Графік цін на біткойни може викликати у вас запаморочення, але ви повинні бути обережними, вирішуючи інвестувати в криптовалюти.
Один біткоїн на початку 2020 року коштував лише 7200 доларів, потім тимчасово впав до 4000 доларів, але з тих пір його вартість продовжує зростати (4 лютого 2021 року, 37 700 доларів, 5 березня 2021 року) – 47 100 доларів. Важко знайти більш ефектну інвестицію. Не так давно він був позбавлений поклоніння і віри як платіжний засіб даркнета для злочинців, зараз репутація біткойна набагато краща. Причина: нещодавно платіжний сервіс PayPal почав приймати його як платіжний засіб – нехай спочатку лише в США. Ця подія була схожа на посвячення в лицарі, крім того, криптовалютами почали цікавитися великі гравці фінансового ринку, наприклад, компанія з управління активами Fidelity створила фонд інвестування в біткоіни. До речи, узнати актуальній курс, а також купити Біткоін в Україні, ви можете за наведеним посиланням.
Також зріс інтерес до криптовалют як до альтернативного інвестування, оскільки інвестори через зростання боргів країн у пандемії коронавірусу, побоюючись майбутнього зростання інфляції, намагаються убезпечитися, інвестуючи кошти в біткоіни.
Як інвестувати в Bitcoin?
Тепер, якщо ми хочемо вскочити в швидкісний поїзд і інвестувати в криптовалюту, нам потрібно зареєструватися на відповідній торговій платформі. Увага! На цьому ринку відбувається багато підозрілих речей і багато шахрайства. Надійними біржами є eToro, Binance, Bitpanda та Coinbase. Після того, як ми виберемо біржу, ми залишимося лише в декількох кроках від покупки перших біткоінів. Однак традиційної реєстрації за допомогою адреси електронної пошти та пароля недостатньо для створення облікового запису.
Оскільки це фінансова операція, податкові питання та заходи боротьби з відмиванням грошей відіграють важливу роль, тому користувачі повинні чітко ідентифікувати себе, найчастіше це робиться за допомогою відео або поштою, і нам майже завжди потрібно заповнити анкету, щоб перевірити користувача досвід торгівлі біткоїнами та захисту користувача від інвестиційних помилок. Якщо це не так, то платформа несерйозна.
Після активації облікового запису ми платимо гроші для покупки біткоінів або підключаємо наш біржовий рахунок до банківського. Як засіб оплати зазвичай можна вибрати популярні кредитні картки або PayPal.
Біткойн чи біткойн-CFD?
Будьмо обережні з тим, що купуємо! Часто предметом торгівлі є не біткоіни, а так звані CFD, тобто контракти на різницю, засновані на ціні біткоіни. Випадок небезпечний, ці CFD часто мають так зване кредитне плече. Що це означає? Якщо біткойн зростає на п’ять відсотків, CFD зростає на 10 відсотків для подвійного кредитного плеча (див. нижче), але рух, природно, можливий в обох напрямках, і тисячі людей уже втратили свої гроші таким чином. Як користувачі, які починають торгувати на фондовому ринку, тримайтеся подалі від цього.
Кращі сертифікати
Краще купувати біткоїн-сертифікати або фонди, що інвестують у кілька криптовалют. Слідкуйте за тим, щоб інвестиція не включала кредитне плече та щоб ставка інвестиції розраховувалась 1: 1 (проти доларів). Купівля відбувається так само, як і з будь-яким іншим цінним папером, і може бути здійснена через інвестиційну пропозицію традиційного банку.
Чи варто робити ставки на біткоіни?
Інвестиції в біткойни потребують залізних нервів, криптовалюти є дуже спекулятивними інструментами, а їхні курси піддаються екстремальним коливанням. Треба враховувати втрату довіри біржею чи державні обмеження торгівлі. Тому найкраще інвестувати лише невелику частину своїх заощаджень у криптовалюти.
Ми повинні чітко розуміти той факт, що біткойни, на відміну від золота, не мають внутрішньої цінності, оскільки існують лише в цифровому вигляді як винагорода за виконання складних обчислювальних завдань. Криптовалюта – це штучний продукт, а не інвестиція. Наразі схоже, що біткойн залишиться з нами довше. Але завтра може бути зовсім інакше.
Лексикон біткойнів
- Майнінг – під час процедури майнінгу практично кожен може використовувати свій комп’ютер для генерації нових біткойнів. Комп’ютер повинен виконати складні математичні обчислення для підтвердження транзакції. Оплата за процес майнінгу здійснюється в біткоінах. Хоча це звучить просто, це дуже енергоємний процес, який потребує високоефективного комп’ютера. Одна оцінка показує, що річне споживання енергії для видобутку становить 90 терават-годин — це більше, ніж Швейцарія використовує цілий рік.
- Блокчейн – усі транзакції з біткойнами реєструються в публічній системі обліку, яка називається блокчейн. Цей «блокчейн» видимий для всіх користувачів і складається з окремих блоків біткойн, створених користувачами, які зберігають транзакції. Таким чином, блокчейн — це гігантська база даних, що містить усі платіжні дані біткойнів, прозорі для всіх.
- Вузол – кожен комп’ютер у мережі Blockchain називається вузлом. Кожен вузол зберігає весь блокчейн і перевіряє всі транзакції. Коли все правильно, транзакції пересилаються.
- Гаманець – біткоіни існують лише віртуально. Купуючи біткоіни, нам потрібен віртуальний гаманець для керування ними, так званий гаманець. Це дозволяє здійснювати перекази криптовалюти та отримувати цифрові гроші. Переказ у біткойнах по суті нічим не відрізняється від переказу зі звичайного банківського рахунку. Замість номера рахунку гроші надходять на адресу одержувача. Вам не потрібен банк як посередник.
- Приватний ключ – під час створення гаманця створюється загальний ключ, який дозволяє отримати доступ до наших біткоінів. Цей ключ надзвичайно важливий, з міркувань безпеки створимо кілька його копій, наприклад, на папері або на USB-накопичувачі. Без закритого ключа ми ніколи не отримаємо доступ до свого облікового запису.
- Альткойни — це збірний термін для сотень криптовалют, які існують поряд з біткойнами. Іншими відомими криптовалютами є, наприклад, ефір або ріпл. Навіть якщо багато з них технічно перевершують біткойни, більшість з них залишаються невідомими і тому практично нічого не варті.
- Трейдинг походить з англійської мови і описує торгівлю фінансовими продуктами на фондовій біржі. Люди, які торгують, є трейдерами, а укладена угода є торгівлею. Торгівля біткойнами відбувається на так званих торгових платформах.
- Кредитне плече – цей технічний термін описує кредитне плече на ринку деривативів. Кредитне плече посилює коливання обмінного курсу вгору або вниз на певний фактор, дозволяючи вам не тільки отримати великі прибутки, але й втратити все. Тільки для професіоналів.