ПОЧАЛОСЯ: ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ ДАВ СТАРТ СТВОРЕННЮ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ

ПОЧАЛОСЯ: ВСЕЛЕНСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ ДАВ СТАРТ СТВОРЕННЮ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ЦЕРКВИ В УКРАЇНІ

Процес пішов: в Україні почалося створення незалежної церкви. Про це оголосив представник Константинопольського патріархату митрополит Гальський Еммануїл (Адамакіс).

“Можу підтвердити, що Вселенський патріархат (Константинопольський), при усвідомленні всієї своєї відповідальності як материнської церкви і враховуючи прохання з боку самих українців, після поглибленого вивчення питання, прийняв рішення почати процес надання автокефалії православної церкви в Україні і вважає це рішення спрямованим на подолання розділення православних в цій країні”, – сказав митрополит.

Відтак, очевидно, що Константинополь саме створюватиме помісну Церкву в України, немовби наново, на базі і УПЦ КП і УПЦ МП, а не шляхом надання саме УПЦ КП статусу Автокефальної. Процес не одного місяця, і, напевне, не одного року; процес складний і болісний враховуючи ще й шалений спротив РПЦ.

Говорячи про призначення в Україні екзархів – посланників Константинопольського патріархату, Еммануїл пояснив, що вони мають відкрити шлях до автокефалії, але в той самий час служити єдності церкви.

“Їхнє основне завдання – налагоджувати контакти, наводити мости і просувати діалог, що в підсумку має сприяти побудові місцевої незалежної церкви”, – сказав митрополит Еммануїл.

Днями з Фанару дали зрозуміти Російській православній церкві, що у разі розриву зв’язків з ним через Томос про автокефалію для України, всі храми Московського патріархату в країні стануть неканонічними. Крім того, Вселенський Патріархат ще раз нагадав Москві, що визнання своєї церкви вона отримала не зовсім прозоро.

Автор: Павло Правий

До слова: є інформація, що патріарх Московський Кирило просить Констатинополь скликати Вселенський собор для обговорення проблеми створення помісної Церкви в Україні. Якщо це так, то Москва намагається використати останній свій козир: спроба (або шантаж спробою) на Соборі оформити розкол Православної церкви.

Нагадаємо, що минулий Вселенський собор РПЦ демонстративно проігнорувала.

Залишити відповідь