Контроль здоров’я дитини є комплексним процесом, що охоплює медичні огляди за графіком, моніторинг не тільки фізичного, а також психологічного розвитку та інформування батьків про профілактичні заходи для залучення подальших їх дій. Це допомагає забезпечити дітям здорове, щасливе дитинство, своєчасний розвиток, знизивши ризики захворювань та небезпечних ситуацій.
У світі, де екологічні, соціальні чинники можуть негативно впливати на здоров’я дітей, регулярний контроль стає ще важливішим. УЗД серця дітям, також відомий як ехокардіографія, є важливим діагностичним інструментом, який може виявити широкий спектр серцевих захворювань та аномалій.
В яких випадках потрібна консультація дитячого кардіолога
Огляд кардіолога необхідний дітям із певними медичними показаннями, які можуть свідчити про порушення в роботі серцево-судинної системи. Рекомендація до відвідування кабінету дитячого кардіолога може виявити такі стани, як:
- анатомічні аномалії серця та вроджені вади (дефекти міжпередсердної, міжшлуночкової перегородок);
- може показати недоліки серцевих клапанів, такі як стеноз (звуження) або неповне закриття;
- функціональні порушення чи серцева недостатність;
- оцінка товщини стінок серця, розміру камер та загальної функціональної здатності серця;
- порушення коронарного кровообігу – виявлення зон із поганим кровопостачанням, що може свідчити про ішемічну хворобу;
- виявлення тромбів у камерах серця чи великих судинах;
- інфекційні та запальні процеси;
- запалення перикарда (зовнішньої оболонки органу);
- наявність рідини в перикарді, що буває ознакою запальних процесів або інших патологічних станів;
- оцінка стану органів після хірургічних втручань.
Якщо в сімейному анамнезі є випадки ранніх серцево-судинних захворювань, раптової смерті або тяжких порушень ритму серця – також рекомендована консультація лікаря.
УЗД не використовує іонізоване випромінювання, що робить її безпечною для регулярного використання. Дає докладну інформацію про структуру та функції серця.
До переваг даного виду діагностики можна віднести те, що вона не потребує хірургічного втручання і абсолютно безболісна.
Якщо у дитини різко з’явилися сильна задишка, синюшність, сильний біль у грудях або вона втратила свідомість, потрібна негайна консультація лікаря. Регулярне відвідування кардіолога може допомогти своєчасно виявити та лікувати серцеві захворювання, запобігти серйозним ускладненням, щоб покращити якість життя пацієнта.