Важлива перемога ЗСУ під Первомайськом.

Важлива перемога ЗСУ під Первомайськом.

На Луганщині українські військові взяли під контроль ще одне село: Катеринівку Попаснянського району, яке розташовано поблизу м. Золоте. Раніше воно знаходилося у т. з. “сірій зоні” й сюди заходили то ДРГ сепаратистів, та українські розвідувальні групи. Відтепер населений пункт, в якому до війни нараховувалося близько 400 мешканців, цілковито контролюється ЗСУ. Чому це важливо?

Справа в тому, що Катеринівка розташована у “трикутнику” між дорогами Первомайськ-Попасна та Первомайськ-Золоте-Горське. Всі ці населені пункти, за виключенням Первомайська, контролюються ЗСУ. Позиції навколо Катеринівки важливі для візуального та вогневого контролю самого Первомайська – звідси до північно-західних окраїн міста приблизно 3 км, а також для утруднення виходу ДРГ противника на комунікації.

Цікаво, що за 2 дні до цього ЗСУ зайшли в інше село Попаснянського району – Новоолександрівку, яке розташовано південніше дороги Первомайськ-Попасна, також на відстані 3-4 км. від околиць Первомайська, але уже південно-західних. Такі собі “кліщі”. Принаймні, ліквідовано можливість завдання прицільних артилерійсько-мінометних ударів сепаратистами по Попасній.

Власне, фактично Новоолександрівка і не була “нічійною”, бо тут сиділи корегувальники російсько-терористичних уоруповань, а в балках, байраках та в лісосмугах стояла артилерія, міномети та інше “добро”.

До слова: встановлення контролю над Новоолександрівкою дає змогу українським підрозділам “нависати” над всім правим флангом Стаханівського угрупування противника, а заразом ліквідовує небезпеку удару у фланг українських позицій на Світлодарській дузі. А в разі теоритично цілком  можливого виходу ЗСУ в район Калинового та Борщуватого, під вогневий контроль потрапить дуже важлива дорога Т 0504, яка зв`язує Первомайськ, Ірміне, Стаханов, Брянку, Алчевськ.

Оцінити поточне становище ви можете, переглянувши детальну супутникову карту місцевості тут: http://town-map.com.ua/katerinovka_popasnyanskiy_luganskaya.htm

І тоді Первомайськ та Ірміно бойовикам доведеться кидати однозначно, бо фронт в цьому районі без зазначеного шляху, не буде як забезпечувати підкріпленнями – інших доріг, окрім Т 0504, навіть грунтових, між Стахановим та Ірміно немає. Та й сам Стаханов опиниться в напівоточенні.

 Ще один невеличкий крок до визвлення Донбасу від російських окупантів та їхніх наймитів малою кров`ю. Звісно, все це відбувається суворо в межах “Мінських домовленостей”.

ПАВЛО  ПРАВИЙ

Залишити відповідь