ПРО РЕФОРМИ, ДИКТАТУРУ ТА ТРИДЦЯТЬ РОКІВ

ПРО РЕФОРМИ, ДИКТАТУРУ ТА ТРИДЦЯТЬ РОКІВ

Ми 5 років тому вигнали Януковича. Чому досі не подолали корупцію і не побудували в Україні Сингапур або Польщу? Питання цікаве.

Індонезію (наразі 7 місце у світі за ВНП по паритету купівельної спроможності) витягували з числа відсталих країн 30 років. За найжорстокішої диктатури генерала Сухарто. Комуністів різали сотнями тисяч – до 2 мільйонів трупів (2% населення), хабарників стріляли без суду. І при цьому – 30 років часу.

Так звана «модернізація» в Сингапурі тривала 25 років (1965-1990). При цьому Лі Куан Ю, на якого моляться деякі українці, мав диктаторські повноваження, а по результату зараз в країні встановлено владу його родинного клану.

Реформи в Польщі тривали 15 років. При цьому уже на другому році «шокової терапії» її автора Лешика Больцеровича оголосили «ворогом народу» й ненавиділи лютою ненавистю. І лише у 2005 році нагородили орденом Білого Орла. При цьому в Польщі одразу було в лади колишніх «компартійців».

Реформи у В’єтнамі почалися 1986 року й тривають досі. Перші суттєві успіхи намітилися 1997 року.

В Китаї курс на ринкову економіку було оголошено 1978 року. Через 10 років вдалося зняти проблему голоду в країні та запровадити високі темпи росту економіки. Наступні 20 років принесли суттєві результати. За диктатури Комуністичної партії Китаю. Загалом основні реформи тривали протягом 30 років.

До цього треба додати найжорстокішу експлуатацію людей та надважкий труд. Нікого не здивувала, наприклад, історія двох такситів, які працювали по черзі цілодобово: поки один возив людей, інший “відпочивав” в багажнику автівки.

Південна Корея? Там реформи тривали 28 років. Причому перші 8 років були абсолютно провальними. Лише Пак Чон Хі після свого приходу до влади у 1961 році й встановлення диктатури зміг за 20 років підняти економіку Республіки Корея у двадцятку найбільш розвинених країн світу. Щоправда, велетенську корупцію здолати не зміг і вона зберігається й донині.

Литва? Будь ласка. Початок реформ – 1991 рік. Падіння ВНП на 50% Через 3 роки – перше зростання на 0,6%. У 2000 році – через 9 років після початку реформ – зростання економіки на 4,1%. Там економічних та соціальних проблем вистачає й нині, але менше з тим.

Кожен бажаючий може продовжити цю лінійку. І ніде – ніде не побачить, щоб за 3-5-7 років країна, в якій починали реальні (а не те, що в нас було протягом 25 років) реформи перетворювалася на рай небесний.
Все через тяжку працю, піт, кров і сльози.

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: цікаво, що в тій таки Литві до сплати комунальних послуг підійшли креативно: ціни на все підвищили зразу й різко, до ринкових. Не можеш сплачувати за двокімнатну квартиру – продавай і переселяйся в однокімнатну. Не можеш платити за неї – продавай і переселяйся в гуртожиток. Для цього перебудували казарми колишніх військових містечок.

Залишити відповідь