ЯК ПУТІН ДЛЯ РОСІЇ ЧЕМПІОНСТВО КУПУВАВ

ЯК ПУТІН ДЛЯ РОСІЇ ЧЕМПІОНСТВО КУПУВАВ

Напишу про футбол і я. Про той Чемпіонат світу в Росії, який всі українські патріоти бойкотують, але тим не менш, схоже за все, уважно спостерігають. Інакше як пояснити цілий вал експертних оцінок, що пішов після вчорашнього фіаско збірної Іспанії в матчі з росіянами.

Загальні висновки футбольних експертів можна поділити на дві частини:
— росіяни перемагають за рахунок допінгу;
— Путін купив чемпіонат за купу грошей. Називають навіть суму – 1,5 мільярди доларів.

Очевидно, наші експерти мають купу агентів у ФІФА, які уже повідомили про гроші, які перерахували на персональні рахунки чиновників федерації, а також на рахунки гравців збірних Іспанії, Англії, Німеччини, Аргентини, Бразилії, Франції тощо.

Це дуже сумно. Виявляється, за великим рахунком, ми нічим не відрізняємося від «зрадофілів», які в усьому бачать лише негатив, причому негатив, організований «злочинною владою Порошенка».

Для них в усьому винен Порошенко. Для нас, виходить, що б не сталося — винен Путін.
Насправді це грає на руку Кремлю. Бо фактично пропагує уявлення про всемогутність російського диктатора і по факту формує настрої безнадії у протистоянні з Москвою.

Як же легко змусити нас розповсюджувати будь-яку маячню, вкинуту російською пропагандою! Як легко створити в уяві хибну картину світу, де, мов у тупого безграмотного матроса 1918 року в усьому винна «контра».

Якщо повірити у казки, які зараз вкидаються у соцмережі, Путін купив збірну Італії, щоб та взагалі не вийшла у фінальну частину Чемпіонату світу. Купив німців (чемпіонів світу 2014 року!), щоб ті не вийшли з групи. Купив іспанців, португальців, аргетинців…

Ніхто не замислюється, скільки треба відвалити Бускетсу, Карвахалю, Альбі, Іньєсті…
Річна зарплатня одного лише Кріштіану Роналду, збірна якого вилетіла у 1/8 фіналу — 21 мільйонів євро, а у Мессі, який також «злив» Чемпіонат світу — 50 мільйонів. Це «чистими». Це не рахуючи десятків мільйонів за рекламу.

Річна зарплатня Карвахаля в «Реалі» 5 млн. євро. Скільки йому треба заплатити, щоб він «злив» Чемпіонат світу? А Сергіо Рамос отримує 12 мільйонів євро на рік.

Якщо Путін купив собі Кубок світу, то очевидно, він мав дати «на лапу» і бразильцям. Там один лише Неймар заробляє на рік у своєму клубі майже 37 мільйонів євро на рік.

Головне: навіщо їм усім ризикувати своєю репутацією і йти під загрозу опинитися за гратами? Адже така величезна афера неодмінно стане відомою — надто багато людей треба підкупити. Маячня все це.
А що ж відбувається насправді?

Все набагато прозаїчніше. Гравці топ-збірних грають у топ-клубах, які бються за найвищі місця у чемпіонатах своїх країн та єврокубках. Вони грають по 60-70 матчів на рік, включно з національним кубком, єврокубками та матчами за національні збірні. А Кузякін чи Головін — на 20-25 матчів менше. Так само, як гравці «середнячків» — данці, шведи, уругвайці, бельгійці.

Якою б не була фармакологія; яким би сучасним не був процес відновлення гравців, настає «вигоряння» — фізичне та головне психологічне. І «топові» збірні, незважаючи на зірковий склад, не показують ту гру, яку від них чекають.

Давайте подивимося, наскільки важко грала у групі збірна Аргентини. Німці взагалі провалилися. Кульгає на обидві ноги збірна Англії.

Яскравий приклад — вчорашній матч Хорватія-Данія. Склад балканців набагато зірковіший, один лише лідер півзахисту мадридського «Реалу» Лука Модріч чого вартий.

Маріо Манджукіч грає в «Ювентусі», Іван Перішич — в «Інтері», Ван Ракітіч — в «Барселоні», Ковачіч — в «Реалі», П`яца — в «Шальке 04».
І подивіться на клуби, в яких грають футболісти збірної Данії.

Бачили вчорашній матч між цими командами? За іменами і загальним класом Хорватія набагато сильніша, але з величезними труднощами дотягла до післяматчевих пенальті і лише завдяки цій футбольній «лотереї» пройшла далі.

Те саме було в матчі Іспанія-Росія. Невже ніхто не бачив, як іспанські гравці просто ходять по полю? Як вони елементарно не можуть увімкнути швидкості? Росіянам проти такої Іспанії достатньо було виставити «автобус» (напевне всі футбольні експерти знають, що це таке?) і «вмерти» на полі, терпляче чекаючи на післяматчеві пенальті, щоб іспанці поїхали додому. Без всякого мельдонію.

До речі, на Чемпіонаті світу 2014 року в Бразилії іспанці взагалі не вийшли з групи — хто їх тоді купив? І чому не звертають увагу на те, як грали іспанці в групі на цьому мундіалі?

Вся таємниця провалів топ-команд полягає у функціональному та психологічному стані, а не в міфічних 1,5 мільярдах, які Путін буцімто заплатив невідомо кому.

Ось вам питання на засипку: на минулому Чемпіонаті світу в Бразилії не вийшли з груп Португалія, Італія, Іспанія, Хорватія, Англія. Порівняйте з їхніми «досягненнями» в Росії.
Зате з груп вийшли Греція і Коста-Ріка; Колумбія і Швейцарія; Нігерія і США. Хто кого купив?

А збірна Бразилії на домашньому мундіалі у півфіналі «влетіла» німцям з рахунком 1:7 і у матчі за 3 місце розгромно програла Голландії 0:3.

Тому давайте не розповідати вигадані кимось фантастичні історії, а тверезо дивитися на реальні причини поразок фаворитів.

І ситуація лише ставатиме гіршою, бо надалі кількість ігор, в яких братимуть участь топ-гравці збільшуватиметься, а відтак і навантаження на топ-гравців. З цього року ФІФА вводять ще одні змагання — Лігу націй. Футбол — великий бізнес, який приносить гігантські гроші.

Для прикладу — в чемпіонаті Англії навіть аутсайдери лише від прав на телетрансляції отримують більш ніж 100 мільйонів фунтів. Для порівняння, увесь бюджет «Динамо» (Київ) — близько 25 мільйонів фунтів.

До речі, не замислювалися, а звідки стало відомо про цю суму? Ну, от звідки?

До слова: більшість професійних спортивних оглядачів причину поразки Іспанії від росіян бачать у “безхарактерності”. У футболі це означає не вміння або небажання зіграти “через неможу”, всупереч фізичному стану. Відсутність психології переможця. І якщо ви бачили порожні обличчя іспанців під час післяматчевих пенальті, ви бачили реальну причину їхньої поразки.

 

Автор: Павло Бондаренко

Залишити відповідь