Перфороване кріплення: види, застосування, особливості

Перфороване кріплення: види, застосування, особливості

Купити перфороване кріпленняПропонуємо з’ясувати, що таке перфороване кріплення, де використовуються перфоровані металовироби, різновиди перфорованих сполучних монтажних елементів (опора бруса, пластини, куточки тощо).

Особливості застосування перфорованого кріплення

Перфороване кріплення – елемент широкого спектру використовуваного при будівництві. Його сполучні елементи виготовляються з листового металу, а наскрізні отвори дозволяють обійтися без додаткового свердління, щоб виконати закріплення шурупами, саморізами, болтами. Інакше такий вид з’єднання ще називають перфоровані металовироби, без яких не можливий жоден монтаж дерев’яних споруд.

У яких випадках потрібне перфороване кріплення?

Наразі будівництво ведеться у прискорених темпах та вимоги до виконання монтажних робіт постійно підвищуються. Зараз вже немає необхідності застосовувати методику «без єдиного цвяха», оскільки вона забирає надто багато часу та збільшує вартість робіт. За допомогою перфорованого способу фіксації можна отримати надійне поєднання конструкцій без виконання складних робіт. Така методика задіяна в:

  • спорудження дерев’яних каркасів;
  • виготовлення меблів;
  • електромонтаж;
  • створення вентиляційних систем;
  • монтаж покрівлі;
  • встановлення фасадних конструкцій.

Сучасні будівельні роботи не обходяться без кріпильних деталей (куточків, бруса, пластин), які необхідні для будівництва дерев’яних будинків і дахів. Завдяки їм стає швидше виконувати монтаж і легко розбирати вже не потрібні пристрої.

До плюсів перфорованого кріплення належить:

  • наявність оцинкованої сталі у складі, що робить його міцним та довговічним;
  • практично відсутність відходів матеріалу;
  • можливість поєднувати елементи, що знаходяться в одній площині.

Види перфорованого кріплення

Метизи представлені металевими пластинами з отворами для кріплення. Незважаючи на просту назву, бувають різних форм, у тому числі і дуже складних. Найкраще купувати металовироби у спеціалізованих місцях, щоб уникнути підробок. Деякі виробники використовують низькоякісну сталь без антикорозійного покриття, що робить вироби менш якісними та недовговічними. Тому в цьому випадку не варто гнатися за дешевизною. Справжні перфоровані кріплення виготовляються з високовуглецевої сталі та покриваються шаром цинку, що захищає від зовнішніх впливів.

Такий метод використовується у різних сферах та для зручності його виготовляють у безлічі варіацій. Розглянемо найпопулярніші з них.

Монтажні пластини

Належать до універсального виду, що використовується для виконання різних робіт. Вони відрізняються за розмірами та товщиною і здатні витримувати підвищені навантаження. Зазвичай необхідні для виготовлення дерев’яних виробів, покрівлі та каркасів будинків.

Пластини виготовляються квадратними або прямокутними товщиною 2-2,5 мм. Вони надійно з’єднують деталі шляхом укладання кріплення на елементи, який закріплюється цвяхами або саморізами. При цьому важливо стежити за правильним розташуванням волокон матеріалу. По можливості, вони повинні розташовуватися в одному напрямку. Дерево розширюється через вологість, тому краще залишати технологічний зазор для компенсації. Якщо цього не зробити, то підвищена вологість спричинить сильний тиск деталей один на одного і кріплення можуть частково вирватися. Це негативно вплине на безпеку всієї системи.

Куточки

З їх допомогою деталі з’єднуються під кутом 90 і можуть прикладатися як з зовнішньої, так і внутрішньої сторони в залежності від розміру. Куточки поділяються на прості та посилені. Перші – це замкнута пластина, а другі – оснащені додатковими ребрами жорсткості. Подібне кріплення не можна використовувати для зовнішнього кута, якщо посилення знаходиться на внутрішній стороні, інакше він вийде недостатньо щільний.

Кляймери

Не відрізняються широким асортиментом, але використовуються, коли потрібно закріпити вагонку. Це є скоби з перфорованими отворами, цільними або збірними. І ті, й інші надійно кріплять конструкції, відрізняючись лише ціною та зручністю. Найчастіше використовуються разом з дерев’яною вагонкою, так як пластикові просто йдуть тріщинами. Для них більше підійде просвердлювання шурупом або невеликим цвяхом.

Опора балки

Виготовляються з сталі та покриваються білим цинком, що спрощує встановлення несучих балок до основи під кутом 90. Монтаж виконується з використанням цвяхів, шурупів або дюбелів. У будівництві застосовується переважно для спорудження дерев’яних пристроїв.

Сполучна пластина

Необхідна для з’єднання дерев’яних виробів, що знаходяться в одній площині. Виробники виготовляють пластини товщиною 2 мм та отворами для кріплень. Кріплення до основи виконується цвяхами або шурупами. Часто застосовується для виготовлення дерев’яних будинків, сходів та інших споруд.

Щоб уникнути появи деформації дерев’яних систем, краще не використовувати стандартні гладкі цвяхи. Рекомендується проводити установку за допомогою болтів та шурупів.

Залишити відповідь