ЖИТТЯ ВСЕЛЕНСЬКОГО ПАТРІАРХА У НЕБЕЗПЕЦІ

ЖИТТЯ ВСЕЛЕНСЬКОГО ПАТРІАРХА У НЕБЕЗПЕЦІ

Автокефалія України під загрозою. З’явилася інформація про те, що у зв’язку з питанням надання Українській православній церкві автокефалії життя Вселенського патріарха Варфоломея знаходиться в небезпеці.

Нині його резиденцію на Фанарі у Стамбулі взято під посилену охорону. Це значить, що життю Вселенського патріарха існує реальна загроза і її пов’язано виключно з «українським питанням».

Чи встоїть Варфоломей під шаленим тиском з боку Москви? Очевидно, що охорона є заходом, який узгоджено між урядом Туреччини та фанаріотами. Можливо, її встановлено на прохання самого Варфоломея.

Наразі надходять суперечливі чутки щодо ситуації навколо автокефалії та майбутнього синоду, на якому це питання вирішуватиметься.

До слова: дивну смерть попередника Варфоломея — Вселенського патріарха Димитрія (офіційно від інфаркту), за словами втаємничених джерел, також пов’язано з Україною.

Це сталося 2 жовтня 1992 року. Після контактів Димитрія з Патріархом Руси-України Філаретом с приводу надання УПЦ КП томасу про автокефалію, Димитрія навідала делегація священиків та ченців з Москви.

Кажуть, до Димитрія навіть було застосовано фізичну силу — делегація «ченців» складалася з міцних молодиків з військовою виправкою.

Очевидно, Варфоломей боїться повторити долю свого попередника.
Чи витримає Вселенський патріарх? Але якщо, не дай Бог, з ним щось станеться — питання автокефальної помісної українскої Церкви знову відсунетьсся в часі на десятиріччя.

Питання відкрите.

Залишити відповідь