ВІЙНУ РОЗПОЧАТО І КІНЕЦЬ У НЕЇ ЛИШЕ ОДИН…

ВІЙНУ РОЗПОЧАТО І КІНЕЦЬ У НЕЇ ЛИШЕ ОДИН…

Війну розпочато. Візити до Росії Меркель і Макрона, заява по «Боїнгу», Варшавська конференція НАТО та рішення ЄС по наданню Україні мільярда євро є ланцюгом найважливіших за останні 30 років подій, які неминуче знищать Росію в тому вигляді, яка вона зараз є.

Війну розпочато. Тепер це уже зрозуміло з усією очевидністю. Йдеться не про війну між Росією та Україною, а по війну між Росією та Антипутінською коаліцією.

Путін не послухав голосу здорового глузду. Та й очевидно, його – глузду – в Кремлі уже немає. Випарувався. Тому Росія вступила в свою останню битву, в якій приречена на скору неминучу поразку.

18 травня до Росії приїздила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Слідом за нею, 24 травня Путіна відвідав президент Франції Емануель Макрон.

Деякі аналітики стверджують, що ці особи грають роль «гарних поліцейських» при «злому» Трампі. Можливо.

Але слід звернути увагу на те, що візит Макрона день у день збігся з оголошенням результатів розслідування катастрофи малазійського «Боїнга» рейсу MH17.

Це не даремно: Макрон був тим, хто мав прийняти своєрідну «почесну капітуляцію» Путіна, відслідкувавши на місці реакцію російського диктатора.

Путін повівся у притаманному для себе стилі: по-хамськи, агресивно й без жодних натяків на готовність до компромісів. Лише на своїх умовах.

Більше того, росіян спіймали на шахрайстві й брехні. Під час спільної конференції Путіна та Макрона російські перекладачі навмисне спотворювали сенс запитань журналістів, а головне – відповідей президента Франції.

Це пряма й демонстративна образа першої особи великої держави. А ще це провокація. Чого? Про це пізніше.

Та це ще не всі збіги у часі. В той момент, коли Макрон та Путін про щось розмовляли у Москві, за 1257 кілометрів, у Варшаві, відбувалася конференція НАТО, на якій під хамські глузливі висловлювання східного диктатора про готовність взяти на себе забезпечення безпеки Європи, було прийнято епохальне рішення.

Віднині Росія не є локальною загрозою. Для НАТО віднині Росія є загрозою світовою. Тобто, фактично пославши Макрона, який вочевидь востаннє привіз підв’ялу оливкову гілку, Путін закрив для себе вікно можливостей, а НАТО у відповідь оголосило Москві війну.

І зовсім не важливо, що у цій війні не стріляють. Зрештою, у Холодній війні теж не стріляли. Майже. Але саме в результаті нищівної поразки у Холодній війні впав СРСР.

На цьому збіги не закінчилися. Саме наслідком початку відкритих «холодних» бойових дій між НАТО та Росією, є схвалення послами ЄС надання Україні макрофінансової допомоги в сумі 1 мільярд євро практично без-будь-яких умов.

Це не кредит – це «подарунок». Цими коштами замість України гаситимуть частину її боргів, що їх напозичали свого часу Ющенко-Тимошенко-Янукович-Азаров.

Це також частина війни з Росією: Україна мусить перетворюватися на сильну державу, яка буде форпостом у боротьбі зі світовою загрозою із Москви. Як свого часу роль такого форпосту проти «соціалістичного табору» грала Західна Німеччина, не будучи формально спочатку членом НАТО.

В Росії все це чудово розуміють. Розуміють і те, що в цьому протистоянні з Заходом шансів немає. Крім одного: протриматися до виборів в Україні й спробувати посадити у крісло президента кремлівську маріонетку, яка швидко капітулює й підпише все, що продиктує Путін.

Більш-менш реальний шанс якимось чином здолати Порошенка і стати президентом наразі має лише пані Тимошенко і ми ще побачимо дії Москви, спрямовані на її тиаємну підтримку.

Якщо не станеться злого чуда і нинішній президент виграє вибори у 2019 році, хай навіть і не в першому турі – тоді у Путіна буде єдиний вихід: опускати новітню Залізну завісу.

Саме для цього Москва повсякчас провокує Захід, ображає лідерів великих країн і всіляко демонструє стереотип єдиної поведінки: з позиції сили.

Росія має становити, або принаймні зображати загрозу світовому порядку. Лише тоді її Залізна завіса чогось варта. Якби КНДР не погрожував світові своєю ядерною програмою – вона давно б вимерла з власною Залізною завісою з голоду.

Але водночас для виживання системи Кремлю важливо, щоб саме Захід заявив про неможливість домовитися й умив руки.

Тоді Путін може вигукнути «Ага!», оголосити підданим, що країну оточили злі вороженьки й, брязнувши залізом, спробувати дожити за ним до глибокої старості.
Звідси така поведінка.

До слова: Міністр іноземних справ РФ Лавров оголосив, що зустріч «Нормандської четвірки» не має ніякого сенсу. Адже Захід не хоче погодитися на умови Путіна.

Ну, що ж: à la guerre comme à la guerre – міг би сказати Олланд своєму російському колезі.
Скоро росіяни це відчують і оцінять сповна.

ПАВЛО ПРАВИЙ

Залишити відповідь