10 ФАКТІВ ПРО 30 ОМБр, ЯКИХ ВИ НЕ ЗНАЛИ

10 ФАКТІВ ПРО 30 ОМБр, ЯКИХ ВИ НЕ ЗНАЛИ

Вони просто ходять повз нас. З вигляду — звичайні хлопці в “пікселях”. Але вони всі — герої, що грубдьми стоять на шляху ворога. Пропонуємо 10 найцікавіших фактів про 30 ОМБр, від яких комок стає в грудях…

1. Під час боїв влітку 2014-го року поблизу Луганського аеропорту російські десантники зі складу Псковської дивізії штурмували стратегічно важливу висоту “Сармат” поблизу селища Георгіївка.

Бійці однієї з бригад з боєм залишили опорний пункт. Але завдяки сміливим та рішучим діям ударно-штурмової групи 30-ї ОМБр вдалося відбити та знову закріпитися на тій висоті, незважаючи на те, шо з кожних 3 БМП могла стріляти лише 1 бойова машина.

У результаті ворог залишив на полі бою десятки трупів, дві своїх БМД-2 та документи військовослужбовців ЗС Російської Федерації, що їх було продемонстровано президентом України П. Порошенком в ООН як доказ російської агресії.

Після того бою 1 роту 234 повітряно-десантного полку Псковської дивізії вивели на російську територію через повну втрату боєздатності.

Трофейний БМД-2 псковських десантників

2. Чотири бійці бригади протягом дня утримували Савур-Могилу до підходу основних сил. Це були новопризначений командир бригади підполковник Віталій Якубов та три розвідники зі складу розвідувальної роти — начальник розвідки, заступник командира роти з озброєння та командир відділення.

Такими вони були, влітку 2014 року…

3. Перша батальйонно-тактична група «Тридцятки» брала участь у знаменитому рейді по тилах противника влітку 2014 року. Нині ці рейдові операції вивчаються у військових навчальних закладах країн НАТО як приклад.

Військовослужбовці бригади здійснювали штурм Савур-Могили, з боями зайняли та повністю зачистили село Степанівка. Вели бойові дії за населений пункт Міусинськ та забезпечили вихід з оточення підрозділів 24-ї ОМБр, 72-ї ОМБр, 79-ї ОАЕМБр, підрозділів прикордонників та Нацгвардії, ціною власної крові врятувавши сотні життів.

4. За підсумками 2017 року 30 ОМБр була визнана найкращою в Сухопутних військах ЗСУ.

5. «Тридцятка» дала ЗСУ найбільшу кількість командирів, багато з яких нині уже легенди. Серед них: генерал армії України Віктор Муженко — начальник генерального штабу Збройних Сил України; полковник Сергій Заболотний командир 58-ї окремої мотопіхотної бригади від дня заснування з 17 лютого 2015 до серпня 2016 року, нині навчається в Академії ЗСУ; підполковник Михайло Драпатий — командир 58-ї окремої мотопіхотної бригади; полковник Сергій Собко — командир 128-ї окремої гірсько-піхотної Закарпатської бригади; підполковник Володимир Кокорєв — командир 92-ї окремої механізованої бригади; підполковник Володимир Горбатюк — командир 54 ОМБр; підполковник Василь Осипчук — командир 59 ОМПБр; генерал-майор Олександр Павлюк — командувач оперативного командування «Захід»; полковник Олег Зубовський — командир 28 ОМБр; підполковник Ігор Павліченко — начальник центру морально-психологічного забезпечення Збройних сил України.

Герой України Сергій Собко, у 35 років — командир бригади, полковник, один з найкращих офіцерів ЗСУ

6. У військовому параді з нагоди Дня Незалежності України брала участь зведена коробка Сухопутних військ під бойовим прапором 30 ОМБр.

7. Під час боїв за Логвинове під Дебальцевим 12 лютого 2015 року бійці 4 механізованої роти 2 механізованого батальйону після затяжного близького вуличного бою, перебуваючи в меншості, взяли в полон 17 бойовиків.

8. Екіпаж танку Т-64 під командуванням командира танкового взводу 30-ї ОМБР старшого лейтенанта Артема Абрамовича 12 серпня 1914 року в бою під Міусинськом здійснив легендарний подвиг, знищивши в бою 2 танки 18-ї мотострілецької бригади Збройних Сил РФ. Загинув в результаті зіткнення з ворожою машиною.

У цього хлопця та членів його екіпажу ми у невідплатному боргу 

 

Цей подвиг увічнено в картині словацького художника Радо Явора, що стала одним із символів подвигів українських воїнів у цій неоголошеній війні.

Вони досі так і лежать посеред поля — український та російський танки, зчепившись в останніх смертельніх обіймах…

9. Засновник мережі піцерій Pizza Veterano — колишній молодший сержант 30-ї ОМБР Леонід Остальцев. Брав участь у рейдах 2014 року, воював в Пісках та під Дебальцевим.

Нині він забезпечує роботою ветеранів АТО. Проект передбачає допомогу в адаптації до цивільного життя військовим, які повертаються з війни.

Відвідувачі піцерії можуть оплатити піцу для військовиків, які перебувають на лікуванні в шпіталях або на вокзалах. В Pizza Veterano в Києві може безкоштовно поїсти будь-яка людина, яка цього потребує.

Це один з найулюбленіших закладів киян. І єдиний з українських ресторанів, про який писала «Нью-Йорк Таймс».

Леонід Остальцев ніколи не опускає рук. Зараз в його планах  — служба таксі “Ветерано”. Будете в Києві — обов`язково зазирніть в його ресторан

10. У найближчому часі бригаді буде присвоєно почесну назву 30-а ОМБр імені князя Костянтина Острозького.

До слова: Костянтин Острозький, Великий Гетьман Литовський був власником замку Звягеля (нині Новоград-Волинський, де базується 30 ОМБР) 1514 року, маючи 12-тисячне вісько у битві під Оршею вщент розгромив московське військо, яке налічувало до 80 тисяч ратників. Ця битва — одна з небагатьох, яку досі вівчають як взірець військової майстерності в курсі історії війн у військових академіях Європи та США.

ПАВЛО  ПРАВИЙ

Залишити відповідь