ВИБОРИ В ОТГ ПОКАЗАЛИ ШАНСИ ПОРОШЕНКА

ВИБОРИ В ОТГ ПОКАЗАЛИ ШАНСИ ПОРОШЕНКА

Останні події яскраво висвітлили перспективи Петра Порошенка здобути перемогу на наступних виборах президента. Їх – як свідчать новини, що до нас доходять – усвідомлюють і у Москві.

Нещодавно помічник президента Російської Федерації Владислав Сурков заявив, що Росії потрібно вибудовувати подальшу стратегію з огляду на те, що президентські вибори в Україні виграє Петро Порошенко.

У Москві заговорили про те, що українська влада готує масові фальсифікації на президентських виборах – теж дуже симптоматично.

Слідом за кремлівськими пропагандистами про те саме заговорив Микола Азаров, який заявив на прес-конференції 4 грудня, що вибори буде фальсифіковано «у вигідному для США ключі». На кого робить ставку Білий дім пояснювати не треба.

Зараз різноманітні соціологічні служби наввипередки роблять фавориткою президентських змагань пані Тимошенко, але незаангажовані аналітики давно помітили «гру цифрами» й скептично ставляться до висновків тих, хто називає себе «соціологами». Ця наука в Україні давно себе дискредитувала як така.

А от вибори до ОТГ, що пройшли за тиждень до офіційного початку президентської гонки, дають реальну поживу для роздумів. Це той «лакмусовий папірець», який почасти (лише почасти) дає уявлення про реальні політичний вподобання українців.

Беззаперечну перемогу на виборах голів ОТГ отримала президентська політична сила «Солідарність» БПП – разом з підтримуваними БПП «самовисуванцями» вона завоювала 62% посад голів ОТГ.

Не менш красномовними є результати виборів депутатів ОТГ, хоча тут ВО «Батьківщина» оголосило себе переможцем 35,7 % проти 22,7 у ББП «Солідарність» Якщо подивитися формально – начебто так і є. Але є одне але.

Реально партія Порошенка й тут матиме більшість. Справа в тому, що левова частка кандидатів у депутати, яка вважається самовисуванцями, балотувалася за підтрмки БПП. В результаті чого в деяких ОТГ офіційно не висувалося жодного кандидата від цієї сили.

Як приклад, можна розглянути Житомирщину. Тут в 6 ОТГ ситуація виглядала так (інформація лише про самовисуванців, та кандидатів від ББП «Солідарність» і «Батьківщина»):

до Вільшанської ОТГ балотуються 56 кандидатів, з них: 12 – шляхом самовисування, 6 з яких, є членами партії – «БПП «Солідарність», але реєструвалися як самовисуванці, 22 – ВО «Батьківщина»;

до Чуднівської міської ОТГ – 262 особи. 27 – ВО «Батьківщина», 27 – «БПП «Солідарність»; 

до Швайківської сільської ОТГ 19 – самовисуванці, 22 кандидати від партії ВО «Батьківщина», від БПП – 0;

до Гришковецької селищної ОТГ 59 – самовисуванці, 26 – ВО «Батьківщина», БПП – 0;

до Райгородської ОТГ 39 – самовисуванці, 22 від партії ВО «Батьківщина», від БПП – 0;

до Вчорайшенської сільської ОТГ 25 – самовисуванці, 22 від ВО «Батьківщина», 18 від БПП.

В результаті від ВО «Батьківщина» по усіх 6 ОТГ брали участь 141 кандидат в дупутати, а від БПП «Солідарність» лише 45. Але скільки вона провела своїх людей в числі 154 самовисуванців – питання.

Принаймні, в шатабі БПП уже заявили про значну перевагу у депутатах ОТГ з числа висуванців від партії+самовисування за підтримки БПП: 370 депутатів проти 322.

Так що реально БПП напевне перемогла і в кількості голів ОТГ і в кількості депутатів. І це багато про що говорить. Бачимо те, що реальність іде в розріз з тими соціологічними показниками, які мало не щотижня (а соцопитувань так часто не проводять) оприлюднюють ЗМІ.

Партія чинного президента – що б там не заявляли його противники – показала дуже високий результат і це є реальною (знов таки лише почати) ілюстрацією рівня підтримки Порошенка в суспільстві.

А Порошенко, на відміну від опонентів ще практично не починав виборчої кампанії.

Звичайно, корективи внесуть кандидатури тих, за ким не стоять політичні сили, але й тут не все так однозначно. Адже далеко не факт, що той таки Вакарчук балотуватиметься. І не факт, що того ж таки Зеленського, наприклад, ЦВК зареєструє кандидатом – до нього можуть виникнути серйозні запитання про доходи та джерела фінансування.

А ще на репрезентативність електоральних показників майбутніх кандидатів впливає те, що на відміну від БПП та «Батьківщини», не усі політсили, які висуватимуть кандидатів у президенти, виставили кандидатури на виборах до ОТГ – як приклад можна згадати Анатолія Гриценка та його «Громадянську позицію».

Незаперечно одне: ті, хто зветься «порохоботами», мають по результатах виборів голів та депутатів ОТГ дуже серйозні підстави для оптимізму, чого не скажеш про опонентів. Який би вираз обличчя вони не робили, але перемога особисто Порошенка є очевидною.

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: дуже цікаво, що недавно Юрій Бойко у своїй відомій публікації в мережі Фейсбук обмовився про реальний рейтинг діючої влади, назвавши цифру у 70-80%. Можливо, це від того, що йому відомо не про ті рейтинги, які публікують ЗМІ, а про результати справжніх, закритих опитувань.

Залишити відповідь