ПЛАН США: Росія, смажена на рожні

ПЛАН США: Росія, смажена на рожні

Знаєте, що зараз нагадує Росія? Баранця, що смажиться на рожні. Знаєте, як смажать баранця на рожні цілком?

Баранець великий і вся туша не пропікається: поки буде «дійде» м’ясо всередині – те, що ззовні згорить. Тому жирненького баранця смажать поступово, поливаючи підсоленим вином для смаку.

По мірі того, як зверху м’ясо підсмажується, його акуратно зрізають і подають на стіл. Шар за шаром, шматок за шматком.

Так і тут. Багато хто питає, чому Захід (зокрема США) не введуть максимально жорсткі санкції всі й одразу: заборона на будь-яке кредитування; відключення системи SWIFT, конфіскація всіх активів юридичних та фізичних осіб, виключення з міжнародних організацій тощо.

Відповідь така: Заходу абсолютно не потрібно, аби Росія увійшла в системний колапс й почався неконтрольований її розпад.

Нікому не посміхається мати справу з умовно кажучи, Тайшетською народною республікою з напівбожевільним полковником-алкоголіком на чолі, який сидить в шахті з ядерними ракетами. Нікому не потрібно, щоб таких республік з такими полковниками і такими шахтами було 20, 30, 100…

Тому жирненького баранця смажать тобережно і поступово. А молоде червоне винце, яким його поливають, — це різні переговори, умовляння, навіть компліменти й обережні дипломатичні промови. По типу тих, що видав Трамп в Хельсінкі.

Верхню, найжирнішу частину баранця уже підсмажили й зрізали. Під нею не таке жирне, але й водночас – ніжніше м’ясце, яке лише припікається. Це проект нового пакету санкцій, який розробила група впливових сенаторів Грем, Менендес, Маккейн. Серед них дуже серйозні:

— обмеження вкладів американських компаній, американських банків у російський суверенний борг. Тобто позичати на Заході Росія більше не зможе. Це означатиме девальвацію рубля і проблеми для Росії з позиками, а відтак розкрутку інфляції та нестачу оборотних коштів для російських банків. За прогнозами на межі краху опиняться до 70% тамтешніх банківських установ.

— заборона для американських громадян брати участь у проектах щодо видобутку нафти в Росії. Сама Москва не має відповідних технологій для розвідки та розробки складних родовищ.

— виявлення і замороження особистих коштів Путіна.

Головне – все це подається під гострим соусом CAATSA – Закону «Щодо протидії противникам Америки шляхом санкцій». Якщо все це проголосують, то американські компанії більше не зможуть обходити санкції шляхом створення в Панамі або деінде «дочок», які таким «гібридним» чином ведуть торгівлю з Росією.

Більше того – бізнес інших країн також буде поставлений перед вибором: або працювати з Росією, або з США.

Одночасно американські сенатори хлюпають на тушку баранця чергову порцію вина зі спеціями: наступного тижня до Москви прибуде чергова делегація Конгресу, яку очолить сенатор-республіканець Ренд Пол, який підтримує Трампа в його устремлінні діалогу з Москвою.

Також Конгрес дозволив деяким своїм союзникам (Індонезія, В’єтнам, Індія) купувати зброю в Росії. Бо ці країни є противагою Китаю.

Трамп? Так, Трамп до певної міри намагається саботувати санкції. Образно кажучи, йому доручили крутити рожно з баранцем і він робить це дуже швидко. Але як не крути – а смаженина все одно буде, просто трохи довше цей процес триватиме.

Головне – він самотній у великій команді шеф-кухарів. Тож безсумнівно, що барана все одно доведуть до кондиції й поступово, шар за шаром шматок за шматком зріжуть. До кістяка.

Автор: ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: в інтерв’ю радіо «Свобода» заступник директора Інститут світової політики Микола Бєлєсков зауважив:

«Маємо парадоксальну ситуацію. Чим більше Дональд Трамп говорить про нормалізацію відносин із Росією, тим, зрештою, гірше виходить. Тобто відносини стають ще гіршими, а позиція США стає принциповою».

Залишити відповідь