ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАРАНО СВЯТКУЄ: яким чином Порошенко може перемогти й чому Тимошенко виступила на його боці

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ЗАРАНО СВЯТКУЄ: яким чином Порошенко може перемогти й чому Тимошенко виступила на його боці

Юлія Тимошенко виступила проти Зеленського і фактично підтримала Порошенка. Чому? Нумо розбиратися.

На тему «чому Тимошенко виступить на боці президента» хотів написати давно й об’єктивно – відкинувши свої політичні симпатії. Але все якось відкладалося. І от сталося. Що ж – пишу навздогін.

Не треба ілюзій – Юлія Володимирівна і Петро Олексійович давні недруги й антагоністи. Тому звинувачення деяких особливо екзальтованих прибічників пана Зеленського в її «порохоботстві» виглядають смішно.

Так само смішно виглядає й твердження, що Юлія Володимирівна образилася на Зеленського за те, що він принизив її, запропонувавши у звичній своїй манері мовою ультиматуму побувати в роли модератора на його дебатах з Порошенком. Мовляв, Юлія Володимирівна, потримайте мікрофона, поки справді серйозні політики з’ясовуватимуть стосунки.

Так, це – приниження, і це теж десь зіграло певну роль, але Тимошенко і не таке проковтнула б, якби їй це було вигідно. Тут чиста політика.

Тимошенко чудово розуміє, що в разі перемоги Володимира Олександровича він на хвилі успіху «розкрутить» ще й партію «Слуга народу», яка здатна набрати до 30% голосів, як з’ясувалося, не надто розумного і вибагливого електорату, якому «пофіг» хто там буде в списках.

І це буде не електорат Бойка, Вілкула і тим паче Порошенка. Їхні прихильники залишаться з ними. Це буде електорат «Батьківщини». Тобто будь-який успіх Зеленського на парламентських – це поразка Тимошенко і навпаки.

Поразка Зеленського ймовірно взщагалі не виведе “Слугу народу” на вибори або значно зменшить її рейтинги.

До речі, це стосується і пана Ляшка, котрий поки що мовчить, а мав би теж виступити на боці діючого президента, тим паче, маючи такий чудовий привід як черговий провал Зеленського на ток-шоу «Право на владу».

Ну, то таке – може й виступить. Якщо ні – на проекті РПЛ можна ставити хреста як його уже поставлено на «Самопомочі».

Виступивши на боці Порошенка, Юлія Володимирівна вчинила прагматично й розумно. Вона в будь-якому випадку нічого не втрачає. А от придбати може багато чого.

В разі перемоги Порошенка (а вона, щоб там не казали про рейтинги ймовірна), Тимошенко опиниться на боці переможця. Відтак може спробувати перезавантажити стосунки, враховуючи, що з президентством вона «пролетіла», тож треба чекати наступних виборів, на яких Порошенко не балотуватиметься, тож вона матиме шанс на успіх, підхопивши частину його електорату.

В разі поразки Порошенка і враховуючи написане вище, Тимошенко все одно має шукати політичного союзника в майбутньому складі парламенту.

Враховуючи, що навколо Зеленського уже відверто концентруються ті, кого називають «регіоналами», союз з БПП виглядає дуже перспективним. Адже навіть програвши, Петро Олексійович стовідсотково заведе до Верховної Ради потужну фракцію – ті 16% відсотків «ядерного» електорату, який проявився у першому турі нікуди не дінуться.

Нікуди не дінеться і Порошенко. БПП будь що потрібно буде спробувати створити правлячу коаліцію, аби протистояти партії Зеленського, яка уже позначила себе прагненням до авторитаризму якщо не диктатури. Або ж принаймні, заблокувати створення конституційної більшості.

Так що інтерес Юлії Володимирівни чіткий і зрозумілий. Тож не було б учорашнього, як то кажуть “зашквару” Зеленського – вона все одно б вигадала якийсь привід.

Інше питання – Ляшко. Він звик розігрувати свою «золоту акцію» і в разі «смачної» пропозиції може підтримати Зеленського. Для цього йому навіть не треба звертатися до своїх виборців – достатньо просто промовчати.
Тепер щодо можливості перемоги Порошенка.

Хоча позиції Зеленського здаються «залізобетонними», в цьому бетоні є великі тріщини. І не треба звертати уваги на виставлені групою «Рейтинг» рейтинги – пробачте за каламбур.

Переможець виборів 2010 року набрав майже 12,5 мільйонів голосів. У Зеленського після першого туру менш ніж 6 мільйонів. Причому, більшість «свого» електорату він уже зібрав.

Битва відбуватиметься за електорат інших кандидатів. Тут можна спрогнозувати, що за Зеленського проголосує більша частина виборців Бойка та Вілкула, як за «майже свого». Але це менш ніж 2 мільйони і значно менше – частина просто не прийде на виборці дільниці, частина проголосує і за Порошенка.

Далеко не факт (попри його особисту заяву) що за Зеленського голосуватиме більшість тих, хто підтримав Гриценка. Адже голоси просто так з кишеню в кишеню не перекладаються, а за пана Анатолія голосували переважно люди з освітою та певним рівнем – скажімо так – «інтелігентності». Зеленський з притаманним йому стилем спілкування багатьох з них відштовхне.

Те саме (якщо ще не гірше для Зеленського) – з виборцями Смішка. Стихійні агітатори за Порошенка підтверджують, що їх якраз найлегше умовити голосувати за Порошенка.

З виборцями, що голосували за націоналіста Кошулинського, взагалі все зрозуміло. Там більшість отримає Порошенко, з огляду на висловлювання членів виборчого штабу Зеленського на тему мови, Церкви, стосунків з Росією тощо. Навіть якщо сам Кошулинський мовчатиме.

Нарешті, може мати серйозний вплив фактична підтримка Тимошенко. Ті майже відсотки, що вона набрала – це теж «ядерний» електорат Юлії Володимирівни, який їй вірить і який її слухає. Тут все залежатиме від того, наскільки позиція лідера «Батьківщини» дійде до її виборців.

Ну і явка. Менш ніж 63,5% – це низька як для України явка. Завдання Порошенка – максимально мобілізувати виборців на Заході та в Центрі й сподіватися, що на тлі заспокоєності начебто великим відривом Зеленського явка на Сході та Півдні знизиться.

Роль соломинки можуть зіграти гарна погода, яка пожене упевнених в перемозі свого кандидата виборців Зеленського на дачі та «на шашлики» й ті численні «заробітчан», які традиційно повертаються на «католицький» Великдень в Західну Україну плюс авторитет Церкви.

Отож, ситуація далеко так не однозначна і штабові Володимира Зеленського ще зарано святкувати перемогу замість того, аби працювати. Може вийти велика неприємність.

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: у Зеленського останнім часом йдуть настільки величезні помилки у виборчій кампанії (дебати, аналізи, відверто неадекватний стиль спілкування з Порошенком телефоном на каналі «1+1», відверто помилкове оголошення керівника каналу про судовий позов проти президента), що це може суттєво погіршити його шанси бути обраним.

Залишити відповідь