УКРАЇНЦІ ПЕРЕТВОРЯТЬ КРИМ НА ОСТРІВ?

УКРАЇНЦІ ПЕРЕТВОРЯТЬ КРИМ НА ОСТРІВ?

Ми сміялися з “перлів” російської пропаганди, яка приписувала українським вченим твердження, що Чорне море “викопали давні укри”. Теперішні реалії такі, що сучасні “укри” можуть провести земляні роботи, в результаті яких Крим стане островом.

В обхід «Кримського мосту»: в Україні запропонували зробити Крим островом або як з’єднати Азовське море з Чорним. Відповідні проектні роботи в даний час проводяться державним інститутом «Укргідропроект».

Суть проекту полягає в будівництві судноплавного Чорноморсько-Азовського каналу через Перекопський перешийок.

Крім міркувань безпеки і оборони, така гідротехнічна споруда дозволить забезпечити також комерційне судноплавство між Чорним та Азовським морем, на якому знаходиться великий порт Маріуполь, зараз фактично блокований через контроль російських окупаційних військ над Керченською протокою.

Загальна протяжність фарватеру каналу складе близько 120 кілометрів через Перекоп, Чонгарську протоку, затоку Сиваш і Арабатську стрілку. При цьому безпосередньо земляні роботи будуть потрібні лише на 20 кілометрах.

Фахівці з України, Туреччини, Німеччини та Угорщини вже обстежили передбачувану трасу Чорноморсько-Азовського каналу.

На їхню думку, доведеться не лише викопати канал шириною в 100 метрів через Арабатську стрілку і Перекопський перешийок, а й істотно поглибити фарватер в Сиваші і Чонгарській протоці. Його підсумкова глибина для нормального судноплавства повинна скласти 10-15 метрів.

ОЛЕКСАНДР НЕСТЕРОВ

До слова: реалізація подібного проекту потребує кілька років. Відтак, він може бути свідченням розуміння того, що анексія Криму – це надовго й початку формування нової стратегії розвитку країни – без півострова.

Аби це не зруйнувало status quo

 

 

Залишити відповідь