На найдорожчу рекламу автомобіля витарчено мільярд доларів і запущено міжпланетний корабель

На найдорожчу рекламу автомобіля витарчено мільярд доларів і запущено міжпланетний корабель

Ракета Falcon Heavy стартувала з космодрому космічного центру імені Кеннеді у Флориді. На її борту перебуває капсула з власним автомобілем Ілона Маска – червоним Tesla Roadster.
Космічна компанія Ілона Маска SpaceX запустила важку ракету-носій Falcon Heavy, яка має автомобіль Tesla, що перебуває всередині неї, до сонячної орбіти.

До слова: це найдорожча реклама автомобіля всіх часів і народів і залишиться такою напевне не одне десятиріччя.

Від Falcon Heavy благополучно відокремилися два прискорювачі (повернулися на Землю) і перша ствупінь (що з ним, поки невідомо). Друга ступінь ракети доставить Tesla до геліоцентричної орбіти. Автомобіль обертатиметься навколо Сонця, наближаючись то до Землі, то до Марса.

Як написав у своєму блозі Ілон Маск, в машині є книга Дугласа Адамса “Автостопом по галактиці”, рушник і табличка з написом Do not Panic. У Tesla грає композиція Space Oddity Девіда Боуї. Маск запевняв, що це зроблено для того, щоб манекену за кермом “не було нудно”.

Маск зазначав, що “час від часу орбіта машини буде дуже близька до Марса”. Однак, двигунів для коригування орбіти у електрокара немає.

SpaceX Falcon Heavy – перша в своєму роді найпотужніша в світі ракета-носій, призначена для багаторазового використання. З 2013 року запуск Space X Falcon кілька разів відкладався.

Ракети, здатні перенести корисне навантаження масою понад 20 тонн, класифікуються як ракети-носії надважкого класу. Щоб вийти на орбіту, ракета повинна розвинути швидкість понад 8000 метрів за секунду на відстані 160 кілометрів над поверхнею Землі.

Щоб проілюструвати ці цифри, уявіть собі, що ракета зможе перенести два повністю завантажених міських автобуси на висоту більшу, ніж 50 Еверестів, і на швидкості, яка в 32 рази перевищує крейсерську швидкість Boeing 747.

З часів запуску перших космічних місій, освоєння космосу, як правило, було сферою державною. Уряди створили і фінансували такі організації, як НАСА, Європейське космічне агентство, Російське агентство «Роскосмос» і Японське агентство аерокосмічних досліджень.

Поряд з цими агентствами були створені приватні космічні компанії. Однак, зважаючи на величезні витрати на дослідження космосу, космічними інноваціями завжди займалися уряди.

Але в XXI столітті все починає змінюватися. SpaceX придумала, як знизити витрати на запуск багаторазових ракет-носіїв і підвищити їхню ефективність. Нова космічна індустрія розвивається величезними темпами, і компанія SpaceX перебуває попереду всіх.

Амбіції SpaceX не закінчуються на запуску космічних супутників за допомогою Falcon Heavy. Ракета була спроектована так, щоб її можна було використовувати і для пілотованих місій. Також SpaceX планує завершити випробування своєї капсули для астронавтів Dragon2 – контракт з двома космічними туристами, чиї імена поки не розголошуються, вже підписаний. Вони вирушать в тижневий політ навколо Місяця.

Маск змінює ландшафт всієї космічної індустрії з далекосяжними наслідками.

Falcon Heavy – це перша ракета, яка здатна доставити людей на Місяць і Марс. Таким чином, SpaceX відновлює можливості людства для здійснення таких місій.

Мета Маска – вже в наступному десятилітті здійснити пілотований політ на Марс.

Джерело: https://ua.korrespondent.net/tech/science/3937821-proryv-u-kosmosi-mask-zapustyv-Falcon-Heavy

До слова: цей апуск Falcon Heavy є одним із найважливіших кроків людства в засвоєнні Космосу разом з перши польотом людини в космос, першою висадкою людини на Місяць, першим місяцеходом, першим марсоходом та першим міжзоряним кораблем “Вояджер-2”.

Залишити відповідь