Вступ, навчання та проживання у ВНЗ Польщі

Вступ, навчання та проживання у ВНЗ Польщі

Кожен з випускників школи постає має вибір: продовжити навчання у вітчизняному чи закордонному університеті. Значна кількість українців, в тому числі й молоді, їде до Польщі. На цьому сайті ви зможете знайти максимум інформації про те, що пропонують вузи в Польщі для українців. Проект Освіта без кордонів – команда професіоналів, які допомагають абітурієнту правильно визначитись з вибором найкращого університету Польщі, зібрати і вчасно подати увесь пакет документів, необхідних для успішного зарахування.

Переваги навчання за кордоном

Безумовно, основна перевага – це не просто якісні знання, а можливість їх застосувати у майбутньому. Освіта в ЄС спрямована на практичну підготовку студентів, тому після закінчення вузу Польщі випускник зможе знайти добре оплачувану роботу. Європейський диплом буде цьому тільки сприяти. До того ж, у випускника з таким дипломом буде змога влаштуватися працювати в будь-яку з кран ЄС, або повернутися додому, щоб реалізовувати свої знання на батьківщині. Ще одна перевага такого навчання – можливість досконало опанувати декілька іноземних мов. Можливість цікавих стажувань, обмінів, – все це забезпечують польські університети.

Вибір найкращого університету

Важливо зробити правильний вибір університету та спеціальності. Варто звернути увагу на рейтинг PERSPEKTYWY. Щороку формується новий рейтинг, який враховує найважливіші показники роботи навчальних закладів. Окрім цього рейтингу, варто окремо звернути увагу на те, чи надає університет місця в гуртожитках. Питання з проживанням – дуже актуальне, тому не забувайте уточнювати цей нюанс у першу чергу.

Також зверніть увагу, у якому місті розташований університет. Найцікавіші та найгарніші міста, де студентам точно буде цікаво проводити час – це Варшава, Вроцлав, Краків, Гданськ.

Умови вступу

Серед документів, які необхідно подати для зарахування – атестат про повну загальну середню освіту, а також додаток до нього. Також при вступі потрібні будуть ксерокопії національного та закордонного паспорта абітурієнта, медична довідка встановленого зразка. Знадобиться і сертифікат про знання польської чи англійської мови (залежно від того, яку мову навчання ви оберете). При вступі можна обрати мову навчання. Навчання англійською зазвичай коштує дорожче.

Ціни

Кожного абітурієнта цікавить, скільки коштує навчання в Польщі. Потрібно розуміти, що ціни різняться. Вони залежать від того, в державний чи приватний вуз Польщі ви хочете вступити, яку форму навчання ви оберете, на якій мові будете навчатись. Візьмемо, для прикладу, ціни у провідному державному та приватному університеті. Ціни в Uniwersytet Jagielloński (провідний державний ВНЗ) стартують від 840 євро, а в середньому рік навчання коштує біля 2-х тис. євро. Що стосується одного з провідних приватних університетів, то навчання у Akademia Leona Koźmińskiego коштує від 1740 євро на рік на денній формі. Університет пропонує також навчання англійською мовою, його вартість дещо вища.

Навчальний процес

Початок навчання у польських університетах дещо відрізняється від українських: навчання розпочинається з 1 жовтня. На бакалавра навчаються 3-3,5 роки, на магістра – 1,5-2 роки. Загалом студенти навчаються 5 років. Заняття тривають від 3 до 5 днів на тиждень. У студентів є як зимові, так і літні канікули.

Залишити відповідь