НЕ СТРІЛЯЙТЕ В КОЛОМОЙСЬКОГО…

НЕ СТРІЛЯЙТЕ В КОЛОМОЙСЬКОГО…

Соціальні мережі бурхливо відреагували на заяву Коломойського про те, що війна Донбасі — це «громадянський конфлікт». Скажу парадоксальну річ: не стріляйте в Ігоря Валерійовича як у зрадника. Бо він ним не є.

А ким є пан Коломойський? Він є Коломойським. Звичайним українським олігархом, який переслідує лише власну вигоду. Він, не замислюючись, продасть Україну, якщо ціна буде прийнятною.

Кажуть: а у 2014 він врятував Україну від російської навали. Це не так. В якийсь період Ігор Валерійович вважав, що бути на стороні України вигідно.

Коли з’ясувалося, що грабувати країну йому не дадуть, Коломойський перейшов в опозицію. Не до Порошенка — до України, до її економічних і політичних інтересів. Нічого особистого — лише бізнес…

Заява Коломойського насправді є оголошенням готовності до «мирової угоди» з Кремлем. Більше того — це фактично оголошення позиції нової української влади, якщо Тимошенко вдасться перемогти Порошенко у 2019 році.

Питають: невже Коломойський не розуміє, що його обґрунтування своїх слів тим, що з «обох боків в ньому беруть участь українці» є недолугим і маніпулятивним. Все він розуміє.

У Другій світовій на боці Вермахту, СС та інших формувань Третього Рейху воювало 1,25 мільйонів громадян СРСР. Кожен п’ятий солдат армії Паулюса, наприклад, був «хіві». Але чомусь ніхто не називає цю війну «громадянським конфліктом».

Оскільки заяву олігарха озвучено практично одночасно з іншою — про те, що він підтримуватиме на виборах Юлію Тимошенко, можна говорити про те, що це в першу чергу звернення до Кремля: давайте дружити проти спільного ворога.

І те, що виплив оцей «громадянський конфлікт» не є випадковістю. Таким чином Кремлю дають зрозуміти: ми приходимо до влади й підтримаємо вашу позицію щодо Донбасу. Адже з Москви уже котрий рік чути саме про «громадянський конфлікт».

Просто Тимошенко з відомих причин не може таке сказати. Коломойський — так. Передвиборча кампанія вступила в активну фазу. Ми ще не те побачимо і почуємо. Але не від Тимошенко. Вона всіляко дистанціюватиметься від пана Валерія.

Але саме оцю заяву Коломойського слід тримати в пам’яті. Бо кандидатка у президенти Ю. В. Тимошенко, обіцяючи припинити війну, уникатиме відповіді на конкретні питання: як само і чим вона готова поступитися, аби «домовитися» з Путіним.

І вони такими ось заявами уже заздалегідь готують нас психологічно до капітуляції 2019 року. 

І те, що заява Коломойського практично збіглася у часі з заявою Путіна про намір дружити з Україною, але без Порошенка насправді не є ніяким збігом. 

До слова: у 2015 році після таємної зустрічі з Тимошенко, яку та заперечувала, Коломойський сказав:

«Я не міг підтримати її, тому що вона повія. Не можна бути трохи вагітною. Ви не можете прикинутися, що Ви перебуваєте в опозиції і бути в уряді в той же час. Це аморально».
Тепер він відкрито підтримав пані Юлю. І питанню моральності або не моральності, патріотизму тут місця немає. Це питання влади. А там де влада — там великі гроші й великі активи. У випадку з Коломойським — це питання «Приватбанку», Одеського припортового заводу, «Укрнафти» і далі за списком.

І. РЕБЕТ

One thought on “НЕ СТРІЛЯЙТЕ В КОЛОМОЙСЬКОГО…

  1. “Від пана Валерія” – виправте, будь ласка: Коломойського звуть ” в міру” Ігорем Валерійовичем…
    Щодо тексту – давно не читав нічого, настільки співзвучного моєму власному баченню.

Залишити відповідь