Як прописати іноземця в Україні

Як прописати іноземця в Україні

Реєстрація місця проживання – це дуже важливий процес, особливо для іноземних громадян. Це пов’язано з тим, що іноземці, на відміну від громадян цієї країни, повинні мати офіційний дозвіл і виконувати всі вимоги щодо реєстрації місця проживання, щоб законно перебувати в країні. Специфіка цього процесу залежить від країни та її законодавства, тому іноземцю важливо дізнатися про це заздалегідь, розібратися у всіх деталях або скористатися послугами спеціалістів. Перш за все слід зазначити, що іноземні громадяни відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, мають 30 днів та те, щоб після знаття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Термін реєстрації складає один день, тобто відбувається в день подання іноземним громадянином чи його представником за довіреністю, заяви встановленого зразку.

Які ж документи потрібні іноземному громадянину для реєстрації місця проживання?

Для прописки іноземець повинен подати до органу реєстрації такі документи:

  • заява встановлено зразку;
  • посвідка на тимчасове/постійне місце проживання в Україні;
  • квитанція про сплату адміністративного збору;
  • документ, що підтверджує право власності на житло або договір оренди/найму житла за яким здійснюється реєстрація місця проживання;
  • довіреність, що підтверджує повноваження представника іноземного громадянина.

Прописка для іноземця можлива лише за однією адресою, проте законами України не передбачено обмежень в реєстрації декількох іноземців за однією адресою.

Відмову у реєстрації місця проживання іноземець може з декількох причин, зокрема, якщо не було надано необхідних документів, іноземець надав неповну чи неправдиву особисту інформацію, в посвідці чи в інших документах були виявлені помилки або якщо особі не виповнилося 14 років., адже в цьому випадку присутність батьків чи офіційних опікунів при реєстрації є обов’язковою.

Крім того, слід зазначити, що за порушення строку для реєстрації місця проживання встановлена адміністративна відповідальність у вигляді попередження, якщо іноземець здійснює правопорушення вперше. Якщо протягом року правопорушення здійснено повторно штраф складатиме від 17 до 51 грн.

Щоб уникнути небажаних проблем в процесі реєстрації місця проживання, іноземці можуть «купити прописку», тобто скористатися професійними юридичними послугами для реєстрації. Спеціалісти відповідних агентств, розглянуть Ваш випадок та допоможуть на усіх етапах реєстрації місця проживання.

Залишити відповідь