НАЙБІЛЬШІ ЗА 40 РОКІВ НАВЧАННЯ АРМІЇ РОСІЇ. ФАРС ЧИ ВЕЛИКА ВІЙНА?

НАЙБІЛЬШІ ЗА 40 РОКІВ НАВЧАННЯ АРМІЇ РОСІЇ. ФАРС ЧИ ВЕЛИКА ВІЙНА?

Напевне, абсолютно шокуючою для Кремля виявилася реакція НАТО на оголошення провести найбільші за останні 40 років навчання «Восток-2018».

Плани російської влади грандіозні. Міністр оборони РФ Шойгу таким чином анонсував навчання, які пройдуть 11-15 вересня:

«Учения в чем-то повторяют «Запад-81», но в чем-то, пожалуй, еще масштабнее. Более тысячи летательных аппаратов, почти 300 тыс. военнослужащих на почти всех полигонах Центрального и Восточного военных округов, естественно, Тихоокеанский и Северный флот, полностью будут задействованы Воздушно-десантные войска. Представьте себе, что одновременно в движении, в работе находятся 36 тыс. единиц военной техники — это танки, бронетранспортеры, боевые машины пехоты, и все это, естественно, проверяется в условиях, максимально приближенных к боевым».

Міністр навіть не приховує мети цього «дійства». У 1981 році навчання були гучним брязканням зброї у відповідь на санкції країн Заходу через агресію СРСР в Афганістані, а цьогорічні замислювалися як махання кулаком у відповідь на санкції Заходу через агресію в Україні.

Як відреагували на це в НАТО? Не просто спокійно, а практично байдуже. Виконувач обов’язків представника НАТО Ділан Уайт заявив: хочете проводити навчання – проводьте. Бойові знамена вам в руки. Ваше суверенне право. Запросили наших військових аташе щоб полякати своїми танками? Ми розглянемо ваше запрошення.

Все. Вірніше, не все. Продемонструвавши, що ніхто не збирається тремтіти від страху перед «російською міццю», Уайт недвозначно зазначив, що в Альянсі добре розуміють для чого увесь цей фарс на мільярди рублів народних грошей і м`яко попереджають: не балуйтеся.

«”Схід-2018″ демонструють сфокусованість підготовки Росією (своїх збройних сил) до масштабних конфліктів, що вписується у картину, яку ми спостерігали раніше – більш рішуча Росія, яка значно збільшує свій військовий бюджет і військову присутність».

Москва замість нажахати передусім американців, робить їм колосальну послугу, за яку зазвичай відстьогують грубі хабарі. А тут безкоштовно…

По-перше, це дає Трампу додатковий і дуже вагомий важіль тиску на європейських союзників по НАТО: збільшуйте свій військовий бюджет, Америка не збирається тягти лямку самотужки. І це посилить позиції проамериканського лобі в ЄС з цього питання.

По-друге, це «бронебійний» аргумент для ще різкішого збільшення військового бюджету США на наступний рік – його якраз верстають. Це аргумент перед платниками податків: дивіться, як росіяни поводяться біля кордонів Європи, тож давайте ваші гроші на нові крейсери, супутники, підводні човни, радари – он Тихоокеанський флот росіян чадить біля берегів Аляски. Кремль, власними руками підштовхує гонку озброєнь, на якій втратить останні штани.

Є і по-третє. Путін брязкатиме зброєю не лише біля кордонів України, але й Білорусі, Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Швеції, Норвегії, що не додасть йому популярності в цих країнах.

Нарешті останнє: якщо Путін розраховував полякати українців – в нього теж нічого не вийшло. Не лякаються уже вони чомусь. Звісно, напередодні і по ходу навчань буде мобілізовано все стадо ольгінських тролів, підсилене нашими «корисними ідіотами» та кремлівськими агентами впливу з числа «експертів», які розганятимуть паніку.
Але.

Спокійна і навіть «пофігістична» реакція в НАТО свідчить, що там у загрозу «Великої війни» не вірять. І в Україні реакція більш ніж спокійна. Так що…
Хай брязкають.
Якщо гроші нікуди дівати.

До речі, за тиждень до “Востока-2018”, 3 вересня на Яворівському полігоні відкриваються найбільші в Україні сухопутні навчання міжнародних сил “Репід Трайдент-2018”.

Совпадение? Не думаю(с)

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: у скільки обійдуться російським платникам податків навчання з використанням “более тысячи летательных аппаратов” не озвучується. Але відомо, що година польоту винищувача або фронтового бомбардувальника коштує до 12 тис. доларів, вертольота – 3 тис. доларів.

Залишити відповідь