ГРАНДІОЗНИЙ ПРОВАЛ КРЕМЛЯ, ЯКИЙ МОЖЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПЕРЕМОГУ ПОРОШЕНКА НА ВИБОРАХ

ГРАНДІОЗНИЙ ПРОВАЛ КРЕМЛЯ, ЯКИЙ МОЖЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПЕРЕМОГУ ПОРОШЕНКА НА ВИБОРАХ

У ніч на 12 лютого пролунав гучний тріск і щось далеко внизу гупнуло. Такого провалу Кремль не знав давно.

Йдеться про засідання Ради безпеки ООН, на якому Росію просто розіп’яли. Йшлося про процес врегулювання ситуації на сході України. Російська делегація намагалася покласти відповідальність за перманентний зрив мирного процесу на Україну.

Проте навіть дискусії ніякої не було – пролунали жорсткі заяви США, Великої Британії та більш стримані, але однозначно проукраїнські – від Франції.

Однозначний висновок Радбезу: Росія є агресором. Росія веде неоголошену війну проти України – жодного «внутрішнього конфлікту»в Україні не існує. І саме Росія блокує процес досягнення миру на Донбасі.

Політологи дивуються, навіщо Кремль взагалі затіяв цю авантюру, адже акценти Заходом дано розставлено. Найцікавіше, що саме російська сторона скликала це засідання. Виходить як у Гоголя про унтер-офіцерську удову, яка «сама себя высекла».

Провал настільки грандіозний, що російська машина пропаганди третій день мовчить про цю подію, мов Герасим перед Му-Му. Це при тому, повторюю, що Москва сама була ініціатором сьогоднішньої події в ООН.

Політологи знаходять лише одне пояснення – на 20 люте заплановано засідання Генасамблеї ООН, на якому має бути розглянуто проект резолюції, що стосується російської агресії. Автором проекту є українська сторона. Росія ініціювала засідання Радбезу ООН, щоб намагатися дискредитувати Україну перед майбутніми слуханнями.

Якщо це так, то слід констатувати, що путінські дипломати лише усугубили і без того неприємну для себе ситуацію. Зашморг продовжує затягуватися.

Важливою ця ситуація є для внутрішньополітичних процесів в Україні. Не секрет, що з Москви постійно підкидаються меседжі на тему «Порошенко з Путіним домовилися», «Війна вигідна Порошенку та Путіну», «Торгівля на крові» та інша маячня, розрахована на не надто розумну і освічену частину українського суспільства. Ця тема присутня в передвиборчій риториці деяких кандидатів у президенти.

Тож цей провал Кремля, а особливо якщо 20 лютого буде прийнято українську резолюцію – все це зіграє на користь Порошенка й додасть йому вістів у виборчій гонці.

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: а поки за ставками букмекерських контор Петро Порошенко нарощує перевагу над конкурентами. Так, «Парі-матч» дає на перемогу чинного президента коефіцієнт 1,85 тоді як на перемогу основного конкурента – Юлії Тимошенко лише 3,0 (чим нижчий коефіцієнт – тим вірогідніша перемога). Володимир Зеленський на третьому місці – 4,5.

«Фаворит Спорт» оцінює шанси Порошенка ще вище – 1,45 проти 4,5 у Зеленського та Тимошенко.

Залишити відповідь