НОВІ РЕЙТИНГИ КАНДИДАТІВ: не все так однозначно

НОВІ РЕЙТИНГИ КАНДИДАТІВ: не все так однозначно

На перший погляд, Зеленський громить своїх конкурентів «всуху». Але це лише на перший погляд.

Попри неоднозначне ставлення до КМІС, давайте уявімо, що тут все чисто й опитування чесне – про «нюанси» скажемо нижче.

Гучний заголовок: «Зеленський відчутно відірвався від Порошенка й Тимошенко в рейтингу КМІС» не зовсім відповідає дійсності. Дійсно, відрив у 9,2% від найближчого переслідувача це багато.

Проте треба звернути увагу на те, що це показник серед тих, хто уже визначився зі своїм вибором. А от ліва діаграма набагато цікавіша й дає подиву для роздумів.
Серед усіх опитаних відставання Порошенка від Зеленського не таке суттєве – менш ніж 6%, це раз. Друге – 27% тих, хто не визначився.

Секрет тут в тому, що за всіма канонами політології 2/3 тих, хто з вибором не визначився, голосують зрештою за діючу владу (читай Порошенка).
Додамо до його 10,8% ще 9 що отримаємо?

Це ще не беруться до уваги майже 3,5% тих, хто відмовився відповідати.

Відтак все далеко не так однозначно, як подається в заголовку.

Тепер про «нюанси». КМІС оголосив, що методом особистого інтерв’ю опитав 2007 осіб, які проживають у 134 населених пунктах усіх регіонів України за винятком окупованих територій Криму й ОРДЛО. При цьому статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

Це дуже багато. Ці 3,3% є джерелом маніпулювання. Відніми від реального рейтинга Порошенка 3,3% і додай їх Зеленському та Тимошенко – вийде зовсім не така райдужна картина для противників діючого президента. І, звіцсно, навпаки.

Ну, а на закуску ось ця фраза: «У рамках всеукраїнського дослідження громадської думки на замовлення клієнта…»

Хто цей клієнт і що він замовив – питання залишається допоки КМІС не оприлюднить про нього відомості.

ПАВЛО ПРАВИЙ

До слова: до цього слід додати, що рейтинг Зеленського дуже нестабільний. За відомостями політологів, його основа – це втборець у віці 20-40 років. Практика показує, що це наймен активна частина виборців, які попри свої симпатії у блень виборів просто не доходить до виборчих дільниць.

Плюс ті, хто напроти прізвища коміка поставив в опитувальному листі галочку лише “з приколу”, а насправді голосуватиме зовсім за інших кандидатів.

Залишити відповідь