ПІВНІЧНИЙ ПОТІК-2 ФСЬО? Україна наносить черговий удар по Кремлю

ПІВНІЧНИЙ ПОТІК-2 ФСЬО? Україна наносить черговий удар по Кремлю

За битвами навколо трупа Бабченко, що раптово і неприємно для Кремля ожив, ми пропустили новину, про не менш болючий удар по режиму Путіна. Цього разу йдеться про економіку.

АК “Нафтогаз України” у закордонних судах розпочав процес стягнення з компанії “Газпром” боргу в 2,6 мільярда доларів на виконання рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма.

Про це повідомила агенція “Інтерфакс-Україна” з посиланням на джерело в українському уряді. Робота триває у Швейцарії, Нідерландах і Великій Британії. Так, у середу швейцарськы пристави описували майно у штаб-квартирі компании Nord Stream 2 AG, яку розташовано в кантоне Цуг.

В рамках цього процесу заморожено акції проектних компаній морських газопроводів “Північний потік” і “Північний потік-2”. Це означає, що Україна може навіть знищити сам проект “Північного потоку-2”.

У Москві коментують цю подію як завжди: а нам не боляче. Однак крізь бравурні нотки проскукають і ті, в яких сльози. Тамтешні “експерти” переконують і себе, і загал, що Україні потрібні лише гроші, тому вона втішиться, якщо “Газпром” заплатиить і далі все піде мов по маслу.

Про інші варіанти розвитку подій в Москві намагаються навіть не думати. Ось, наприклад, точка зору директора Фонду енергетичного розвитку Сергія Пікіна:

“Ну, Киеву же не нужны сами акции. Им нужны деньги. Что они с ними будут делать, с этими акциями? Ликвидировать компанию? Но это же бред! Нет, действия Украины направлены в первую очередь на то, чтобы мотивировать «Газпром» заплатить. Ровно такой посыл”.

Гарний аргумент: “Это же бред”. Головне, переконливий.

До слова: а тим часом борг “Газпрому” перед “Нафтогазом” за три місяці невиконання рішення суду збільшився майже на 50 мільйонів доларів. На заборгованість “Газпрому” нараховуються відсотки, які становлять 526 тисяч доларів на день. 

Павло Бондаренко

Залишити відповідь