В дядька Петра – день народження. У такий день людині завжди говорять про неї щось гарне.
Скажу так. Я дуже гарно пам’ятаю той день весною 14-го, коли я сидів навколішках під стінкою в пустій квартирі, роздушений усвідомленням, що це – справді війна. І в мозку в мене пташкою в клітці билося єдине: “Неготові, неготові, него…”
Все що я, вже блогер і колишній журналіст, знав тоді про нашу країну сходилося на одному – приречені. На поразку, на приниження, на ганьбу. Тоді я хотів лише одного – аби Україна залишилася. Бідна, обідрана, розірвана і знесилена – але залишилася.
І от якби тоді мені показали Україну нинішню – так, не ідеальну, але з нинішніми армією і дипломатією, з помістною церквою в процесі сворення, з децентралізацією і безвізом, з системою проЗЗоРо і Е-декларуванням, з фільмами “Кіборги” і “Сторожова вежа”, я би… Я би просто в це не повірив. Надто гарно тоді воно виглядало б, аби бути правдою. Ще й за умов війни…
Чи є в цьому заслуга дядька Петра? Ну, порівняйте Францію з Бонапартом, Францію з Наполеоном ІІІ і Францію з Де Голлем. Існує різниця? Отож.
Ще в день народження прийнято бажати. Побажаю таке. Побажаю дядькові Петру, результати всіх його проектів побачити швидко. І побачити як українці усвідомлюють наскільки все це важливо і корисно. Аби оцінили.
З Днем народження, президенте моєї країни!
Автор: ДМИТРО ВОВНЯНКО (КАЛИНЧУК)
До слова: приєднуємося до побажань. Але прийнято не лише бажати, але й порівнювати. З ким? Давайте з Путіним.
Порошенко за освітою економіст-міжнародник (диплом з відзнакою), кандидат юридичних наук (тема дисертації «Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні»), автор наукової монографії, низки окремих наукових публікацій та співавтор підручника з міжнародних економічних відносин. Лауреат Премії України у галузі науки і техніки, заслужений економіст України.
Путін закінчив юридичний факультет Ленінградського університету (по лінії КГБ). Тема диплому «Принцип наиболее благоприятствуемой нации». Після зарахування на службу (за розподіленням) в КГБ закінчив курси у 401-й школі оперативного складу в Охті, шестимісячні курси перепідготовки при Висшій школі КДБ (Москва) і однорічний факультет Червонопрапорного інституту КДБ. Випущений з формлюванням “до розвідувальної роботи непридатний”.
Порошенко володіє чотирма мовами: українською, англійською, румунською, російською, а також може обмежено спілкуватися болгарською і польською.
Путін володіє двома мовами: російською і німецькою.
Путін майстер спорту по здюдо. Порошенко – кандидат в майстри спорту по дзюдо.
Порошенко побудував власний успішний бізнес, має прізвисько “Шоколадний король”.
Путін перебував на другорядній роботі в КГБ, офіційно – директор Будинку дружби СРСР-НДР, був відсторонений від оперативної роботи за професійну непридатність. Серед колег по КГБ мав прізвиська “Недопалок” та “Бліда міль”.
Порошенко має велику міцну родину: дружина, четверо дітей, двоє онуків. Путін має Аліну Кабаєву і собаку породи лабрадор. З доньками (Катерина і Марія) стосунків практично не підтримує. З їхньою матір`ю (колищньою дружиною) розлучений.
Звинувачення Путіна в корупції займають на його сторінці у Вікіпедії 23 рядки. Звинувачення у корупції Порошенка займають на його сторінці у Вікіпедії 9 рядків.
Статки Порошенка: офіційний доларовий мультимільйонер. За відомостями журналу “Форбс”, статки Порошенка з 1,6 мільярдів доларів у 2013 році зменшилися до 589 мільйонів у 2017 році.
Статки Путіна: не маючи інших видимих доходів, крім президентської зарплатні, є неофіційним доларовим мультимільярдером. За відомостями видання “Дейлі мей” у 2017 році Путін був найбагатшою людиною світу зі статками у 200 мільярдів доларів, мав 58 літаків та гелікоптерів, 2 яхти загальною вартістю 80 мільйонів доларів, 20 палаців та заміських маєтків, в т. ч. палацовий комплекс під Гелінджиком вартістю 1 мільярд доларів.
Порошенко поважають в багатьох країнах світу. Путіна бояться в багатьох країнах світу.