37-Й РІК В УКРАЇНІ? АБСОЛЮТНО РЕАЛЬНО

37-Й РІК В УКРАЇНІ? АБСОЛЮТНО РЕАЛЬНО

В безлічі книжок про 37-й рік доводилось читати, у якому моторошному страху жила країна. Як прислухалися люди до ревіння автомобільних двигунів серед ночі; як завмирали від полуношних кроків на сходах. І справжнім одкровенням було дізнатися, що все було зовсім не так.

Один старий політв’язень на радіо «Свобода» якось розповів: у 1937 році не було ніякого страху. Майже. З дуже простої причини – ніхто не вважав себе винним. А якщо не винен, то і спати можна спокійно. «Беруть» диверсантів, шпигунів, саботажників та інших ворогів народу, а мене за що?

Тому сон у пересічної радянської людини і навіть партійців був міцний і спокійний.

«Тебя уже волокут з шиворот, а ты все заклинаешь про себя: «Это ошибка! Разберутся – выпустят!» Других сажают повально, это тоже нелепо, но там еще в каждом случае остаются потемки: «а может быть, этот как раз?..», а ты! – ты-то наверняка невиновен».

Сьогодні в Старому Криму ФСБ заарештовано Назіфе Сейтумерову. Причина? Вона листувалася з чоловіком з України. Це за ліком уже не десятий і не сотий арешт. І не лише кримських татар.

Утім, тут йдеться не про кримські справи і не про реалії путінського режиму. Це лише ілюстрація того, що ми можемо отримати у себе в Україні.

Усім відомо, яка Юля Володимирівна демократка. Через Печерський суд заборонила себе, любу, критикувати коли була прем’єркою. Іміджу України шкодить. Будувати світле майбутнє заважає.

А тепер уявімо, що її не стримують протиаги, як у 2009-му. Що Вана дорвалася до одноосібної влади й зробила так, як мріяла: скасувала інститут президента і ввела парламентську форму правління у вигляді “канцлерщини”.

Зараз силовий блок керується і кадрово наповнюється президентом. А Уряд – парламентом. А якщо дати Юлі Владіміровні здійснити свої плани як буде?

Правильно: в руках канцлера Юлі Володимирівни буде все: СБУ, Генпрокуратура, Кабінет міністрів, Армія, МВС, Національна гвардія, суди тобто АБСОЛЮТНА ВЛАДА. Ну і ЗМІ швиденько відчуюють зідки дме вітер, проти якого не можна… повертатимся обличчям.

Отоді, шановні юлефани, не плачте. Бо репресивна машина «органів» – вона сліпа. Вона з кожним роком розростається й вимагає для виправдання свого існування; для обґрунтування високих зарплат, надбавок, пайків та пільг все більшої кількості «ворогів».

І коли закінчаться «вороги» режиму справжні або удавані, прийдуть по вас. Найсумніше, що ніякий Захід вам не допоможе.

Це нинішня влада орієнтована туди й прислухається до критики. А Юлі – повірте – на Європу абсолютно нач-ха-ти. Як Сталіну. Як Путіну.

Головне – необмежена персональна влада.

А така влада може триматися ЛИШЕ на репресіях. Масових.

Добре, якщо без розстрілів обійдеться.

До слова: більшість вважає, що “чорний воронок” – це чорна легковушка, яка забирала людей серед ночі. Насправді “воронки ” ще й маскували – під санітарні машини, “хлібовозки” тощо. Людей брали так, що родичам більше про них нічого не було відомо.

Автор: Павло Правий

Залишити відповідь