КАМІННЯ З НЕБА, КАЖЕТЕ? ЦЕ НЕ НАЙСТРАШНІШЕ…

КАМІННЯ З НЕБА, КАЖЕТЕ? ЦЕ НЕ НАЙСТРАШНІШЕ…

Коли 4 роки тому в Росії кричали «Кримнаш» та про каміння з неба – їх попереджали: буде не просто боляче, а – дуже боляче. І от нарешті Міжнародний арбітраж прийняв історичне рішення, яке може стати тією додатковою соломинкою, яка зламає хребет російському ведмедю.

За рішенням Міжнародного арбітражу в Гаазі (Нідерланди). Росії доведеться виплатити компенсацію 18 українським компаніям та одній фізичній особі за анексію Криму.

Суд постановив, що Російська Федерація несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року – дати підписання президентом РФ Володимиром Путіним указу про анексію Криму.

Представники Росії на засідання Третейського суду не з`явилися і жодних коментарів з цього приводу не давали.

Поки що йдеться про відносно невелику суму в 159 млн доларів. Але це лише початок – оскільки право на Заході прецедентне, це відкриває шлях для прийняття подібних рішень практично автоматично для інших українських фірм, компаній, а також фізичних осіб, які втратили в Криму, наприклад, житло, або міні-готель.

Загалом Росія може заплатити за анексію Криму дуже дорого – десятки мільярдів доларів. Не забуваємо, що в Криму залишилося безліч державного майна від дитячого центру «Артек» до військових баз.

Приємна новина і особисто для Петра Порошенка: Росія має заплатити також і за його суднобудівний завод у Севастополі.

До слова: Міністерство юстиції України оцінило загальні збитки від анексії Криму в суму більш ніж 1 трильйон гривень.
Каміння з неба, кажете? Це не найстрашніше…

Залишити відповідь