ТРЕТЯ СВІТОВА НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ, А ПОРОШЕНКО ВЧЕРГОВЕ ЗДОБУВ НАДВАЖЛИВУ ПЕРЕМОГУ

ТРЕТЯ СВІТОВА НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ, А ПОРОШЕНКО ВЧЕРГОВЕ ЗДОБУВ НАДВАЖЛИВУ ПЕРЕМОГУ

На тлі чергового загострення в Сирії деякі аналітики почали всерйоз лякати людство Третьою світовою війною. Путін здатен натиснути кнопку? Ще і як. Отже, якщо його загнати в акут, то він це зробить: «згорів сарай — гори і хата». Ане насправді ці аналітики забувають (або роблять вигляд) одну важливу обставину.

Перша світова війна почалася між двома потужними коаліціями: Антантою (Британська імперія, Французька республіка, Росіська імперія) та Четверним союзом: Німецька, Австро-Угорська, Османська імперії та Болгарське царство.

Потім до тієї ж таки Антанти приєднувалися інші країни зокрема США, Італія, Японія тощо.
Друга світова війна почалася між двома потужними коаліціями: країнами Осі (Німецька імперія, Італія, Японія) з одного боку та Польщею, Францією і Британією (з домініонами) з іншого. До обох коаліцій також з плином часу приставали різні держави.

Але завжди світова — це війна коаліцій в яких беруть участь всі основні впливові країни світу.

Давайте пофантазуємо: між якими коаліціями може розпочатися чергова світова війна? Одну ми чітко бачимо: США, Британія, Франція і взагалі якщо брати загалом – країни НАТО. А з іншого? З іншого Російська Федерація і… І все.

За 18 років свого правління Путін загнав країну в стан настільки жорстокої дипломатичної, військово-політичної та економічної ізоляції, що Росія більше не має союзників. Ні з ким коаліцію створювати.

Китай? Смішно: за що Китай воюватиме на боці Росії проти Європи і США, де має 60% ринків збуту для своїх товарів і стільки ж інвестицій звідти. Скоріше навпаки – якщо б сталася війна, Китай нишком відгрих би частину російської території.

Путін може, звичайно, спробувати умовити своїх «старих друзів» типу Нікарагуа, Зімбабве, Венесуели вступити в коаліцію й також оголосити війну США та їхнім союзникам. Але щось підказує, що серед керівництва цих «потужних» держав критичного числа самогубців немає. Одна справа за списання мільярдних старих боргів голосувати в ООН так, як попросить Кремль та обійматися на дипломатичних прийомах, клянучись у вічній дружбі, а інша — йти воювати з американцями за інтереси Кремля.

Тому не фантазуйте — не буде ніякої Третьої світової. В найгіршому випадку буде війна Росії проти половини світу, найпотужніших армій та економік. І то навряд: ніхто в Москві не затіватиме велику війну, знаючи, що шансів на перемогу жодних.

Кажуть: але ж Путін натисне кнопку.

Не вірте — не натисне. Світом зараз керують не США, не Британія і не Німеччина. Світом керують транснаціональні корпорації. А вони національностей і кордонів не мають. Куди стріляти?

Стріляючи по Європі та США, Путін стрілятиме і по «Газпрому» — майже 50% його акцій мають європейські та американські інвестори. Це, до Речі, причина дуже акуратних санкцій: на заході не хочуть стрімкого краху «Газпрому», бо це означатиме великі збитки для тамтешнього бізнесу.

Вдарить Путін по Англії — значить вдарить по корпорації «Євраз». У неї навіть штаб-квартира в Лондоні, а активи окрім Росії, ще в Казахстані, Канаді, США, Чехії, Італії.
Про цю павутину можна говорити безкінечно.

Ще одне. Путін не натисне кнопки, бо її в природі не існує — лише в дешевих голлівудських бойовиках. Насправді одна людина, хай навіть і сам президент, самостійно запустити ядерну війне не може. Давно уже вироблено складу систему узгодження, прийняття рішення і його виконання якщо це стосується першого удару.

Президента, який би одноосібно віддав наказ ударити першим, власні генерали пов’язали б мокрими простирадлами, відвезли до людей в білих халатах і оголосили буйним. Путін і так ходить по краю прірви, особливо після останніх катастрофічних для росіських олігархів (і трансрнаціональних корпорацій) наслідків санкцій, дщо обвалили росіський фондовий ринок.

Удар у відповідь — інша справа, тут все спрощено до мінімуму, адже в такому випадку час – це життя. В буквальному сенсі. Але в тім-то й річ, що першими по Росії ніхто стріляти не буде. Навіщо?

Навіщо, якщо Москва і так слухняно постачає на Захід газ і нафту, деревину і металевий сляб, олово, мідь, нікель, молібден, алюміній. І постачатиме за тією ціною, яку диктують корпорації.

Тому ні Третьої світової без ядерної зброї; ні ядерної війни не буде. Максимум — Москві покажуть десь в Сирії стареньку «кузькіну маму». Але в будь-якому випадку, процес витискання Росії за нову Залізну завісу буде завершено, а потім всі домовляться і росвській олігархи знову поженуть на Захід газ, нафту, ліс…

Чому Третьою світовою намагаються лякати деякі «експерти»? Все просто: це замовлення з Москви. Блеф: миріться з Путіним, не заганяйте його в кут, а то…
На жаль для Владіміра Владіміровіча, йому уже ніхто не вірить. Надто багато він блефував.

ПАВЛО БОНДАРЕНКО

До слова: поки готувався цей матеріал, стало відомо, що «Газпром» і «Нафтогаз» домовилися про початок переговорів щодо транзиту російського газу через територію України. А пригадуєте, в які пози ставали росіяни, які слова казали, які погрози вигукували?

А після чого все повернулося на кругі своя? Після візиту Петра Порошенка в Німеччину. Український президент, судячи з усього знову використав зовнішньополітичну ситуацію й отримав чергову блискучу дипломатичну перемогу, переконавши німецьких партнерів в шкідливості «Північного потоку-2».

Тому уже (безумовно по результатам зустрічей з Порошенко) вчора Ангела Меркель заявила, що в проекті «Північний потік-2» є політична складова, і транзит газу через Україну треба зберегти.

І з Москви слухняно вигукнули: «Yawohl, Frau Merkel!»

Залишити відповідь