На Шосткинщіні депутати «Слуги народу» і «ОПЗЖ» об’єдналися та заробляють крадіжкою лісу

На Шосткинщіні депутати «Слуги народу» і «ОПЗЖ» об’єдналися та заробляють крадіжкою лісу

Блогер Ярослав Бондаренко розповів, як депутати «Слуги Народу» і ОПЗЖ об’єдналися і заробляють крадіжками лісу на Шосткинщіні.  

Відповідне розслідування опубліковано на персональному сайті та youtube каналі Ярослава Бондаренко:

Депутати «Слуги народу» і «ОПЗЖ» об’єдналися та заробляють крадіжкою лісу на Шосткинщіні.
Обсяги крадіжка лісу набули катастрофічних масштабів. Старожили кажуть що такого варварського ставлення до лісу ще не було ніколи.

Сьогодні я знову повертаюсь до Сумщини, до округу на якому балотувався до Верховної ради України. В обєктиві мафія міста Шостки – Депутати «Слуги народу» і «ОПЗЖ», яких бояться навіть і правоохоронні органи.

За отриманою мною інформацією від співробітників Нацполіції, на минулому тижні в Шостці, в районі залізничного переїзді, що розташований неподалік від інфекційної лікарні, працівниками поліції був зупинений вантажний автомобіль «Рено» (тягач-довгомір), завантажений деревиною.
В кузові знаходився діловий ліс-кругляк хвойних порід (сосна) високої якості, призначений для промислової переробки.
Під час перевірки було встановлено, що деревина не має жодних позначок і не супроводжується спеціальними чіпами. Автомобіль, як того вимагає закон, був відправлений на штрафмайданчик до з’ясування всіх обставин.
Однак, зовсім скоро і машина, і вантаж були повернуті власнику, оскільки суд не вважав за порушення вищевказаний факт.

«Чому феміда закрила очі на очевидне порушення закону?»

Олексій Романько депутат Сумської обласної ради від партії «Слуга народу»
Як вдалося дізнатися з власних джерел у національній поліції Шостки, і машина, і вантаж належали депутату Сумської обласної ради від партії «Слуга народу» Олексію Романько, який багато років займається деревопереробкою за допомогою свого підприємства «Сател».
Це підприємство вже не раз потрапляло в поле зору поліції, податківців та місцевих активістів.
Для одного з борців з незаконним вирубуванням лісу історія закінчилася дуже сумно – йому спалили автомобіль. Незважаючи на те, що інцидент набув широкого розголосу, до відповідальності так ніхто і не був притягнутий.
Що стосується зупиненого тягача, завантаженого лісом, то ділова деревина, без відповідного маркування, була придбана в Шосткинському агролісгоспі.
Як виявилося, це далеко не єдиний факт взаємовигідної «співпраці» керівництва підприємства і народного обранця.

Максим Бердюгов та Віктор Гузей
Нагадаю, що в грудні 2020 року Шосткинський агролісгосп очолив Максим Бердюгов, який працював до цього на такому ж підприємстві в Ромнах, а його заступником став скандально відомий шосткинський поліцейський – Віктор Гузей, який був звільнений з органів за розкрадання і хабарі.
Зокрема, в 2017 році під час проведення обшуку в будинку у затриманого, тоді ще начальника Шосткінського відділу поліції Віктора Гузєя, було виявлено та вилучено вогнепальну зброю, значну кількість патронів, ножі, багнет ножі і російський прапор. В кабінеті у поліцейського чиновника співробітники прокуратури знайшли і вилучили 21,5 тис доларів США, 150 євро, золоті злитки, ювелірні вироби і колекцію монет.

У підсумку – справу зам’ято, а колишній поліцейський корупціонер та колаборант став депутатом місцевої ради від партії ОПЗЖ і зайнявся схемами з лісом.

За інформацією, яку вдалося зібрати з тих пір, як Шосткинський агролісгосп очолили нові керівники, діяльність підприємства помітно активізувалася, особливо в частині проведення рубок та вивезення заготовленої деревини.
Але зовсім не йдеться про розвиток або підвищення ефективності роботи агролісгоспу, а про вміло налагоджений лісовий бізнес, прибуток від якого осідає в кишенях обмеженого кола людей.

Обкатані схеми крадіжки лісу
Варто відзначити, що ділки знахабніли настільки, що навіть особливо не заморочуються з конспірацією і використовують обкатані схеми крадіжки лісу.
Зокрема, ділова деревина – лісоматеріали з дерев цінних порід, вивозиться під виглядом дров або фрезерованих заготовок для виготовлення будь-яких виробів з дерева.
Нагадаю, з 2017 року діє повна заборона на експорт необроблених лісоматеріалів. Єдиний виняток – звичайні дрова, але їх довжину обмежили двома метрами. Однак, ця «умовність» особливо підприємливих та хитрозроблених ділків не зупиняє.

Ще одна схема крадіжки лісу – вирубка цінних порід під виглядом санітарної рубки. Санітарна рубка передбачає видалення хворих і старих дерев. А в нашому випадку «хворими» і «старими» виявляються вікові корабельні сосни.
Більш того, рубки проводяться у вихідні дні, що заборонено.
Щоб приховати сліди незаконних рубок, «лісова братва» використовують прийом самовільної порубки. Коли ліс вивозиться, а в поліцію робиться заява, що нібито самовільну порубку зробили невідомі.

Лісопилки Віктора Гузєя та Олександра Слюсара

А тим часом частина лісових багатств прямим ходом оговтуються на лісопилку самого Віктора Гузєя, яка розташована в селищі Воронежі Шосткинського району. Ясна річ, оформлено виробництво на підставну особу.
Часто крадений ліс вивозиться за межі Шостки і «осідає» в Кролевці, де прибутковим лісовим бізнесом займається хороший знайомий Олексія Романько, також депутат Сумської обласної ради від «Слуги народу» Олександр Слюсар. Звідси ліс прямо «шурує» за кордон.
Люди боятися відкрито говорити про те свавілля, яке чиниться на території обслуговування Шосткинського агролісгоспу. На умовах анонімності, мені вдалося дізнатися, що «Слуга народу» Олексій Романько буквально «видавив» з лісів підприємства всі дрібні фірми і створив монополію на вирубку і перевезення лісу.
Люди, які заготовляють для нього ліс працюють без оформлення і необхідних допусків. Навіть якщо хтось постраждає, то це будуть проблеми виключно «індіанця». Бо проблеми «індіанців» шеріфа Романько не хвилюють.
Заготовлена деревина переробляється на пилорамах самого Романько і особливо наближених посадових осіб агролісгоспу. Доходи йдуть безпосередньо в кишені цих самих осіб.
При цьому сам агролісгосп планомірно заганяється в борги. Масштаби вирубки лісу вражають навіть бувалих лісорубів. Люди кажуть, що за всю історію існування агролісгоспу такого варварського ставлення до лісу не було ніколи.

Однак, крадіжка лісу на Шосткинщині набирає обертів і апетити у «лісової братви» ростуть, а щедрі відкати і підношення роблять свою справу, «узаконюючи» тотальне цинічне беззаконня.
На сьогодні все, дякую правоохоронним органам Шостки, які роблять все можливе для боротьби з місцевою мафією та за надану інформацію.

Я по собі добре знаю, що Шостка – це важке місто, я розумію, як важко служити чесним поліцейським Шостки, коли ця мафія дахується обласниками та покривається своїми судами та прокурорами.
Тому, очікую й надалі інформацію по паразитам, з якими боротись важко або неможливо з зрозумілих причин, залюбки надам максимального розголосу.

Електронна пошта для надання інформації: [email protected]

Борімося – поборемо!

Залишити відповідь