ЖАХЛИВОЇ СИЛИ УДАР наніс Путін по Росії

ЖАХЛИВОЇ СИЛИ УДАР наніс Путін по Росії

Час від часу жартують про ядерний удар по Воронежу. Але тут не Вороніж — по цілій величезній країні нанесено удар, який можна порівняти з масовим ядерним бомбардуванням. І нанесла його влада цієї ж країни. Цю потужну зброю звуть контрсанкції.

Ось короткий аналіз списку санкцій, які російське керівництво ввело проти власної держави і власного народу.

1. Заборона або обмеження імпорту сільськогосподарської продукції, сировини і продовольства. Тут удар невеличкий. Без американської «Кока-Коли», «Пепсі», «Спрайту», арахісового масла та дешевої яловичини народ якось обійдеться. Можна в Індії більше буйволятини закупити, наприклад і повернутися до рецептури радянського напою «Колокольчик».

З «Макдональдсами» складніше — балувані москвичі до них уже звикли, а як відомо, компанія харчі для своїх гамбургерів виключно завозить з-за кордону. Але хто сказав, що заради відповіді американським русофобам не можна трохи постраждати?

2. Заборона або обмеження імпорту алкогольної і тютюнової продукції. І тут нічого страшного. Доля американських сигарет, сигар, люлькового тютюну на російському ринку невелика. Зате це – якісний тютюн, до якого звикли «елітарні» курці. Теж нема проблем: перейдуть на «Донтабак». До того ж може бути не все так катастрофічно: російська влада залишила «підземний хід» — вираз «або обмеження». Обмеження — це поняття елестичне. Та й палити шкідливо, товаріщщі.

3. Підвищення зборів на аеронавігаційне обслуговування повітряних суден, які здійснюють діяльність з перевезення вантажів і використовують повітряний простір Росії. Але справа в тому, що згідно з Чикагською конвенцією Росія не має права брати плату за проліт іноземних повітряних суден у своєму повітряному просторі. Лише за навігаційні послуги. А це копійки. Відтак цей пункт є більше «понтами», ніж реальними санкціями. Американські авіакомпанії їх просто не помітять.

Тут інший підводний камінь є. Навіть ціла скеля. Росіяни не можуть підняти плату за аеронавігаційне обслуговування лише американським компаніям ібо у справу втрутяться міжнародні авіаційні організації. Підвищувати платню всім? Це значить налаштувати проти себе величезну кількість дуже серйозних і впливових дядьків, що займаються цим бізнесом і його регулюють.

4. Заборона або обмеження імпорту ліків, за винятком тих, чиї аналоги не виробляються в Росії. А ось це вже буде боляче. Боляче пересічним росіянам, які втрачають доступ до якісних ліків, що лікують, а не вбивають. Люди, які мешкають в Донецьку та Луганську й змушені користуватися російськими “аналогами”, підтвердять: визначення для них є лише одне слово: guano.

Важливо розуміти, що й тут Путін з Мєдвєдєвим наступають на ногу не США як державі, а дуже серйозним, набагато серйознішим, ніж ті, що заробляють на авіаперевезеннях, дядькам. Краще гратися в «русскую рулетку» пістолетом імені Макарова, ніж крутити дулі фармацевтичним мегакорпораціям.

5. Заборона або обмеження експорту продукції та обладнання з рідкоземельних металів. Уже є перша реакція на це рішення з боку російських бізнесменів. Найбільший у світі виробник титану російська корпорація “ВСМПО-Авісма” заявила, що санкції у відповідь, які Росія збирається ввести проти США, можуть негативно позначитися на титановій галузі в країні. Загроза втрати світового ринку може поставити в скрутне становище компанію і 20 тис. її співробітників. А це лише одна компанія. Як в тому відомому анекдоті про квиток та кондуктора. 

6. Заборона державних і муніципальних закупівель технологічного обладнання та програмного забезпечення. Прощавай Віндовс та інші американські операційні системи. Перехід на «Китай» та власні розробки. Див. те саме чарівне слово…

7. Вичерпання виключного права на товарні знаки відносно товарів, правовласниками яких є громадяни США. Простою мовою: відтепер, наприклад, на території Росії компанія «Джонсон і Джонсон» не матиме виключного права на використання назви своїх товарів. Як там у Москві сказали? Налагодимо виробництво американських товарів у нас без згоди власника прав, так, здається?

Ви розумієте, що це таке? Росія оголосила про намір штампувати товари під маркою «Джонсон і Джонсон» без згоди корпорації і сплати їй роялті. Це не удар по США. Це удар по собі. Це значить протиставити себе абсолютно всім корпораціям світу. Бо ніхто не потерпить порушення базового принципу права власності на бренд. Хай навіть це лише погроза і реально нічого такого не робитимуть. Головне – повідомлення про наміри.

Краще б уже Путін вдарив ядерною зброєю по найбільшим промисловим центрам Росії — наслідки були б куди менш катастрофічними. І судові позови на трильйони доларів — це найменше зло. Найстрашнішим знов-таки є вперте бажання росіської влади наступити на мозолю наймогутнішим світовим корпораціям, яке до добра ще нікого не приводило.

8. Заборона на залучення висококваліфікованих фахівців. Після п. 7 це уже виглядає дитячою забавкою. Але не для російського бізнесу, що працює на американському обладнанні, яке треба обслуговувати і час від часу оновлювати. Сподівання виключно на російські «аналоги» спеціалістів. Див. пп 4,5.

Ну, і контрольний постріл в багатостраждальну голову Російської Федерації: припинення співпраці з США в атомній енергетиці, авіабудуванні, ракетній промисловості тощо.

Як зазначив відомий блогер Мирослав Гай:

«Фактично росіян залишають без нормальної їжі, телефонів, машин, комп’ютерів, ліків, програмного забезпечення, грошей. Так я навіть і бажати такого не міг. Нам навіть воювати особливо не доведеться — лише чекати, поки вони там все не перемруть від лікування лопухом і святою водою».

До слова: ми недаремно увесь час наголошували на тому, що Москва малює “фігвами” в бік транснаціональних корпорацій.

Знову й знову наголошуємо: світом у ХХІ сторіччі правлять не уряди національних держав. Ні Франція, ні Англія, ні Китай, ні навіть США. І навіть не НАТО або ЄС. Реальні господарі світу — транснаціональні корпорації.

І от, Москва вирішили кинути виклик дядькам, які ворочають сотнями трильйонів доларів, ставлять та скидають уряди, знищують одні країні и на їхніх уламках створюють інші.

Таке враження, що Москва досі мислить категоріями ХІХ сторіччя, коли все залежало від волі царів та імператорів. Але навіть тоді це було далеко не так. Варто було імператору всеросійському Павлу І потоваришувати з Наполеоном і приєднатися до Континентальної блокади Англії, як не пройшло й 4 місяців до його трагічної загибелі у власній спальні від рук особистої охорони.

Людина просто наступила на мозолю тодішнім російським «олігархам» — поміщикам, що збували своє зерно в Англію. І англійським «корпораціям», наприклад, Московській компанії.

Цікаво, а чи вивчав Путін В. В. історію власної країни? Шлях, яким він веде її зрозумілий — нова “Залізна завіса” з вічним Путіним при владі. Не враховано лище два аспекти: № 1 – зараз не 70-і роки ХХ ст; № 2 – СРСР за Залізною завісою не вижив. Задихнувся. А він був куди потужніший за нинішню Росію…

 

Залишити відповідь