Ярослав Бондаренко: На Сумщині депутати від Слуг Народу та ОПЗЖ розкрадають бюджет України на експорті лісу

Ярослав Бондаренко: На Сумщині депутати від Слуг Народу та ОПЗЖ розкрадають бюджет України на експорті лісу

“Депутати від Слуг Народу та ОПЗЖ на Сумщині об’єдналися і заробляють крадіжками лісу на Шосткинщіні та розкрадають бюджет України на експорті лісу”, – про це розповів у своєму розслідуванні блогер Ярослав Бондаренко. Відповідне розслідування опубліковано на персональному сайті та каналі youtube Ярослава Бондаренко:

Як «слуги» та ОПЗЖ крадуть бюджетні гроші на деревині

Звертаюсь до центральних представництв правоохоронних органів – НАБУ, ДБР та Генеральної прокуратури. Прошу вважати матеріали даного розслідування офіційною заявою про вчинення громадянами Стрельченко, Романько, Слюсарем, генеральним директором підприємства «Сумиоблагроліс» Будніком, а також посадовими особами Шосткинського і Кролевецького агролісгоспів, свідомих корупційних дій, які призвели до вагомих матеріальних збитків державі.

В Україні відбуваються масштабні афери по незаконній вирубці та розкраданню лісу. На Сумщині їх реалізовують представники «слуг народу» разом з ОПЗЖ, скориставшись різким подорожчанням та збільшенням попиту на деревину у світі.

Тижнем раніше я вже проводив розслідування в якому розкрив схему розкрадання бюджету на аферах з лісом та продажем його за кордон депутатом Сумської обласної ради від партії «Слуга народу», Олексієм Романько, разом з колишнім корумпованим міліціонером Віктором Гузеєм – депутатом від ОПЗЖ:

Сьогодні мова піде про ще одну зухвалу схему ділків, які скориставшись різким зростанням попиту та цін на ліс, організували схему відпуску лісопродукції на експорт агролісгоспами за заниженою ціною. При цьому різницю аферисти кладуть собі в кишеню.

Найбільше явно злочинна схема прослідковується у діяльності Кролевецького та Шосткінського агролісгоспів.

Масштаби обкрадання держави та знищення лісів вражають.
Отже почну з пояснення того, що відбувається на світових ринках деревини.

Через пандемію коронавірусу підприємства з лісозаготівлі скоротили виробництво, побоюючись зниження споживання, проте ситуація виявилася протилежною. Підвищені обсяги будівництва відкритих шпиталів для інфікованих коронавірусом у світі і до цього ще й багато домовласників віддали перевагу облаштуванню своїх будинків і споруд, що стало причиною аномального попиту. Ринок деревини не є еластичним, оскільки виробники не можуть швидко наростити виробництво у відповідь на покращену кон’юнктуру. Високий попит при низькому рівні пропозиції і скромних запасах спровокував потужне зростання цін.

Таким чином, ціни на деревину в США, Європі та багатьох інших країнах різко зросли. Зріс відповідно і попит.
Здавалося б за таких обставин у України є шанс наповнити бюджет та продавати деревину за високою вигідною ціною. В принципі так воно і сталося. Тільки прибуток осів в кишенях аферистів при владі.

Як «слуги» та ОПЗЖ захопили контроль над лісовими господарствами Сумщини

26 лютого 2021 року, рішенням сумської облради припиняється діяльність Управління майном Сумської обласної ради. Головою ліквідаційної комісії призначається депутат від ОПЗЖ, діючий 1ий заступник голови Сумської обласної ради Стрельченко Олександр Юрійович. Зрозуміло, що це призначення Стрельченко відбулося у змові з головою облради Федорченко. Одразу керівника управління, депутата від ЄС Дмитра Нагорного було відсторонено від виконання обов’язків і позбавлено права підпису. Таким чином в руках депутата від проросійської партії опиняється контроль над всіма комунальними підприємствами в тому числі Сумським комунальним підприємством «Сумиоблагроліс».

Стрельченко поруч з лідером ОПЗЖ Бойко

Отримавши контроль, ділки від ОПЗЖ та «слуг» одразу починають реалізовувати схему по розкраданню лісу.
Підконтрольний тепер Стрельченку «Сумиоблагроліс» (директор Буднік, також депутат облради від ОПЗЖ) та його дочірні підприємства Шосткинський та Кролевецький агролісгоспи починають відпускати ліс-кругляк фірмам депутатів «слуг» Олексія Романько та Олександра Слюсара по заниженій вартості. Так наприклад «Сател» Романько та «Еколіс Трейд» Слюсара отримують ліс за ціною 1100-1400 гривень за кубометр. При тому що наразі ринкова ціна за результами квартальних торгів на біржі складає 2300 -2500 гривень!

Олексій Романько
Олексій Романько

Отже, вже в наслідок нехитрої схеми, на кожному кубічному метрі ділки крадуть у держави більше 1000 грн!

Цей ліс вони вже обробляють на своїх лісопилках та продають за кордон по ринковим цінам.
Також варто зазначити, що окрім необробленого лісу ділками налагоджена схема експорту підконтрольними агролісгоспами пиломатеріали за заниженою більше ніж на 30% ціною – 119$-130$ за кубометр, при тому, що інші інших лісові господарства України відпускають на експорт такий же самий пиломатеріал але за ціною 160$ – 170$ за кубометр.

А тепер про головне – про доказову базу масштабів нанесення збитків державі!

Через свої джерела я отримав дані з Північної митниці за березень-квітень поточного року.
Як ми бачимо з інформації Північної митниці були замитнені ПИЛОМАТЕРІАЛИ ОБРІЗНІ СОСНОВІ З ВМІСТОМ ВОЛОГОСТІ НЕ БІЛЬШЕ 14 % РОЗМІРОМ 67Х117Х2985ММ в ПАКЕТАХ.

Для розуміння, це вже якісна готова продукція, сухій обрізаний брус в упаковці. Ринкова експортна ціна такого брусу, якщо підняти митну статистику по іншим лісгоспам країни, близько 170$!. А ось наші ділки продають партію такого брусу кількістю 45,132 кубів на суму 5867,16 доларів в Індію на офшорну компанію-посередника «RUSFOR». Виходить ціна за кубометр складає 130$.

Різницю, на яку занижено вартість пиломатеріалу, аферисти отримують від представників «RUSFOR» щомісячно готівкою у валюті!!!

Менеджер RusFor Consult Oy Ab громадянка РФ Тетяна Дунаєва
Менеджер RusFor Consult Oy Ab громадянка РФ Тетяна Дунаєва

І мало того, що ділки крадуть на різниці вартості від лісових господарств, вони ще уникають сплати податків та митних зборів суттєво занижуючи вартість товару.

Тільки за березень Романько та компанія експортували закордон тільки з Шостки пиломатеріалів на 44602,67 $ занизивши вартість більше ніж на 30 відсотків!
В Кролевці ще більше – 76777,34 $. Цікаво, що Кролевецький агролісгосп в такому обсязі ніколи не відвантажував. Звідти відправляли раніше 2-3 машини на місяць. Кролевець перетворили на такий собі тіньовий хаб краденого лісу, через який відбувається легалізація продукції без документів, яка напилена на «інших» лісопилках.

Судячи з обсягу проданої за кордон продукції 803,484 кубометра з Кролевця та 353,801 з Шостки за місяць, всього 1 157,285 кубометрів, тільки на заниженій вартості відпуску пиломатіалу на експорт ділки крадуть за місяць у держави до 45 тисяч доларів(!) на місяць ще й уникаючи сплати податків та митних зборів за рахунок отримання від покупця готівки . А якщо до цього додати ще й закупівлю необробленого лісу на свої фірми за заниженою на понад 1000грн на кубі вартістю, маємо ще до 1,5 млн грн(!) збитків на місяць, якщо обраховувати обсяг середньої спільної реалізації кругляку Кролевецьким і Шосткинським агролісгоспами разом!!!

Якщо перевести це в валюту і додати «заробіток» від експорту маємо разом близько 100(!) тисяч доларів на місяц для спритної компанії!

Резюмуючи всі викладені обставини, хотілося би зазначити, що Україна могла би непогано заробити та наповнити багатостраждальний бюджет, але всі гроші осідають в кишенях спритних ділків.
І оскільки у цих товаришів у правоохоронних органах на місцях як то кажуть «все схвачено і за все заплачено»то хочу звернутись до центральних представництв правоохоронних органів – НАБУ, ДБР та Генеральної прокуратури:

Прошу вважати матеріали даного розслідування офіційною заявою про вчинення громадянами Стрельченко, Романько, Слюсарем, генеральним директором підприємства «Сумиоблагроліс» Будніком, а також посадовими особами Шосткинського і Кролевецького агролісгоспів, свідомих корупційних дій, які призвели до вагомих матеріальних збитків державі.

Залишити відповідь