ПУТІН ПРИНИЗИВ МЕРКЕЛЬ і крокує шляхом Януковича

ПУТІН ПРИНИЗИВ МЕРКЕЛЬ і крокує шляхом Януковича

Путін іде слідами Януковича. Той теж поводився в дипломатії, мов усім відома тварина в магазині порцеляни. Тепер естафету перейняв президент Росії.

18 травня під час зустрічі з Ангелою Меркель у Сочі, Путін вручив їй букет троянд. Це пряма образа. Чому?

Дипломатичний етикет виписувався сторіччями і в ньому не буває дрібниць. За дипломатичним етикетом жінкам-політикам під час офіційних заходів дарувати квіти не можна. Це підкреслює стать, а в політиці робити це заборонено.

Авторитетна німецька газета Bild написала так: «Букет виглядає як прояв ввічливості, але насправді це була образа».

Додамо, що відбулося не просто приниження політика ключової в ЄС країни, але країни, від якої залежить доля багатостраждального газогону «Північний потік-2».

Це не просто казус. Тут все глибше. Вручення квітів може бути ідеєю особисто Путіна, але працівники протокольної служби мали б попередити шефа, що ця ідея – погана. Не попередили. Чи то через кричуще низький професіоналізм, чи то з якихось інших причин.

У Москві одразу кинулися виправдовувати Путіна, мовляв, жінка є жінка, якщо вона навіть політик. І цим зробили ще гірше. Очевидно, там навіть після того, що сталося, не зрозуміли своєї грубої помилки.

Якщо подумати, то цей букет взагалі є знаковим. Це відвертий прояв спроби підлабузництва, намагання «задобрити» лідера Німеччини. Як треба відчайдушно шукати способу хоч якось налагодити стосунки, щоб іти на такі кроки.

До слова: нагадаємо, що свого часу під час інаугурації Януковича перед ним зачинилися двері Верховної Ради. Віктор Федорович відомий тим, що неодноразово своєю поведінкою ображав лідерів інших країни. Наприклад, подав руку імператору Японії, що є абсолютно неприпустимим.

Під час інаугурації Путіна над Кремлівським палацом не змогли підняти президентський штандарт. Тепер ось букет Меркель…

ПАВЛО  ПРАВИЙ

Залишити відповідь