МОСКВА ПРОЛІТАЄ. ВАРФОЛОМЕЙ НАНОСИТЬ ПОТУЖНИЙ УДАР. ГУНДЯЄВ ГРИЗЕ НІГТІ

МОСКВА ПРОЛІТАЄ. ВАРФОЛОМЕЙ НАНОСИТЬ ПОТУЖНИЙ УДАР. ГУНДЯЄВ ГРИЗЕ НІГТІ

Черговий потужний удар нанесено по проекту «Русский мир». І знову у церковній сфері. Опубліковано стенограму переговорів між Вселенським патріархом Варфоломеєм І та патріархом РПЦ Кирилом 31 серпня. Російські ЗМІ побачили в них лише «полное разногласие по украинскому вопросу». Однак справа набагато серйозніша.

Якщо переглянути стенограму, у вічі кидається те, що, напевне, Москва воліла б світові не показувати. Говорячи про українську владу, яка звернулася до Фанару з проханням про надання Автокефалії, Кирило заявив наступне:

«Вони не є представниками народу. Захопили владу в результаті державного перевороту під час Майдану. Вони хочуть автокефалії з метою зміцнення своєї влади, яку захопили незаконно. Народ буде їх скидати і виганяти від влади, тому прагнуть і хочуть автокефалії для того, щоб триматися при владі з підтримкою авторитету Вселенського Патріархату».

Далі Кирило робить взагалі дивну заяву, котра ставить питання щодо об’єктивності сприйняття реалій Москвою і Московським патріархатом зокрема:

«Сьогодні політична сила, яка представляє лише 8% населення, проти мене, але народ України своїми молитвами мене підтримує. Ось вони, а не політики, і є церква».

Звідки московський патріарх взяв ті 8%? А це їм там у Москві так хочеться. Очевидно, що ці проценти – з одного із замовних т. з. «соцопитувань», які щедро розсипаються українськими та й ЗМІ і стосуються рейтингу Петра Порошенка.

Навіть найтупішому «ватнику» має бути зрозуміло, що рейтинг якогось політика в Україні і ставлення українського народу до Автокефальрної церкви – це абсолютно різні речі. Таке враження, що Кирило вважає, що серед прихильників Тимошенко, Гриценка, Садового, Ляшка тощо зовсім немає тих, хто прагне до створення в Україні Помісної церкви.

Навряд чи Кирило настільки дурний, щоб цього не розуміти. Тоді нащо він верзе відверті нісенітниці? Складається таке враження, що пан Гундяєв має під рясою ту само «методичку», яку російські спецслужби видали для своїх бійців невидимого інформаційного фронту з Ольгіного.

На Фанарі це чітко розуміють. Розвідувальна служба Вселенського патріарха хліб їсть недаремно. Варфоломей недвозначно дав зрозуміти московському гостю, що в курсі найменших деталей, обізнаний про справжній стан справ і жорстко поставив Кирила на місце, заявивши, що не вважає православними християнами 90% тих, кого такими подає Москва. Вселенський патріарх заявив, що бути християнином – це трохи інше, аніж раз на рік ходити у церкву святити паски, горілку та ковбасу.

У Москві також розуміють, що на Фанарі розуміють. Звідси така істерика. Жириновський прямо заявив, що зі створенням в Україні Автокефальної церкви, центр ваги переноситься до Києва, а Москва втратить претензії на статус Третього Риму. Проте вдіяти уже нічого не можуть. Вікно можливостей для Кремля зачинилося.  

Чому оприлюднення ходу перемовин взагалі і ця фраза зокрема сильно б’є по РПЦ? Вона показує і доводить, що ця Церква є передусім не релігійною громадою, а політичним інструментом в руках Кремля.

Ця заява дає підстави українській владі піднімати питання про підривну діяльність РПЦ на теренах нашої держави. Це й так був секрет Полішинеля, але одна справа знати, а інша – довести. Стенограма переговорів такі докази надає.

Це надпотужний важіль тиску на УПЦ МП в питанні її участі у створенні Автокефальної церкви. І заява Філарета про участь у об’єднавчому соборі 10 ієреїв УПЦ Московського патріархату – це лише початок. Це ті ієрархи, які уже в процесі, але це далеко не кінець.

Не виключено, що пан Гундяєв зараз гризе нігті й дуже жалкує, що казав подібні речі. Але слово – не горобець.

Москва явно в чергове переоцінила свої сили. Порівняно з Фанаром, який має більш ніж півторатисячолітній досвід політичних інтриг, московські попи – просто діти. Коли Константинополь грав у ці ігри, на місці Москви болото булькало.
Далі буде.

Автор: ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: за заявою патріарха УПЦ КП Філарета, наразі заявлена участь у Об’єднавчому соборі 41 архієрея УПЦ КП, 12 архієреїв Автокефальної церкви, 10 архієреїв Московського патріархату.

Залишити відповідь