Необхідний набір меблів – все для початкової школи
Організація зберігання дитячих речей починається з визначення габаритів кімнати, створення схеми розміщення меблів і сортування речей. Дуже важливо на цьому етапі проаналізувати потреби та особливості дитини.
Наприклад, якщо малюк колекціонує машинки, виділіть для них відкриті полиці. Якщо захоплений творчістю і рукоділлям – стане в нагоді Стелаж двобічний, органайзери. Коли дітей двоє, добре б розмежувати їх зони відповідальності, купити окремі Шафи, лотки та контейнери
Шафа
Дитині будь-якого віку знадобиться платтяна шафа. В основному відсіку розміститься одяг, внизу – білизна і шкарпетки. Верхні полиці займуть речі, які використовуються нечасто або сезонні.
- Корпусний шафа – звична конструкція меблів з орними дверцями або купе. Поставте його до вільної стіні або навіть посеред кімнати, розділивши території двох дітей. Про прийоми зонування читайте в окремій статті – це цікаво.
- Вбудована шафа на всю довжину і висоту стіни. За закритими дверима лежатиме все: від одягу до книг і м’ячів. Інша частина кімнати в такому випадку відводиться під зону сну, ігор, робочий стіл. Стіни можуть залишитися вільними: в поличках функціональної необхідності швидше за все не буде.
Вбудована шафа дозволить заховати максимум речей- Простір навколо вікна традиційно мало використовується. Але якщо відмовитися від звичайних штор на користь рулонних, то у вікна з’явиться місце для компактних шаф-пеналів з орними дверцями . Вони помістяться навіть в невеликій кімнаті. При цьому меблі в тон стін не буде залучати дуже багато уваги і перевантажувати простір.
- Шафа-будиночок – це варіант корпусного, але в оригінальному дизайні. Моделі розраховані не тільки на самих маленьких, а на дівчаток і хлопчиків різних вікових груп. Наприклад, кілька шафок в стилі амстердамських будинків, чудово виглядають в кімнаті дівчинки-підлітка.
Шафа-будинок стане центром дизайну дитячої
-
- Кутова корпусна шафа максимально місткий, хоча в приміщенні виглядає компактно, займає кут, який в інших випадках залишається нефункціональним. Навіть двом дітям достатньо кутового шафи, що складається з пари секцій. Але в такому випадку обміркуйте наповнення: полки, ящики, штанги.
- Шафа навколо ліжка – це або цілісна конструкція (вбудовані меблі), або дві шафи, з’єднаних верхньої закритою полицею (антресоллю) . Така розстановка створює затишну нішу біля ліжка, а торці шаф можна пристосувати під невеликі полички-сіточки. У кімнаті двох дітей це рішення теж доречно.
Шафа з полицями та книжкова шафа – необов’язкові елементи. Їх можуть замінити стелажі, комоди – інші меблі в залежності від дизайнерського рішення. Але якщо дитина неохоче складає речі, безперечно варто віддати перевагу меблям з дверцятами, щоб підтримувати в кімнаті візуальний порядок.
Комод
Комод – це меблі, підтримувати порядок в якій може дитина з 4 років. Ящики легко висуваються, їх розміри дозволяють сортувати речі за призначенням (при необхідності використовуйте роздільники). Стільниця комода виконає функції прикроватного столика, додаткової робочої поверхні.
Комоди відрізняються шириною, висотою, кількістю ящиків. Окрема група – моделі для кімнати новонародженого . У них передбачено висувною або відкидний пеленальний столик.
У ящиках зберігають:
- білизна, колготки, шкарпетки;
- одяг, яка не мнеться;
- канцтовари (в органайзерах);
- шкільні зошити, папки, альбоми – все, що складно охайно розставити на відкритих полицях;
- іграшки, особливо ті, що розсипаються і губляться, наприклад, конструктори, кубики.
Комод в дитячій може виконувати роль тумби під ТВ
Дитині дошкільного віку запропонуйте маркувати ящики комода. Наприклад, приклеїти на них стікери з зображенням предметів, що зберігаються там. Це дозволить малюкові орієнтуватися при пошуку речей і швидко складати їх в належне місце.
Доречні в дитячій комоди з оригінальним дизайном:
- комод-драбинка ;
- з малюнком на фасаді ;
- в формі будиночка ;
- з ящиками різного кольору або розміру.
Існують пластикові комоди з коліщатками або без них. Такі знадобляться для дитячих іграшок у ванній; зберігання фарб, пластиліну та інших матеріалів. Їх легко мити і переміщати по кімнаті.
Тумба
За ступенем мобільності тумба може бути на коліщатках (викочування) і стаціонарна. Якщо предмету меблів судилося тільки стояти біля ліжка, коліщатка зайві. Зате вони актуальні в інших випадках:
- Тумба з місцем для сидіння стане в нагоді одного, який прийшов в гості, або батькам, що допомагають з домашнім завданням.
- Творча майстерня на колесах. Сьогодні дитині захочеться малювати, влаштувавшись на килимі, завтра – на ліжку або у вікна. Все необхідне для хобі складіть в тумбу на колесах, щоб пересувати її куди заманеться. Стільниця стане додатковою або основною робочою поверхнею.
- Доповнення до робочого місця школяра. Тумбу прибирають під письмовий стіл і висувають при необхідності.
Мобільну тумбу легко пересунути навіть дитина
Стаціонарні тумби часто ставлять біля ліжка, на них зручно класти все, що повинно бути під рукою під час засипання. Усередині тумби зберігають піжами, книги, навушники, іграшки, дитячу косметику.
За типом конструкції тумби можуть бути:
- з висувними ящиками;
- з полками і дверцятами;
- з відкритими полицями;
- комбіновані.
Школярі використовують тумби для зберігання канцтоварів та зошитів. Це заміна полиць над столом або столу з висувними ящиками.
Стелаж
Стелаж в кімнаті дошкільника – місце для іграшок, книг, спортивного інвентарю. Щоб не було візуального безладу, складіть дрібниці в бокси, кошики.
Стелаж з відкритими полицями для книг і коробок з іграшками
- Якщо стелаж високий , то нижні яруси займуть контейнери з іграшками на кожен день; середній рівень – книги, пазли, конструктори; верхній – то, що будете самі діставати при необхідності.
- Якщо хочете, щоб дитина діставав до речей без сторонньої допомоги, вибирайте низький стелаж в 2-3 ряди полиць.
- Діти молодшого віку охоче розставляють іграшки на полиці у вигляді будиночків, вігвамів, замків, човнів. До того ж такі меблі створює тематичний і цікавий інтер’єр.
ІДЕЯ. Часто батьки бояться, що малюк буде використовувати відкриті полиці як сходи, а це загрожує травмами. Вихід є: високий стелаж без дверей покладіть на бік, вийде низька і безпечна меблі. Коли дитина піде в школу, встановіть стелаж в звичайне положення – в висоту.
У кімнаті школяра стелаж знайде місце поруч з робочим столом. На відкриті полиці добре стануть книги, помістяться папки, зошити, коробки з канцтоварами і матеріалами для творчості. На верхніх ярусах зберігайте колекції, спортивні кубки, сувеніри та декор.
Низький стелаж допоможе зонувати кімнату. Наприклад, відокремити робочий стіл від спортивного куточка.
У кімнаті дошкільника чарівну обстановку створюють стелажі-будиночки
У кімнаті школяра стелаж знайде місце поруч з робочим столом. На відкриті полиці добре стануть книги, помістяться папки, зошити, коробки з канцтоварами і матеріалами для творчості. На верхніх ярусах зберігайте колекції, спортивні кубки, сувеніри та декор.
Низький стелаж допоможе зонувати кімнату. Наприклад, відокремити робочий стіл від спортивного куточка.
Стелаж зонирует кімнату, не перевантажуючи дизайн
Стіл
Для молодших школярів батьки часто вибирають зростаючі парти з масою переваг для постави дитини. До таких трансформерам окремо підберіть стелаж або інші меблі для зберігання канцтоварів. У блозі є стаття про те, як організувати зберігання речей для навчання і творчості , радимо почитати її.
Для учнів середньої школи і підлітків незамінні столи, конструкція яких передбачає зберігання.
1. Стіл з полками або стелажем – хороший вибір для акуратних дітей, готових підтримувати порядок на відкритих полицях.
2. Письмовий стіл з ящиками, тумбами з боків – підходить в тому числі для розміщення біля вікна. Ящики вмістять зошити, книги, канцтовари, ноутбук.
3. У вікна зручно ставити стіл з полками внизу. Зазвичай такі моделі оснащені широкою стільницею, тому місце зберігання не заважає ногам під час занять. На такі полки прибирайте те, що використовується не щодня: запас канцтоварів, спортивну форму, речі для відвідування секцій і гуртків.
Ліжко з місцем для зберігання
Відмінним вмістилищем дитячих речей стане ліжко. Якщо в кімнаті живуть двоє дітей або квартира однокімнатна – цей варіант кращий.
- Двох’ярусне ліжко з ящиками-сходинками (розмір 2,5 м на 1,5 м) значно економить простір. У ящики кладіть об’ємні предмети: постільна білизна, сезонний одяг. З протилежного від ступенів боку в деяких моделях є шафа-пенал з полицями для одягу.
У ящики ліжка помістяться ковдри, подушки та постільну білизну
- Диван-ліжко з висувними ящиками для зберігання ковдр, м’яких іграшок. Існують моделі з великою шафою на першому ярусі, тоді до спального місця ведуть сходи.
- Ліжко-горище сподобається і дітям, і підліткам. Під спальним місцем можна встановити письмовий стіл, шафа, крісло, зробити спортивний куточок.
На нижньому ярусі ліжка-горища досить місця для столу і полиць
- Ліжко з закритими або відкритими полицями в головах, які точно підійдуть для книг, гаджетів, дрібних іграшок.
Полиці для дитячої кімнати
Полки виручать, коли потрібно вмістити багато речей на невеликій території і коли хочеться створити цікавий дизайн дитячої. До того ж їх можна час від часу переважувати, щоб підлаштовувати кімнату під потреби зростаючого дитини.
Куди повісити полиці в дитячій
- Над столом або партою вішають полки для шкільного приладдя. Вони можуть бути відкритими або з дверцятами (як навісні шафки на кухні).
- Над ліжком. Головне, добре зафіксувати полки і тоді зберігати на них можна буквально що завгодно: від м’яких іграшок до виробів і фотографій в рамках.
Полиці навколо ліжка добре підходять для зберігання книг
- Стіни з двох сторін від вікна. Тут іноді прибивають полки до самої стелі. Відкриті легкі конструкції не будуть занадто перевантажувати простір.
- Кут кімнати оформляють полками, придатними за формою. Для симетрії в протилежному кутку розміщують такі ж полки.
- Акцентна стіна. За аналогією з тим, як дизайнери виділяють одну стіну кімнати кольором, займіть полками більшу частину стіни. Наприклад, біля робочого столу. В такому випадку глибокі полки не потрібні, достатньо таких, в які помістяться книги або невеликі органайзери.
Максимальна кількість полиць необхідно біля робочого столу- Під стелею повісьте просту полку, складний дизайн тут буде зайвим. Щоб така «висотна» конструкція виглядала доречно, вона повинна займати всю довжину стіни. Звичайно, підручники тут не поставити, але зате це гарне місце для колекції, сентиментальних предметів, домашньої бібліотеки.
Красиві дитячі полиці: які бувають
Прямокутні і квадратні відкриті полиці універсальні: чи не набридають, не виходять з моди, не втрачають актуальності. До того ж проста форма дозволяє дати волю дизайнерської фантазії. Їх можна не тільки вішати на стіну в різному порядку, але і ставити одну на іншу на підлозі, створюючи стелажі. Комбінуйте з такими ж полками з дверцятами .
Незвичайні полки:
- Асиметричні і вигнуті прикрасять стіну в кімнаті дитини і підлітка.
Вигнуті полки над столом для дрібниць і книг
- Полка-надбудова для письмового столу. Купуйте її одночасно зі столом або пізніше підберіть модель, яка підходить по дизайну. Полку фіксується на стіні, але виглядає як продовження столу – виходить робочий куточок в єдиному стилі.
- Дошкільнята люблять сюжетні полки в формі будиночка, літака, хмари, квітки, повітряної кулі, ракети, кораблі, штурвала, тварин і так далі. Таких поличок потрібно 1-2, щоб зробити акцент в інтер’єрі, але не зробити його кричущим.
Полку-літак з дерева можна зробити своїми руками
- Полиці з дерев’яних ящиків продаються в меблевих магазинах, але зробити їх можна і своїми руками. Купіть в садовому центрі однакові дерев’яні ящики, пофарбуйте їх або розкрийте лаком. Такі полички повісьте на стіну або зберіть в підлоговий стелаж. Вони міцні і виглядають стильно.
- Різноманітні геометричні форми: овал, трикутник, шестикутник, коло.
Круглі полки дуже незвично виглядають в інтер’єрі
- Драбинка – це цілісна полку ступінчастою форми або прибиті таким чином окремі деталі. Драбинка створює динаміку в інтер’єрі, добре виглядає над столом і над ліжком.
- Як полиць використовуйте предмети. Наприклад, стару гітару або скейтборд. Це доречно, якщо відображає характер і захоплення дитини. Для зберігання значної кількості речей такі дизайнерські варіанти не підійдуть, зате стануть родзинкою інтер’єру.
Полиці з стильних речей – цікава ідея для кімнати підлітка
- Полиці під вікном (відкриті і закриті) зручні для зберігання іграшок, дрібниць в контейнерах і коробках.
- Полка-дерево для книг, іграшок, сувенірів. Підтримайте концепцію іншими елементами декору кімнати або кольором. Наприклад, поталу зелені шпалери або поставте кілька фоторамок в формі яблук або листя.
Полку у вигляді гілок дерева підійде для кімнати дитини будь-якого віку
Ідеї зберігання дитячих речей в однокімнатній квартирі
Незважаючи на те що простір обмежений, дитячі речі варто зберігати окремо від речей інших членів сім’ї. Це привчить дитину до порядку і дозволить швидше звикнути до того, де і що лежить.
Задіюйте підвіконня. Встановіть на нього яскраві коробочки, полички, тримачі для книг або лотки для паперів .
Зберігання іграшок на підвіконні зручно, якщо місця в кімнаті зовсім мало
- Використовуйте вузький невисокий стелаж, щоб відокремити територію дитини від основної кімнати. Це і місце для зберігання, і затишок для малюка.
- Якщо немає можливості поставити окремий дитячий шафа, визначте секцію в загальному шафі, де буде знаходитися тільки одяг дитини.
- Повісьте органайзери з кишенями для іграшок, шпильок, олівців на торець шафи або двері кімнати. Вони не займають місця, але вміщають дивно багато дрібниць.
Кишені для зберігання повісьте на двері кімнати- Школяру знадобляться навісні кишені на спинку стільця , щоб покласти зошити і підручники.
- Навіть якщо дитяче ліжко на ніжках і не має ящиків для зберігання, зробіть їх. Великі коробки з картону або пластику будуть легко висуватися з-під ліжка. Для таких завдань продаються спеціальні кофри або ящики з дерева, які з легкістю вміщають великі предмети, ковдри та зимові куртки. Іноді в них зручно швидко прибирати іграшки.
Ящики для зберігання зробіть своїми руками
- Переобладнайте підвіконня в письмовий стіл, встановивши дерев’яну стільницю. Відмовившись від звичайного столу, ви заощадите простір. Використовуйте його під стелаж або місткий шафа.
- Подивіться відео про те, як зберігаються речі дитини в однокімнатній квартирі:
ПОРАДА. Вибирайте в дитячу кімнату меблі з однієї колекції. Це допоможе створити цілісний дизайн інтер’єру.
Як вибирати меблі для зберігання в дитячу: поради
Крім типу меблів, кількості ящиків і полиць, є ще ряд важливих критеріїв вибору. Наприклад, поєднання відтінків і елементів між собою. Адже ви виховуєте в дитині не тільки прагнення до порядку, але і почуття прекрасного.
Принципи безпеки
- Матеріал. Самим екологічним матеріалом для меблів в дитячу залишається дерево. Воно довговічне, піддається реставрації. А якщо ретельно продумати обстановку, то прослужить дитині багато років, не втрачаючи актуальності.
- Сертифікація. Перед покупкою вивчіть сертифікати якості та відгуки, не звертайтеся до сумнівних продавцям. Особливо це важливо, якщо ви вирішили купити в дитячі меблі з ДСП або пластика.
Красиво виглядає меблі, якщо вона зроблена в одному стилі- Відмовтеся від тендітних предметів, мінімізуйте кількість скляних деталей. Чим безпечніше кімната – тим краще.
- Фурнітура – це важливо. Ручки не повинні хитатися, а петлі туго ходити. Неякісна фурнітура швидко вийде з ладу. А це означає не тільки перспективу швидкого ремонту, але і загрожує травмою дитині.
- Кути. Для маленького або активного дитини краще вибрати меблі з округленими кутами, щоб потім не довелося винаходити методи захисту і пом’якшення кутів.
Меблі з округленими кутами дозволить мінімізувати ризик травми- Легкість збирання. Доведеться відтирати фломастер і пластилін, ретельно прибирати пил на меблях і під нею. Розглядаючи каталог, продумайте способи чистки, щоб не ускладнювати собі життя, не використовувати багато побутової хімії і привчити дитину до збирання в кімнаті.
Враховуємо вік дитини
Навряд чи вдасться обійтися одним комплектом меблів для зберігання з перших днів життя дитини і до закінчення школи. Потреби будуть змінюватися.
Немовля до 1 року Потребує ліжечку, решта – для комфорту мами. Дитина 1-3 роки Вимагає ігрової зони та зони відпочинку. Поки не буде користуватися системою зберігання, тому полиці і стелажі передбачені для зручності батьків. Дошкільник (3-6 років) Користується меблями, вчиться складати речі, наводити порядок в кімнаті. У нього багато іграшок, матеріалів для творчості. У цей період головне завдання – знайти гідне місце всім ведмедям, конструкторам, лялькам. Знадобляться ящики до яких дитина здатна дотягнутися. Учень молодших класів До набору дошкільника додасться стіл чи парта, місця для зберігання шкільного приладдя. Іграшки та місця їх зберігання все ще актуальні. Середня школа і підліток Дитячі іграшки вже не потрібні, а зростання дозволяє користуватися гарнітуром «дорослого» формату. Дитина не буде задоволений меблями з персонажами мультфільмів, йому захочеться молодіжної обстановки. Отже, батькам як мінімум двічі доведеться повністю оновлювати інтер’єр дитячої: перед появою малюка і після того, як він піде в середню школу. Звичайно, можливі проміжні зміни.
Окремої уваги потребує питання організації зберігання іграшок. Навчившись складати їх на місця, дитина без праці підтримає порядок в гардеробі, в ящиках зі шкільним приладдям.