ПУТІНА ПІДСТАВИЛИ? Хто насправді стоїть за отруєнням Скрипаля?

ПУТІНА  ПІДСТАВИЛИ? Хто насправді стоїть за отруєнням Скрипаля?

Путін готовий піти з Донбасу. Зовсім. І саме це може бути причиною отруєння невідомими особами колишнього полковника російських спецслужб Скрипаля та його доньки. Це не першоквітневий жарт.

На перший погляд, тут все зрозуміло: Путін санкціонував атаку на колишнього російського розвідника. А хто ж інший?

Однак не поспішаймо робити висновки. В політиці будь-який крок керується передусім доцільністю. Всюди є причинно-наслідкові зв’язки – їх треба лиш побачити. У випадку із Скрипалем жодних причин аби його убивати Путін не мав.

Це знов-таки не першоквітневий жарт. Хто такий Сергій Скрипаль? Колишній полковник ГРУ, засуджений в Росії за державну зраду. У 2010 році він отримав помилування від тодішнього президента Росії Мєдвєдєва і його було обміняно на одного з американських агентів.

З того часу Скрипаль жив в Англії, мав британське громадянство, але (і це дуже цікаво) не втративши громадянства російського. Скрипаль не вів активної політичної діяльності, не виступав проти Путіна. Так за що ж його прагнули вбити? Невже Путін не розумів всіх наслідків? Сумнівно, що Путін навіть пам’ятав про колишнього полковника.

І тут ми мусимо виловити версію, яка може пояснити те, що відбулося з колишнім російським полковником ГРУ. Путін дійсно наважився на те, щоб піти з Донбасу. Більше того – існують певні ознаки того, що в Кремлі почали готуватися до «Рейкявіка-2», тобто капітуляції перед Заходом. Ось лише те, що лежить на поверхні.

По-перше, одразу після того, як Путін обрав себе на черговий термін сидіння в Кремлі, було запущено тему помилування Сенцова та Кольченко. З такою ініціативою звернулася до Путіна його «спаринг-партнер» на виборах, донька людини, яка привела Путіна в політику – Ксенія Собчак. І Владімір Владіміровіч обіцяв розглянути питання.

Це не просто так – це сигнал. Сигнал до готовності йти на копроміси.

По-друге, практично одночасно з цим в інформаційній простір було вкинуто чутку про те, що в наступному уряді, котрий сформує особисто (а як інакше) Володимир Путін не буде Лаврова. Офіційно це виглядає як бажання багаторічного міністра іноземних справ. Насправді абсолютно не виключено, що це варіант знаменитого «Я устал, я ухожу».

Чому це важливо? Це може бути чітким сигналом Заходу: ми готові не «перезавантаження». Тому й прибираєтья одіозний Лавров, з яким давно уже жоден порядний європейський політик і дипломат не вітаються.

По третє, заява самого Путіна, який погоджується на передачу окупованих РФ територій на Донбасі під міжнародний контроль. Заяви такі лунали ще з осені минулого року, але тоді Кремль ще торгувався щодо умов: де розташовуватимуться миротворці, їхній статус; намагався продавити вибори раніше, ніж вихід миротворців на кордон з Росією. Зараз очевидно все це з порядку денного знімається.

Більше того, Кремль іде далі миротворців. Путін заявив про готовність передати окупований Донбас під контроль тимчасової міжнародної адміністрації. Про це повідомив американський журнал Time 19 березня, тобто наступного дня після виборів в Росії. Але ж очевидно, що отримав журнал ці відомості принаймні на день-два раніше.

І тут в цей поступовий, важкий, тягучий процес мирного врегулювання та спроби «перезавантаження» стосунків із Заходом втручається якась третя майже потойбічна сила й здійснює атаку на Скрипаля і його доньку. Та ще й у спосіб, через який постраждали інші громадяни Великобританії. А щоб уже напевне – було зроблено «контрольний постріл» – за тиждень в Лондоні невідомі убивають друга Березовського – Миколу Глушкова.

Все це дуже схоже на масштабну спецоперацію. Причому убивство Скрипаля і Глушкова було не заради самого вбивства. Путіна «підставляли». До речі, одним з підтверджень цого є розгублена реація Кремля та МЗС Росії. Останнє досі твердить, що труєння Скрипаля – це “провокація британських спецслужб”. А що Лавров може інше сказати? Що це акція російських спецслужб, які діють проти Путіна? Що царя підставляють?

Хто? Очевидно ті особи та сили в Росії, які проти «капітуляції перед Заходом». Ті, хто робить ставку на продовження війни на Донбасі й нову Холодну війну. Можливо, вони мали партнерів на протилежному боці. 

Це не означає, що Путін є миротворцем і персонажем в цій драмі позитивним – абсолютно ні. Всі епітети, якими його нагороджують українці, цей тип заслужив з перебором. Але в цьому конкретному випадку, можливо (можливо!) він якраз не винен. Надто все демонстративно. Надто підкреслено.

Чи могли «бояри» із російських спецслужб підняти таємний бунт проти царя? Запросто. У веселій історії Московії-Російської імперії-СРСР-Російської Федерації безліч прикладів. І не таємниця, що в оточенні росіського президента вистачає «яструбів».

Чи розуміє це Путін? Він не розуміє – він ЗНАЄ. Тому й «розігнали» скандал навколо трагедії в Кемерово – треба було затулити те, що відбувається на зовнішньополітичному фронті, а заразом і у владному істеблішмені Росії.

Чи розуміють це на Заході? Очевидно, що так. І там використали це по-своєму. З одного боку зараз іде страшний тиск на російського президента, а з іншого, перед ним не закривають двері. Загалом реакція на отруєння Скрипаля, була дуже жорсткою, але не надто жорстокою.

Тож продовжуємо уважно слідкувати за подіями. Скоро стане зрозуміло наскільки ця версія «теорії змов» реальна. Маркерами слугуватимуть кадрові рішення Путіна, передусім в дипломатичному корпусі, серед військових та керівників спецслужб. А потім і реальні дії по Донбсу розставлять всі крапки над Ї.

До слова: цікавим виглядає і той факт, що Сергій та Юлія Скрипаль залишилися живими. Зазвичай, якщо російські спецслужби когось вбивають, то роблять це зі 100% результатом. До речі, сама особистість Сергія Скрипаля, його біографія та деталі життя його родичів теж доволі цікаві. До речі, спецслужби Британії зараз шукають “подругу” Скрипаля, з якою екс-полковник зійшовся після смерті своєї дружини…

ПАВЛО ПРАВИЙ

Залишити відповідь