“Слуги народу” не підтримали створення ТСК із розслідування справи “вагнерівців”

“Слуги народу” не підтримали створення ТСК із розслідування справи “вагнерівців”
Засідання парламенту
Верховна Рада

“За” проголосувало лише 97 народних депутатів

Депутати Верховної Ради не підтримали постанову № 4105, яка передбачає створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) із розслідування справи про членів російської приватної військової компанії “Вагнера”. Під час засідання парламенту “За” проголосувало лише 97 народних депутатів.

“Парламент не підтримав постанову про створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих протиправних дій посадових осіб, що могли призвести до уникнення кримінальної відповідальності членами “приватної військової компанії Вагнера” та нанесення шкоди національним інтересам України № 4105″, – розповіли у прес-службі Верховної Ради.

Що стосується голосування, то цю постанову підтримали лише 12 членів фракції “Слуга народу” з 244 депутатів. Інші члени президентської партії утрималися або не голосували.

При цьому всі члени фракції “Європейська солідарність” (27 депутатів) підтримали створення ТСК.

Перед цим Telegram-канал “Через плечо” опублікував фотографії, на яких видно переписку в чаті “Слуги народу”, де від депутатів вимагають “провалити ТСК по вагнерівцям”. Журналісти сфотографували телефон депутата президентської партії Олега Марусяка.

Нагадаємо, сьогодні, 19 травня, лідер партії “Європейська солідарність”, п’ятий президент України Петро Порошенко з трибуни парламенту закликав депутатів підтримати створення ТСК із розслідування зриву спецоперації по “вагнерівцям”. Він наголосив, що вже більше року монобільшість блокує створення ТСК.

Як відомо, опозиція вимагає створити ТСК щодо зриву спецоперації із затримання “вагнерівців” із вересня 2020 року. Від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування такої спецоперації. Зрештою в ОП визнали її існування, проте комісія так і не була створена. У березні 2021 року фракція “слуг” запропонувала ВР власний проєкт ТСК – заступником голови комісії спочатку планували призначити депутата ОПЗЖ Нестора Шуфрича.

 

Залишити відповідь