Хто ховається за балаклавами?

Хто ховається за балаклавами?

Багато кого шокував цей марш. «Національна дружина» ─ 600 молодиків в однакових одностроях,  чіткими лавами по Хрещатику: «Грум, гррум, гррум». Мов ті «сірі» з роману Стругацьких «Важко бути Богом», що крокували містами під гаслом «Нам не потрібні розумні ─ нам потрібні вірні» Пригадуєте?

Наскільки все серйозно? Чи прийдуть за «сірими» за законом історичної закономірності «чорні»?

Навряд чи. Колись це вже було. І чіткі лави бійців УНСО або ВО «Тризуб» в однакових одностроях були куди чисельнішими. Де те все зараз?

Очевидно, що частково цей «проект» складається з людей в більшості політично наївних, не надто освічених, але романтичних і патріотичних. «Нам не потрібні розумні – нам потрібні вірні». Розумні в тих лавах не крокують. Розумні витрачають кошти на те, аби одягти молодиків в однострої.

Хтось з блогерів підрахував, що екіпірування одного бійця «Національної дружини» коштувало від 10 тисяч гривень. Мінімум 6 мільйонів.

Такі кошти свідчать про те, що за чіткими лавами молодиків в балаклавах стоїть хтось дуже серйозний. Питання: хто?

Тут варіантів кілька.

  1. Влада. Найбільш очевидний варіант. В книзі братів Стругацьких загони «сірих» створив такий собі дон Ребе, «сірий кардинал» при королі. Звісно, для укріплення вертикалі королівської влади, але у своїх цілях. Тут може бути такий само варіант. З іншого боку, влада може стояти за цим процесом, використовуючи неофіційні «силові структури» на противагу «революціонерам» та іншим противникам.
  2. Політичні противники діючої влади. Така собі підготовка мініатюрної власної армії для тиску на владу. Як казав засновник та ідеолог ВО «Тризуб» Василь Іванишин, якщо ти виводиш на марш навіть 300 бійців, з тобою починають рахуватися. Було це у далекому 1994 році, але зважаючи на поточну ситуацію в країні, така мотивація ще більш імовірна.
  3. Іноземні спецслужби в тому або іншому розумінні, напряму або через власні організації подібного типу. Не таємниця, що низка українських організацій, які декларували націоналістичні і навіть нацистські гасла, були тісно пов’язані з російськими «колегами» на кшталт Дугіна. Мотиви тих-таки російських спецслужб теж цілком зрозумілі: в умовах «гібридної війни» ще більш «хитнути» українське суспільство, створюючи чергову силу, що об’єктивно дестабілізуватиме ситуацію, підриваючи діючу систему правопорядку.
  4. Хтось дотичний до діючої влади, але сповнений прагнення піднятися на пару сходинок вище. Власне, цей варіант перегукується з першим. І не лише гіпотетичний «дон Ребе» тут можливий ─ не виключно, що нам з вами, не посвяченими у таємниці підкилимної боротьбі на Банковій та Грушевського, ця особа або група осіб ще невідома.

Вибирайте будь-який варіант. Всі вони є цілком реальні, причому один не виключає іншого. Політика, до слова, дуже складна, не дуже чиста і багатоваріативна річ.

 ПАВЛО  ПРАВИЙ

 


Металл, трубы, арматура

Залишити відповідь