленерго”, “Запоріжжяобленерго”, “Черкасиобленерго”) та чотирма теплогенеруючими підприємствами (“Херсонська ТЕЦ”, “Миколаївська ТЕЦ”, “Дніпровська ТЕЦ”, “Криворізька ТЕЦ”).

Найбільш привабливим вартості активів і чистого прибутку виглядає “Центренерго”, показники якого за підсумками перших шести місяців 2017 року становили, відповідно, 10,21 мільярда гривень і 2,02 мільярда гривень.

Встановлено, що при проведенні великої приватизації будуть залучатися міжнародні радники, а мала приватизація проходитиме на електронних торгах. До групи малої приватизації потрапляють об’єкти нерухомості, невеликі підприємства, а в групу великої приватизації входять об’єкти, активи яких перевищують 250 мільйонів гривень.

Державний бюджет на 2018 рік передбачає 21,3 млрд грн надходжень від приватизації. У 2017 році доходи від продажу держактивів планувалися на рівні 17,1 мільярда гривень, однак фактичні надходження склали 3,4 мільярда гривень. Загалом уряд планує приватизувати понад 900 держкомпаній.

До слова: далеко не факт, що плани з пиватизації вдасться реалізувати – приклад минулого року є яскравим тому свідченням. У країну, яка воює та ще й перебуває в перманентно нестабільному політичному стані не інвестують. Згадуємо, як провалилися спроби Петра Порошенка продати свій бізнес.

В тому числі й для того, аби максимально унеможливити інвестиції в економіку України, Росія робить все, аби “розхитати” ситуацію. Яскравий приклад – розкрита СБУ організація терористичного акту проти Верховної Ради, в якій, за нявною інформацією, причетні нардеп Надія Савченко та близький до Віктора Медведчука “волонтер” Володлимир Рубан.

Джерело: https://economics.unian.ua/stockmarket/10045322-fond-derzhmayna-nazvav-top-21-ob-yektiv-privatizaciji-v-ukrajini.html

Залишити відповідь