“УКРАЇНСЬКЕ ДИВО” ЯК ВОНО Є

“УКРАЇНСЬКЕ ДИВО” ЯК ВОНО Є

Як відомо, пророків у власній вітчизні немає. Про це було відомо ще давнім євреям. Ми навіть не замислюємося над тим, що живемо в часи, про які згодом писатимуть в усіх підручниках історії, і не лише українських, як про роки Великого зламу. Як про часи «Українського дива».

Менш ніж 4 роки нам знадобилося, аби не лише повернути, але й перевершити ВВП на душу населення, яке було за часів «міцних господарників» з Донецька: Януковича, Азарова, Клименка, Арбузова, Богатирьової…

Статистика – річ уперта. Дивимося графік. Це ВВП на душу населення з урахуванням інфляції та парітету купівельної спроможності.


Якщо рахувати від виборів восени 2014 року, коли, власне, сформувався перший уряд, що почав впровадження реформ та порятунок фінансово-економічної системи України, пройшло лише 3 роки і 9 місяців. Мізер.

Нагадаю, що «польське» диво Бальцеровича потребувало 14 років впертої роботи. «Японське диво» – 15 років. Цікаво, що до відновлення довоєнних економічних показників Японії знадобилося 5 років (з 1948 по 1952) за умови широкої економічної, фінансової та організаційної допомоги окупаційної адміністрації США.

При цьому Японія не втрачала 7% своєї території (як Україна); не витрачала коштів на війну та Збройні сили (як Україна); не втрачала і 20% промислового потенціалу (як Україна на окупованих територіях Донбасу і Криму). Але…
Але немає пророків у своїй вітчизні…

І стогнуть українці: так погано нам ще не жилося. Та невже?! Ах, ви пусічки… Ви останній кусень хліба доїдаєте? Так в піцеріях доводиться по півтори години чекати на свою піцу, а діти ходять з гаджетами по 5-8 тисяч вартістю. Ось де справжнє українське диво…

Кажете, ВВП на хліб не намажеш? Що ж. Давайте-но поглянемо на те, що міг купити українець на мінімальну зарплатню у 2013 (ще до Майдану) і зараз. Дяка Віктору Могулу за статистику:
                                                2013 рік                                       2018 рік

мінімальна з/п                  1147 грн                                         3723 грн                                          

курс долара                        8, 2 грн                                          27,8 грн
з/п в доларах                     140                                                  134
хліб                                       5 грн (229 буханок)                    11 грн (338 буханок)
м’ясо                                     50 грн (23 кг)                               120 грн (31 кг)
картопля                             3 грн (382 кг)                               9 грн (413 кг)
горілка                                 28,5 грн (40 пляшок)                80 грн (46 пляшок)
бензин 11,2                         (102 літри)                                     32 грн  (116 літрів)

При цьому будуються і ремонтуються дороги, мости, транспортні розв`язки. Виникають нові й нові фабрики, заводи, зернові термінали, елеватори, електростанції. Лише за останній рік в Україні побудовано більш ніж 100 нових підприємств. І це в умовах країни з нестабільною політичною ситуацією, яка воює! Кожен економіст скаже: в такі держави не інвестують. Україна – виключення.

Хтось закричить: так ви ж нічого про розмір платні за комунальні послуги не сказали! Тут – да. Правда. Не сказали. Щоб не травмувати зайвий раз психіку окремих громадян, яких називають «зрадофілами».

Бо зараз українець, який отримує мінімальну зарплатню, оформивши субсидію, платить 15% максимум від свого доходу, тобто 172 грн. Це мінімум у 2,5 рази менше, ніж платили за часів Януковича-Азарова-Клименка-Арбузова, коли ніяких субсидій не було.

Пророків у своїй вітчизна немає. Зате повно негідників, які прагнуть надурити українців, розповідаючи про суцільне «зубожіння» та «геноцид».
І повно дурнів, які вірять цим пройдисвітам.

Автор: Павло Правий

До слова: у 2014 році ані російські, ані закордонні експерти не сумнівалися у тому, що Україні не уникнути дефолту і обвалу економіки. Ось що казав з цього приводу радник президента Росії пан Глазьєв у жовтні 2014 року:

«Дефолт, с моей точки зрения, неизбежен. Удастся ли его сделать избирательным, скорее всего, нет – он будет всеобщим».

Вони досі не розуміють, як нам вдалося не лише уникнути дефолту, але й вивести економіку у фазу зростання. Так, у другому кварталі 2018 року зростання економіки України становило 3,8%. Якщо додати до цієї цифри ще 1,5%, які ми, за висновками експертів, втрачаємо на війні, то виходить, що економіка України розвивається у 2,5 рази динамічніше за економіку ЄС

Зрада…

Залишити відповідь