“ГАЗОват” Путіна: нещадний, але безглуздий

“ГАЗОват” Путіна: нещадний, але безглуздий

Москва у відповідь на рішення Стокгольмського арбітражу мовчала цілий день. А потім вийшов Путін і звично почав лякати світ “ядерним попелом” – ракетами з атомними двигунами, лазерами та іншими штуками із серіалу про зоряні війни. 

Звичайно, це для виборів – ніхто не скасовував тактику розвішування на вухах громадян макаронних виробів. Ну, і полякати, звичайно, пограти надувними м`язами – це ще з часів Хрущова свята справа. І блогери досхочу накепкувалися з “нових траекторій” путінських ракет.

Але має він і цілком реальну, гарно випробувану зброю, яку давно використовує проти цивілізованого людства. Називається вона “газова труба”. І от уже “Газпром” оголосив про те, що він не визнає ухвалу Стокгольмського арбітражу по суперечці між ним та “Нафтогазом”. Простіше кажучи, відмовився її виконувати і… прикрутив вентиль.

І ми тепер маємо перші наслідки перемоги в Стокгольмському арбітражному суді, які для пересічних українців виявилися не надто приємними. “Газпром” різко – на 20% знизив тиск газу в “трубі” на своєму боці й до мінімум обмежив постачання газу іншим клієнтам.

в “Нафтогазі” уже прокоментували цю подію:

“Мета – здійснити мрію або “Україна замерзла”, або “Україна – ненадійний транзитер і відбирає газ”. Це було б дуже доречно за два тижні до виборів самі знаєте кого…”

Мета росіян дійсно прозора, мов гнародний російський напій в граненій склянці. “Нафтогаз” не купує газ в Росії, але він постачається по прямим контрактам приватним комерційним структурам, а також зниження тиску негативно впливає на транзит газу до Европи.

Це такий собі “газоват” путіна перед виборами. На наше щастя, уже весна й наслідки цього кроку російської сторони будуть мінімальними. Питання по транзиту залишається відкритим.

“Давайте зробимо недобре і зіпсуємо людині свято (майбутня перемога Путіна на виборах спебе). Нам треба протриматися лише 3-4 дні, поки не пройдуть холоду. Хто має котли, зменшіть температуру в приміщенні на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі “, – йдеться в повідомленні НАК “Нафтогаз”.

Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%.

“І цього буде досить, щоб російський шантаж не вдався” – констатують в компанії.

Напевне, тут слід додати, що це певна помста та тиск і на Європу: ось, мовляв, вам за ваш суд! Крпемль давно вже звик використовувати газову “трубу” в якості зброї “Принуждения к Русскому миру” і навіть не приховує цього. 

До слова: звичайно, хтось із опозиційних політиків (нам добре відомо хто) вчергове розповідатиме українцям про “холодомор” та “геноцид”, який влаштувала українцям “злочинна влада”. Про те, що ворог не в Москві, а в Києві – ми чуємо регулярно.

Тільки от цим політикам, перед тим, як критикувати владу, треба пояснити яким чином вони б виправляли ситуацію, коли Москва демонстративно не бажає виконувати рішення міжнародного арбітражного суду. Адже цей демарш Путіна прямо пов`язаний з позавчорашнім виграшем нами питання про більш ніж 4,5 мільярди доларів, які має нам відшкодувати “Газпром”.

Отож, похолодання в оселях на 1-2 градуси протягом 4 днів можемо якось пережити, усвідомлюючи, що перемоги без певних жертв не буває, на жаль.

Зате Україна тепер має право не купувати у обов`язковому порядку у “Газпрому” 4 млрд кубометрів газу щорічно за рішенням того ж Стокгольмського арбітражу.

Про це в ефірі “5 каналу” заявив голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв: 

“Вони не виконали свої зобов’язання за контрактом, який переглянув трибунал. Це автоматично означає, що вони не зможуть більше вимагати від нас в цьому році take or pay”.

Путін продовжує свій безглуздий “Газоват”, котрий лупить по самій же Росії. мінус гарантованих щорічних 4 мільярди кубів – це мінус десь 1 мільярд виручки “Газпрому”. Є такий анекдот: назло кондуктору куплю квиток і піду пішки.

Ну а ми, ті, в кого є газові котли, мождемо взяти участь у невеличкому бою з “Русским миром”. А заодно подливитися хто кричатиме про чергову “зраду” та зробити власні висновки.

ПАВЛО  ПРАВИЙ

Читайте також: Росія в паніці: “Газпром” падає в прірву: http://doslova.com/v-rosii-panika-hazprom-padaie-v-prirvu/

Залишити відповідь