Попри тенденції до мінімалізму та матових фактур, блискучі натяжні полотна залишаються популярними. Так, чимало власників осель вирішують замовити натяжну стелю в Хмельницькому, яка віддзеркалює інтер’єр приміщення і таким чином додає кімнаті простору й висоти, робить її світлішою, відбиваючи промені сонця й світло лампочок. Всі ці плюси неможливо недооцінити. Щоб лакова поверхня зберігала показний вигляд, слід правильно за нею доглядати. Правила тут не складні:
- Сухе очищення здійснюється за допомогою безворсових м’яких ганчірок, серветок. ПВХ-плівка зазвичай має антистатичні властивості, й відштовхує пил, так що прибирати знадобиться не надто часто.
- Підібрати підхожу губку для миття. На глянцевій поверхні дуже помітні подряпини, тому, щоб стеля не втратила привабливості, не можна використовувати жорсткі або тим паче металеві губки. Слід підготувати м’яку поролонову губку невеликого розміру, за її відсутності підійде серветка із фланелі або мікрофібри.
- Прибирати треба акуратно, попередньо знявши з себе каблучки, браслети з гострими елементами, які здатні зробити дірку в полотні.
Важливо не докладати значних фізичних зусиль під час чищення, не допускати механічних пошкоджень. Щоб не пошкодити матеріал, не допускається контакт натягнутої плівки з базовим перекриттям. Особливу обережність потрібно проявляти, чистячи покриття в ділянці зварного шва, якщо він наявний. Надмірний натиск може призвести до розходження шва. У такому разі доведеться знову замовляти встановлення натяжних стель, оскільки розрив по шву не піддається ремонту.
Засоби, які нададуть чистоти та не зашкодять полотну
Нерідко можна почути думку, що блискуча натяжна конструкція дуже вибаглива в очищенні, оскільки мийні засоби залишають на поверхні непривабливі сліди. Такі сліди можуть лишитися тільки тоді, коли не змити мильні розчини до моменту їх висихання. Якщо значних забруднень нема, можна обійтися теплою водою чи вологими серветками для прибирання.
При наявності плям, цяток чи нальоту жиру доцільно застосовувати мильний розчин достатньої концентрації, за умови, що він буде вчасно змитий водою, а після цього поверхня протирається безворсовою м’якою тканиною досуха. З жиром гарно справляється рідина для миття посуду – правила її використання для плівки ПВХ такі ж, як у випадку з мильним розчином. Якщо жирний наліт стійкий, рідину для посуду наносять на кілька хвилин, даючи їй подіяти, й уже тоді змивають. Плями може видалити й рідина для миття скла – її перевага в тому, що сліди після використання не залишаються, змивання не знадобиться – вистачає протирання насухо після того, як інгредієнти подіють. Головне – обрати якісний склад на спиртовій основі, без агресивних компонентів. Також випускаються спеціальні засоби для натяжних стель – з ними очищення блискучого полотна не становитиме жодних труднощів.
Ні в якому разі не можна намагатися видалити бруд ацетоном, гасом, засобами, які містять в собі луги або кислоти, підбілювачами, зокрема тими, у склад яких входить хлор. Пральні порошки – теж не найкращий варіант. Недопустимі абразивні засоби. Подібні експерименти вкрай ризиковані: через вплив згаданих складників натяжні стелі, як мінімум, втрачають колір, а найчастіше – безнадійно псуються, бо речовини «роз’їдають» полотно.