КЕРЧЕНСЬКИЙ МІСТ СУМНО СКИГЛИТЬ…

КЕРЧЕНСЬКИЙ МІСТ СУМНО СКИГЛИТЬ…

Поки українці святкували та дивилися Лігу Чемпіонів, президент України Петро Порошенко змусив Керченський міст жалісно скиглити. Відкриття пректу, який має для України колосальне значення відбулося якось майже буденно…

24 травня 2018 року офіційно відкрито новий двоколійний Бескидський тунель, а 25 травня по ньому рушив перший потяг. Пропускна здатність тунелю – 100 пар поїздів на добу, а швидкість проходження – 60—70 км/год.

Старий тунель, збудований ще 1886 року за часів Австро-Угорської імперії мав одну колію та пропускну здатність 45 пар потягів на добу при швидкості проходження 15-40 км/год. Тепер його використовуватимуть як технічну штольню.

Новий Бескидський тунель важливий перш за все для великих вантажних перевезень. Саме він – ключова транспортна артерія у сполученні між Західною Європою і Україною. Він належить до 5-го Пан’європейського транспортного коридору Італія — Словенія — Угорщина — Словаччина — Україна.

Будівництво нового тунелю завширшки 10,5 та довжиною 1764,5 метри обійшлося у 102 мільйони євро – це до питання куди влада державні кошти діває. У поекті, крім українських, брали участь 10 європейських компаній.

До речі, гроші на будівництво надав Европейський банк реконструкції та розвитку, тож можемо передати привіт деяким діячам, котрі вимагали європейців не надавати кошти Україні, бо “все одно вкрадуть”.

Першим на місці машиніста локомотива тунелем проїхався Петро Порошенко. Що ж – має повне право.

До речі, будівництво Бескидського тунелю велося цілих 4 роки, майже цілодобово. Це уже ілюстрація того, скільки часу потребують перетворення в країні.

Фактично Порошенко відкриттям Бескидського тунелю непогано “потролив” Керченський міст. Менше піару, менше, як полюбляє висловлюватися Путін, понтів. До моменту відкриття тунелю про нього взагалі не говорили і не писали. 

Зате те, що ми побудували, дійсно працюватиме. І працюватиме щонайменше 100 років. Саме така гаранія на цю колосальну споруду.

До слова: цей тунель не найдовший в Україні. Найдовшим є Лутугінський тунель, який має довжину 2062,88 метри. Зараз він знаходиться на окупованій частині Луганської області. Людей тим тунелем уже давно не возять. Лише міни та снаряди.

ПАВЛО БОНДАРЕНКО

 

Залишити відповідь