УНІКАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ: українські спецслужби завдають нищівного удару

УНІКАЛЬНА ОПЕРАЦІЯ: українські спецслужби завдають нищівного удару

Інтернет гуде: стало відомо про перехід на бік ЗСУ знаменитої «ополченки» Світлани Дрюк на позивний «Ветерок». Але то був не просто перехід – то була унікальна операція українських спецслужб, яка завдала нищівного удару не лише по військових таємницях «Новоросії».

Зрозуміло, що командир такого рангу (заступник командира 11 полку – найбоєздатнішого в ДНР) в «армії Новоросії» просто так не може сісти в машину разом з дітьми й гайнути навмання. Хоча б тому, що на цьому рівні «офіцери» НЗФ мають «запасні аеродроми» в Росії й їм «не посміхається» отримати в Україні «головний біль» у вигляді нескінченних допитів й – можливо – судового вироку.

Відомо, що офіцери в ДНР-ЛНР на посадах такого рівня отримують «зарплатню» на рівні 600-700 доларів. Це не рахуючи того, що традиційно «прилипає» їм до рук від продажу ПММ, «гуманітарки» та «дерибану» зарплатні підлеглих. Багато хто собі будинки в Росії покупляв.

Українським «спецам» треба було знайти «підходи» до об’єкта вербування. І так, аби російська контррозвідка не знала. І щось запропонувати таке, від чого об’єкт не зможе відмовитися. Ризик величезний: на будь-якому етапі об’єкт міг просто «здати» вербувальників. З наступним їх показом по телевізору.

Відомо, що Світлану Дрюк було завербовано українськими спецслужбами, яким вона протягом кількох місяців постачала важливу військову інформацію. Завдяки їй стало відомо про випробування на Донбасі російського модернізованого танка Т-72Б3. Керував випробуваннями капітан ЗС РФ Юрій Прилуцький.

Також «Ветерок» розкрила алгоритм заведення у годину «Ч» на Донбас 100 тисяч російських «ихтамнетов» під виглядом мобілізованих місцевих мешканців.

Які ще «смачні» відомості містяться в купі документів, що їх прихопила Дрюк з собою «на прощання» – можна лише здогадуватися.

Назвала вона і прізвище фактичного командира 11 полку «армії» ДНР – командира 810-ї бригади морської піхоти (Севастополь) Олексій Бернгардт, який ховається під прізвищем Тарасов.

Українська контррозвідка організувала для Світлани Дрюк та її дітей «чистий коридор» що само по собі уже є унікальною операцією – більшість агентів «спалюються» саме під час контактів з вербувальниками та виведенні на «свою» територію.

Причому евакуювали спочатку її саму, а потім таємно вивезли сина та доньку поки Світлана надсилала командуванню селфі з української території, видаючи їх за знімки у Ростові-на-Дону.

До речі, «Ветерок» залишила своїм колишнім «бойовим соратникам» прощальний подарунок. За її допомоги українські диверсанти підірвали 7 танків Т-72, а також іменну машину «Призрак» капітана Прилуцького, той самий Т-72Б3, яку суворо таємно «обкатували» на Донбасі.

Світлана Дрюк уже висловила готовність дати свідчення в Міжнародному кримінальному трибуналі в Гаазі.

Ну і, «вишенька на торті». Ця жінка протягом тривалого часу була символом пропаганди ДНР-ЛНР. Про неї якраз закінчили знімати фільм під назвою «Ополченочка». І от така неприємність (м’яко кажучи) для Кремля.

Як у нас кажуть: кіна не буде.

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: важко переоцінити нищівність удару по морально-психологічному стану «військ» ДНР-ЛНР. І справа не лише у фільмі, який тепер можна викинути на смітник.

Такі випадки викликають недовіру до командування: а хто ще працює на українські спецслужби і яку інформацію «зливають» в тому числі й про тебе та твої «подвиги»? Ти йдеш у бій і не знаєш чи не поінформовані ЗСУ про місце й час, аби «відпрацювати» по цьому квадрату артилерією та приготувати «гарячу зустріч»?

Залишити відповідь