ПЕТРО ПОРОШЕНКО: ВЗЯТИ БЕРЛІН ШТУРМОМ…

ПЕТРО ПОРОШЕНКО: ВЗЯТИ БЕРЛІН ШТУРМОМ…

Завтра президент України Петро Порошенко вирушає до Німеччини на зустріч з канцлером цієї країни Ангелою Меркель. Хтось може навіть сказати, що цього разу його місія буде нездійсненна і дипломатичний візит цього разу буде більше схожий на штурм Берліна.

За повідомленням, на час візиту заплановані двосторонні переговори з президентом Франком-Вальтером Штайнмайєром, канцлером Анґелою Меркель, президентом Бундестагу Вольфґанґом Шойбле і міністром закордонних справ Гайко Маасом.

Уже сама програма й рівень зустрічей (з усіма керівниками Німеччини) свідчить, що вони мусять бути чи не вирішальними у вирішенні ключових для України питань.

Їх два: введення миротворчого контингенту на Донбас і недопущення будівництва газогону «Північний потік-2». Якщо деталі по першому питанню напевне не зустрінуть якихось значних заперечень з боку німецьких політиків, то по газогону все набагато складніше — тут економіка переплелася з політикою.

Для Москви «Північний потік-2» це додатковий важіль тиску на Україну. Для Берліна – це важіль тиску на Польщу. Саме так — «Північний потік-2» для німців це не обхід України, а обхід Польщі, яка останнім часом демонструє непокірність та порушення базових принципів демократії, на яких стоїть ЄС. Ну і плюс економічний фактор: деякі європейські політики вважають, що російський газогін буде гарною противагою американському скрапленому газу, який зараз заходить на континент.

Чи вдасться Петру Порошенко повернутися з Берліна «зі щитом»? Побачимо. Але кулаки за нього триматимемо. Бо його місія буде тяжкою. Майже як штурм Берліна, який розпочався в середині квітня 73 роки тому.

До слова: те, що Петро Порошенко іде до Німеччини на запрошення Ангели Меркель, та ще й у числі перших після переобрання її канцлером — гарний обнадійливий знак.
До того ж, не маючи над головою сокири у вигляді виборів, Меркель може тепер собі дозволити здійснювати радикальні і навіть непопулярні кроки.

ПАВЛО  ПРАВИЙ

 

Залишити відповідь