НАЙБІЛЬША ТАЄМНИЦЯ МОСКОВСЬКИХ ПОПІВ

НАЙБІЛЬША ТАЄМНИЦЯ МОСКОВСЬКИХ ПОПІВ

Досі дехто питає: чому Вселенський патріарх пішов на конфлікт з Російською православною церквою? Адже РПЦ така потужна! Офіційно в РПЦ більш ніж 90 мільйонів вірян нараховується!

Справа в тому, що на Фанарі відомі кілька найбільших таємниць московської Церкви, яку намагаються не афішувати.

Соціологічні опитування невблаганні. Насправді православними себе вважає лише 4,5% населення Росії. Тобто реально до Російської православної церкви зараховує себе лише 6 мільйонів росіян. Але.

Але з цих 6 мільйонів лише 8%, тобто 480 тисяч відвідують церкви не рідше одного разу на місяць. Це на 37 тис. храмів і на 35 тис. священиків. По 13 прихожан на 1 храм. Зате кортеж патріарха Кирили та охорона крутіша, ніж у Папи Римського.

Не менш ніж 1 раз на рік храми відвідує 18% «прихожан» – 1 мільйон і 80 тисяч осіб. Це ті, хто на Великдень приходить посвятити паску, яйця та ковбасу.

Менш ніж 1 раз на рік церкви відвідує 15% «истинно православных», тобто 900 тисяч.
І (увага!) 59% тих, хто вважає себе православним, взагалі не ходять до церкви. Це 3,54 мільйони.

З 6 мільйонів росіян, які оголосили себе православними, віднімаємо 3,54 мільйони тих із них, хто ігнорує служби в храмах і отримуємо 2,46 мільйонів тих, хто хоч раз на рік молиться у церкві.
До речі, кількість алкоголиків в Росії офіційно 4,58 мільйона осіб.

Скажуть: відвідування церкви не обов’язкове. Головне, вважати себе християнином, православним – а молитися можна і вдома. Це не так. Кількість вірян тієї або іншої патріархії, митрополії тощо рахується за кількістю членів християнської общини. Тих, хто відвідує храм. В християнській догматиці, між іншим, Благодать божа сходить на християнина лише через священника.

А в Росії з 6 мільйонів тих, хто вважає себе православним, лише 2% (120 тисяч) причащаються хоча б раз на місяць. А 21% «истинно православных» взагалі не знають, що таке причастя.

Так що, озвучена РПЦ МП кількість прихожан в проміжку від 90 до 120 мільйонів – це, як кажуть, «туфта», брехня. Просто із загальної кількості населення у 140 мільйонів відкинули 20 мільйонів мусульман, мільйон католиків, відмінусували протестантів та іудеїв, а решту скопом записали у православні.

Але справа в тому, що лише число мусульман в Росії наразі перевищує 30 мільйонів, або 20% від загальної кількості населення.

І на відміну від тих, хто оголошує себе православним, але не знає “Отче наш”, мусульмани до своїх храмів на молитви ходять.

Про те, що це туфта, свідчить й різниця у числі: 120 мільйонів це одне, а 90 – зовсім інше. Плюс-мінус 30 мільйонів – так рахують у Московському патріархаті. Решта – то все пропаганда.

Найбільша таємниця Російської православної церкви в тому, що її фактично не існує. І відсутність томосу про надання їй автокефалії тут ні до чого – люди відсутні, прихожани. РПЦ далеко не є «найбільшою у світі церквою», як сама про себе оголосила. Знаєте, як з фантика роблять «обманку»? Зовні наче красива цукерочка, а всередині саме повітря.

Фанару, звсно, все це відомо. Тому, не коливаючись обміняв цю порожню «цукерку» на українську «рошенівску» шоколадку.

І побачите, автокефальна Українська православна церква після її створення й надання їй Томосу, незабаром посяде місце РПЦ в диптиху автокефальних помісних православних церков.

А РПЦ так залишиться «пустишкою» з величезною кількістю порожніх храмів.

ПАВЛО БОНДАРЕНКО

До слова: торгівельна «накрутка» на свічки, що продаються у храмах РПЦ, сягає 1500%. Тобто одна свічка продається у 15 разів дорожче за собівартість її вироблення. Й хоча б хтось з наших великих опозиціонерів обізвав московських батюшок «баригами», які обдирають бідних бабусь…

Залишити відповідь